Який спосіб опалення Вашої теплиці буде найбільш оптимальним?

Опалення теплиць

Існує кілька систем опалення теплиць, найпоширеніші з яких:

• Газове.
• Водяне.
• Інфрачервоне електричне.

При газовому опаленні

нагріте повітря по трубах передається в теплицю. Недолік газового опалення в тому, що це завжди ризик витоку газу в разі будь-якої аварії. Газом може просочитися грунт, отруїтися рослина. Крім того, створюється пожежонебезпечна ситуація. При нагріванні повітря втрачає вологість, що є неприйнятним для деяких видів рослин.

При водяному опаленні

нагріта вода тече по трубах, нагріваючи повітря. Мінус полягає в тому, що за законами фізики тепле повітря піднімається вгору, залишаючи грунт холодним. Це неекономно з точки зору використання енергії, і некорисно для рослин.

Інфрачервоне електричне

Останнє нововведення в обігріві теплиць – це опалення теплиці інфрачервоними стельовими електричними обігрівачами.

У порівнянні з іншими видами опалення, інфрачервоне опалення теплиці має ряд переваг:

• Це природний в природі вид обігріву, оскільки Земля нагрівається Сонцем за таким же принципом: інфрачервоне випромінювання безперешкодно проходить через вакуум і атмосферу, поки не досягне якоїсь поверхні, і почне її нагрівати. У свою чергу нагріта поверхня віддає своє тепло в повітря, який теж нагрівається. Це природний і нешкідливий спосіб опалення теплиці. Навіть якщо температура повітря в теплиці близько 10-ти градусів вище нуля, земля буде прогріватися до 20-ти градусів.

• Інфрачервоне опалення не сушить повітря, оскільки безпосередньо нагрівається не саме повітря, а предмети в приміщенні теплиці. Тим самим відпадає необхідність додатково його зволожувати.

• Використовувати інфрачервоне опалення економічно. Так, нагрів землі відбувається при більш низькій температурі повітря, обсяг необхідних теплових ресурсів знижується на 35%. Коефіцієнт корисної дії інфрачервоного випромінювання – близько 95%, тобто немає таких втрат тепла, як при газовому або водяному опаленні.

• Інфрачервоне опалення безпечно для рослин і людини. Нема викиду шкідливих речовин, продуктів згоряння. При правильному використанні приладів немає ризику виникнення аварійних ситуацій.

Відео опалення теплиці іч обігрівачами