Альтернативне опалення. Інфрачервоні обігрівачі «Білюкс»

6449
6449
4499
4499
4499
6299

Зміст:

Тарифи на електроенергію і тепло зростають з кожним роком, але якість послуг енергетичних компаній все ще залишає бажати кращого. Альтернативне опалення заслуговує уваги з боку економних власників будівель та споруд. Завдяки розвитку сучасних технологій реалізувати на практиці проект опалювальної системи від джерел, які відновлюються, або ж і взагалі без палива нескладно. Набагато складніше обрати оптимальний варіант серед тих, які вже існують.

 

Пелетні котли

Пелетний котел здатний забезпечити будівлю не тільки теплом, але і гарячою водою. Для розміщення обладнання потрібно буде окремо розташована споруда (котельня) або спеціально виділене приміщення. Залежно від того, яке приміщення потрібно обігріти, а також з урахуванням доступності конкретних видів пального в регіоні, можна вибрати котел:

 1. Комбінований — працює як на пелетному, так і на дров’яному паливі, підходить для спалювання брикетів.
 2. Зі спеціальними можливостями – котел працює на пелетах, але при екстреній необхідності його можна тимчасово топити дровами.
 3. Пелетний – приймає лише один вид пального.

Пелетні котли мають наступні переваги:

 1. Для того щоб обігрівати заміський будинок, узгоджувати підключення не потрібно.
 2. Зберігати та транспортувати сировину нескладно (головне, щоб у приміщенні було сухо).
 3. Конструкція пожежо- і вибухобезпечна.
 4. Можна встановити самостійно.
 5. Обслуговувати нескладно(чистити сажу потрібно не частіше, ніж кожні 2 тижня, або купити модель з функцією автоочищення).

Головний мінус пелетного опалення – висока вартість у порівнянні з газовим та електричним обладнанням. Котел, який працює на гранулах з дров, коштує дорого, до того ж регулярно доведеться купувати недешеві пелети, плюс сплачувати за їх транспортування.

Окрім того, імпортний комплекс зазвичай не розрахований на суворий вітчизняний клімат, перебої в енергопостачанні та невисоку якість пального, тому швидко виходить з ладу.

Якщо ж у регіоні немає виробництва гранул з дерева і спеціалізованих організацій з обслуговування біокотлів, то від встановлення такого обладнання краще відмовитись.

 

Сонячні колектори

Нові системи опалення, які базуються на використанні сонячної енергії, поки що не отримали широкого розповсюдження, проте розглянути такий тип теплозабезпечення варто. Сьогодні виробники пропонують моделі повітряного, вакуумного та плоского світлопоглинаючого типу. При виборі джерела тепла, яке підходить найкраще, потрібно враховувати наступні фактори:

 1. Перед купівлею колектора обов’язково потрібно спроектувати не тільки опалювальну систему, але і конструкцію її кріплення до даху (можливо, потрібен буде додатковий каркас).
 2. У регіонах із сильними морозами не можна використовувати моделі з низьким енергозбереженням.
 3. Номінальна потужність сонячного колектору вказується для періоду, коли сонце знаходиться в зеніті, тобто на практиці, зранку та ввечері (навіть у літній час), вона буде нижчою.
 4. Геліосистеми повітряного типу міцніші за вакуумні і краще витримують низькі температури, але приміщення прогрівають гірше.
 5. Вакуумні системи довше решти підтримують виставлену температуру, але легко виходять з ладу (пошкоджуються тендітні трубки).
 6. Плоский колектор міцний, але якщо щось у ньому зламається, доведеться сплачувати за заміну всієї системи адсорбції.
Геліосистема: за і проти
№ п/п За Проти
1 Тривалий термін експлуатації (до 30 років, залежно від моделі та умов використання). Підбираючи обладнання, потрібно врахувати багато факторів:

 • клімат регіону;
 • середню тривалість світлового дня;
 • ландшафт;
 • форму та площу даху і т. д.

