Як вибрати терморегулятор для будинку?

Як вибрати терморегулятор для дому

Кліматичні нюанси: вибір терморегулятора

  • Кімнатний програматор або термостат знадобиться для контролю температури в приміщенні.
  • Робота терморегулятора елементарна.
  • Задається певний температурний режим для обігрівача, а по досягненню максимальної позначки терморегулятор відключає опалення.
  • Він підтримує стабільність температури в будинку і економиться електроенергія.

Економія за рахунок терморегулятора

  • Щоб заощадити, краще підтримувати певний температурний режим в приміщенні, ніж пускати обігрівач на повну потужність для нагрівання «захололої» кімнати.
  • Отже, ви прийняли рішення, що регулятор температур, який буде відслідковувати найменші зміни параметрів і захищати опалювальну систему від несправностей, незамінний в будинку.

Як вибрати терморегулятор?

Виробники пропонують три різновиди терморегуляторів, які відрізняються подачею сигналів. Поширення сигналів можливо від теплоносія, за допомогою повітряних потоків і за допомогою вуличного датчика.

  • Версія подачі від теплоносія малоефективна. Принцип грунтується на погружном датчику, а такий варіант не дуже економний.
  • Бюджетним і найбільш надійним варіантом є реагування на зміну температури повітря. Такий прилад встановлюють в будинку, а з опалювальною системою з’єднують за допомогою кабелю, що передає сигнал.
  • За допомогою вуличного датчика терморегулятор реагує на погодні зміни. Таким чином, надходить сигнал з командою закрити або відкрити трубу з теплоносієм.

Кімнатний «помічник»

Кімнатний терморегулятор управляє іншими пристроями – теплою підлогою, інфрачервоними опалювальними системами і не тільки. Завдяки особливостям приладу, режим роботи опалення оптимізується, електроенергія економиться. Принцип дії домашніх термостатів елементарний: контакт замикається і розмикається, тому відмінності в різновидах стосуватимуться тільки дизайну і функціональних можливостей.

1. Механічні терморегулятори

Такий вид регулятора використовують в системі централізованого опалення. Основні види механічних пристроїв – кімнатні та погодні. Перша група терморегуляторів враховує температуру повітря в приміщенні, друга група пристроїв орієнтується на погодні умови на вулиці.

Прості конструкції, в яких температурний режим виставляється обертанням коліщатка. Коли обігрівач нагрівся до максимальної позначки температури, всередині регулятора замикається контакт, тимчасово припиняє роботу опалення. Дешевизна пристрою припаде до смаку багатьом, але такий варіант кращі використовувати тільки для підтримки температури в невеликих приміщеннях – кухні, туалеті, ванній.

По суті, механічний терморегулятор виконує тільки основну функцію регулювання з максимальною межею до +35 градусів. Якщо інші функції вам і не потрібні, то механічної моделі цілком достатньо.

2. Електронні терморегулятори

Прилад складається з датчика, реле та пристрої для обробки сигналу. Оскільки прилад відрізняється надійністю і точністю регулювання температур, то багато господарів вибирають саме такий вид. Електронні пристрої підійдуть для системи підігріву підлоги, опалювальних приладів, кондиціонерів.

Електронні термостати більш точні, в порівнянні з механічними, хоча принцип роботи такий же. Єдина відмінність – параметри в електронному пристрої відображаються на дисплеї. До речі, на дисплеї часто є функція годин, тому такий терморегулятор точно стане в нагоді в господарстві.

3. Електромеханічні терморегулятори

Пристрої можуть і нагрівати, і регулювати температуру одночасно. Бувають регулятори з використанням біметалічної пластини і регулятори, в основі роботи яких – розширення металів при нагріванні. До першого різновиду можна класифікувати електрочайники, електричні обігрівачі, електроплити, до другої – бойлер для води.

4. Сенсорні і програмовані терморегулятори

Програмовані термостати – благодатний «грунт» для створення комфорту в будинку. Можна встановлювати регулювання на добу, або по днях тижня – як забажаєте. Сенсорні конструкції відрізняються тільки способом управління, в іншому – нічим не відрізняються від програмованих.

Програмований прилад дуже зручний для великих площ. Така річ незамінна для тих, хто часто виїжджає з дому. Якщо обігрів потрібен вам тільки в певний час, а не цілодобово, тоді програмований регулятор підійде як не можна краще.

Особливості експлуатації

Головний показник при виборі терморегулятора – сила струму. Термостат може управляти роботою декількох обігрівачів, тому для одного приміщення досить одного пристрою. Максимальна підключення має бути на 15% більше, ніж сума потужності інфрачервоних обігрівачів.

Терморегулятори виключають перегрів, і беруть «управління» системою обігріву на себе. Оскільки рівень тепловіддачі і температурний режим в кожній кімнаті можуть відрізнятися, то значення встановлюються індивідуально. Варто відзначити, що моделі терморегуляторів для інфрачервоних обігрівачів Білюкс також можна використовувати і для управління теплою підлогою. Встановлюючи терморегулятор, слід забезпечити вільний рух повітря в зоні розташування приладу.

Використання терморегулятора в поєднанні з інфрачервоними стельовими системами – подвійна економія.

Нагрівальна система, що благотворно впливає на організм людини, перетворюється в клімат-систему з різними можливостями.