4 ПОРАДИ для правільної роботи терморегулятора

ТерморегуляторА знали Ви, що лише близько 30% українців вміють правильно користуватися терморегуляторами? При цьому приблизно 20% взагалі не розуміють навіщо він потрібен.

Провівши аналіз роботи з запереченнями, ми прийшли до дивовижної статистики: на більшості об’єктів де були встановлені інфрачервоні обігрівачі Білюкс причина неправильної роботи обігрівачів була в регуляторі. При установці або під час експлуатації споживачі неправильно його налаштували / розмістили і в результаті, отримали не той результат, на який розраховували. У більшості випадків ми навіть не міняли розташування обігрівачів, проводили ряд елементарних робіт, пов’язаних з налаштуванням, і в підсумку, все залишалися задоволені. У цій статті ми наведемо деякі поради, які дозволять уникнути стандартних помилок.

Призначення терморегулятора: Основним супутнім товаром при покупці електричного обігрівача Билюкс, є терморегулятор. Його головне призначення – це економія витрати електрики шляхом автоматизації процесу роботи інфрачервоного обігрівача: Ви задаєте на регуляторі комфортну для Вас температуру, наприклад 20 градусів, далі регулятор, за допомогою датчика температури, стежить за температурою в приміщенні, і, при необхідності, включає / відключає обігрівач. Виходить, що регулятор виконує роль вимикача, який стежить за роботою обігрівача залежно від заданої температури. Таким чином в приміщенні постійно підтримується задана температура, і економія електрики становить від 30 до 70%.

 

Порада №1 – розташування терморегулятора

Якщо розібратися, терморегулятор – це основний пристрій, яке відповідає за роботу всієї системи опалення, і, якщо він не працює належним чином, відповідно і все працює неправильно. Тому потрібно завжди з розумом підходити до вибору місця установки. Наведемо фактори, які будуть впливати на роботу:

  • Протяг – Потоки повітря будуть збивати роботу датчика
  • Не слід ставити регулятор за шторою, або будь-яким іншим предметом (за меблями, в щитовій), тому що датчик буде орієнтуватися на ту температуру яка буде біля нього, а потрібно контролювати в усьому приміщенні
  • Чи не встановлюєте біля джерел тепла або під прямими променями сонця. Тепло нагріє сам регулятор, “датчик подумає, що Вам комфортно” і не даватиме сигнал на включення обігрівачів

Рекомендована висота установки від 0,9 до 1,50 метрів від статі.

Порада №2 – Підключення навантаження до регулятора:

Першою характеристикою до терморегуляторам ми вказали параметр “навантаження (струм)”, і це не спроста. Цей параметр показує яку максимальну потужність можна встановити на один регулятор. Перевищуючи цей параметр Ви просто перевантажує терморегулятор і в результаті він перестане працювати. На максимальному межі я б теж не рекомендував його використовувати, тому що при роботі з максимальним навантаженням, дроти в клемах підключення будуть більше грітися і виділятитепло, температурний датчик буде знімати не коректні дані і система буде працювати з помилкою. Вихід із ситуації – встановлюйте магнітний пускач (контактор), з його допомогою ви зможете контролювати практично будь-яке навантаження. Схема підключення магнітного пускача вказана в Інструкції: розділ 7, стор 9 (Інструкція Білюкс)

Стандартні терморегулятори розраховані на струм 16 Ампер (до 3 кВт), але деякі моделі навіть при таких параметрах краще навантажувати до 2/3 потужності, наприклад: виробник терморегулятора Terneo PRO в інструкції вказав максимально допустиме навантаження всього 2 кВт.

Порада №3 – значення температури:

При управлінні інфрачервоними обігрівачами Білюкс можна занижувати температуру по повітрю на кілька градусів. Причина полягає в фізичних процесах нагрівання: як ми знаємо інфрачервоні обігрівачі гріють в першу чергу предмети, а вони нагріваючись віддають тепло повітрю. Терморегулятор буде спрацьовувати по температурі нагрітого повітря, відповідно, якщо Вам комфортно при +20, на регуляторі ставте + 17 + 18 градусів. Якщо ж поставити на регуляторі + 20, то ви отримаєте тепле приміщення, але витрата по електроенергії буде завищений.

Порада №4 – режим роботи:

Для приміщень де люди працюю за нормованим графіком, наприклад, в офісі, ми рекомендуємо використовувати терморегулятори з можливістю програмування. Так, вони дорожче в порівнянні з аналогічними регуляторами без програмних налаштувань. Їх основною перевагою є те, що ви зможете уникнути “людського фактора” в роботі системи опалення. Наприклад: перед вихідними Ви забули знизити температуру з комфортною на чергову, результат – зайва витрата по електриці. На нашому сайті програмований терморегулятор представлений моделлю Terneo PRO.

За часту рішення проблеми криються в дрібницях, трохи корисних знань і бажання їх вирішити, дозволить в результаті зменшити витрату на опаленні. Билюкс – ПЕРЕВОРОТ в опаленні!