Зробити розрахунок самостійно неможливо, потрібно буде звернутись до спеціалізованої організації.

2 Автономність (система не залежить від постачання газу, електрики, палива і т. д.). Висока вартість монтажних робіт.
3 Відсутність відходів та бруду при експлуатації. Високовартісне обладнання.
Безпека для людини та оточуючого середовища. Необхідність організовувати додаткову циркуляцію води всередині колектору при його експлуатації у помірному кліматі.
4 Можливість одночасно обігрівати не лише будинок, але і теплицю, басейн, господарські споруди. Тривалий термін окупності в середніх широтах (від 5 років).
5 Зменшення загального навантаження на електричну та теплову мережі будівлі (за наявності).

 

Теплонасоси

Термальний насос, який здатний видобувати теплову енергію із землі, повітря та води, можна встановити практично на будь-якій земляній ділянці. Такі системи мають наступні переваги:

 1. Тривалий термін служби (до півстоліття, за умови заміни компресорів кожні 15–20 років).
 2. Можливість використовувати обладнання не лише для обігріву у зимовий період, але і для охолодження в спекотні місяці (якщо модель реверсивна).
 3. Безпека та екологічність (ніяких викидів, відходів, небезпеки перегрівання).
 4. Автоматична робота (завантажувати паливо, вмикати чи вимикати теплопомпу не потрібно).
 5. Універсальність (термальний насос можна встановити в будь-яких регіонах країни).
 6. Невеликі витрати електроенергії.

Теплові насоси не позбавлені і певних недоліків:

 1. Порушення екосистеми ділянки (якщо обладнання забирає тепло з ґрунту, це згубно впливає на стан рослин).
 2. У холодних регіонах, де температура повітря взимку може опуститися до -15 °C і нижче, потрібно буде додатково встановлювати газову чи електричну опалювальну систему.
 3. Висока вартість обладнання та монтажних робіт.

 

Камін з водяним контуром

Камін – один із найдавніших обігрівачів. За свою довгу історію він встиг перетворитися із аналогу вогнища на сучасну енергоефективну конструкцію. По суті, камін з водяним контуром являє собою прогресивний симбіоз звичайного калориферу та твердопаливного котла. Від першого його вигідно відрізняє ефективність, а від другого – естетичний зовнішній вигляд.

Основні переваги:

 • деякі моделі обладнані поверхнями для приготування їжі;
 • паливо можна легко придбати у будь-якому регіоні;
 • довготривалий термін служби;
 • можна застосовувати для обігріву приміщень площею до 250 кв. м;
 • є можливість використовувати камін як основне джерело теплозабезпечення або ж вбудувати його в існуючу мережу опалення як додаткового обігрівального пристрою;
 • камера для спалювання палива закритого типу пожежобезпечна та може бути розташована у будь-яких приміщеннях будівлі.

Але камін з водяним контуром не позбавлений і певних недоліків, до яких відносяться:

 1. ККД нижчий, ніж у інших альтернативних джерел опалення (біля 85%).
 2. Необхідність власноруч розпалювати камін і регулярно підкладати паливо.
 3. Висока вартість у порівнянні з електрокотлами.
 4. Термін, за який камін окупиться при використанні протягом опалювального сезону, – 4–5 років.
 5. Паливо при згорянні залишає попіл, тому потрібна періодична чистка каміну.

 

Інфрачервоне тепло від «Білюкс»

Опалювальна система, яка прогріває приміщення за допомогою інфрачервоних хвиль, користується популярністю у європейських країнах. Обігрівач нагріває стіни, підлогу і предмети в приміщенні, від яких тепло передається повітрю. Так можна отримати стабільну та комфортну температуру. На відміну від звичного централізованого опалення, при роботі якого все тепле повітря опиняється під стелею, а на підлозі усе ще прохолодно, «Білюкс» прогріває приміщення рівномірно і створює оптимальний температурний режим.

Інфрачервоне випромінювання не пересушує повітря, безпечне для людини і екології, організм добре сприймає довгохвильове ІЧ-тепло, так як воно максимально наближене до природного.

Крім того, обігрівачі пожежобезпечні – матеріали, які використовуються при виготовленні, не горять навіть при температурі 1500 °C, тому обладнання можна розміщувати навіть під дерев’яною стелею, не переймаючись ризиком займання.

Ще один плюс ІЧ-обладнання – економічність. Обігрівачі працюють від електрики, проте потужність, що споживається, невелика. До того ж система використовує електроенергію не цілодобово – терморегулятор автоматично припиняє обігрівання, як тільки температура повітря досягне вказаної, і ввімкне його знову, коли в кімнаті ставатиме прохолодніше. Головна перевага «Білюкс» у порівнянні з іншими альтернативними опалювальними системами – невисока вартість обладнання та установки.

Тип Ціна обладнання, грн. Енергоспоживання, кВт·год. (1 кВт/10 м²) Час прогрівання, год. Оптимальна площа, м² Вартість монтажу, грн.
Пелетний котел 110 0001 15–100 3–4 150–750 від 8 000
Геліосистема 182 0002 0,05–0,3 4–5 100 від 12 000
Теплонасос 124 0003 10 3–4 100 від 20 000
Камін з водяним контуром 21 9004 7 3–4 100 від 4 000
Інфрачервоний обігрівач 16 0005 6 15–20 минут 100 від 4 000

Примітка:

1 — Вартість вказана для пелетного котла потужністю 15 кВт, розрахованого на опалення приміщення площею 150–750 м².

2 — Ціна наведена для базової геліосистеми, призначеної для теплозабезпечення об’єкту площею 100 м² з урахуванням необхідності встановлення малого комплексу нагрівання води.

3 — Обладнання для термального насосу типу «повітря-вода», який встановлюється на ділянці з існуючою водоймою, теплонасос виду «грунт-вода» буде коштувати від 148 тисяч грн.

4 — Вартість обладнання без урахування необхідності додаткового прокладання внутрішнього трубопроводу для розподілення тепла по кімнатах.

5 — Для обладнання з можливістю зонального регулювання температурного режиму основної опалювальної системи.

Доступні обігрівачі

Білюкс Чорний Б1350

6449 ГРН
0.0033 BTC

Обігрівач Б1350 в чорному корпусі і з чорною пластиною. Одночасне фарбування і анодування пластини, що випромінює тепло, збільшує коефіцієнт випромінювання на 17%.

Білюкс Б1350

6449 ГРН
0.0033 BTC

Обігрівач Б1350 – лідер продажів 2017 року в категорії «Опалення мережі магазинів» в Україні. Невелика доплата до вартості дає виграш в потужності на 30%, якщо порівнювати Б1350 і Б1000.

Білюкс Шаттл Б600

4499 ГРН
0.0023 BTC

Дизайнерська модель – для дитячих кімнат, магазинів дитячих іграшок, авіамоделістів і просто креативних людей.

Білюкс Bionic Б1350

4499 ГРН
0.0023 BTC

Дизайнерський обігрівач, створений для ефективного опалення зі стелі не дуже високих побутових приміщень. З максимальним комфортом і економією.

Білюкс Б600

4499 ГРН
0.0023 BTC

Досить увімкнути інфрачервоний прилад, як через короткий час у кімнаті стане тепло. Рекомендується використовувати Б600 у приміщеннях, де висота стелі не менша 2,2 метрів і не більша 3 м.

Білюкс Б1000

6299 ГРН
0.0032 BTC

Обігрів приміщень з висотою стелі від 2,6 до 5 метрів. Ефективний і як основне, і як додаткове джерело, і як однозмінне опалення в закритих приміщеннях.

Теплорозрахунок для опалення дачі

Результат

Мощность Билюкса

1 574 Вт

Мощность традиционного отопления

2 430 Вт