У Сочі батареї на стелі! Та невже?!

Опалення на Олімпіаді в Сочі 2014

Чому зимова олімпіада в субтропіках!?

  • Необхідність освоїти Ооогромний, раніше не бачений, бюджет більш 50 млрд доларів
  • У горах “мало місця!” для стадіонів і головного Олімпійського селища
  • Особистий тріумф Путіна і визнання його світового лідерства

Навіщо опалення в Сочі?

  • У південній столиці РФ з вологим субтропічним кліматом середня температура зими все-таки 10°C, а мін. близько 0°C
  • Опалення необхідно для відшкодування тепловтрат для підтримки на заданому рівні температури теплового комфорту 20°C
  • Для численних літніх кафе, барів і ресторанів актуально опалення літніх майданчиків цілий рік!
  • Та й на результати Олімпіади 2014 опалення може суттєво вплинути. Адже зима!

Олімпійське опалення в Сочі 2014

Коли я побачив дане фото іноземних журналістів, те не утримався від спокуси написати нотатку про зимові олімпійські ігри. Які, як не дивно, проходять в самій літній столиці Росії в місті Сочі. Звичайно стаття вийшла через призму фахівця в опаленні з досвідом 8 років) Я не буду вас завантажувати обридлими всім проблемами олімпіади або теорією опалення. Їх можна знайти і розглянути у всій красі по хештегам #ПроблемыСочи (#SochiProblems, #Сочи2014) в інстаграмм.

Медведєв заснув на олімпіаді 2014

Пропоную відразу поглянути на проблему під іншим кутом і знайти для себе щось нове.

Уявіть собі це фото з батареєю на стелі так, щоб було видно стать і відійдіть трохи далі. Виявляється це сходовий майданчик, де абсолютно резонно встановлювати радіатори опалення по середині стіни! Але на першому поверсі, навіть сходового прольоту, батарея може бути встановлена максимум на 20 см від підлоги згідно СНиП та законам фізики.

Проблеми олімпіади sochi2014

Але якщо ми бачимо перший поверх на фото, тоді встановлена таким чином батарея – це велика проблема для ефективності опалення. Адже тепле повітря піднімається вгору, а холодний опускається вниз. Як результат: холодна житлова зона, і непристойно тепла стеля.

Сорочинський ярмарок Bilux©

Що робити в такому випадку? – Жити на стелі? Адже економія буде дуууже істотною, коли ми опалюємо тільки половину обсягу приміщення!

Але все в житті, відбувається не просто так! І мабуть робочі і проектанти які встановили ці радіатори в глибині свідомості або на несвідомому рівні ЗНАЛИ! про стельових довгохвильових інфрачервоних обігрівачах – перевертають наше уявлення про опалення. Вони можуть використовуватися в будь-яких приміщеннях висотою від 2 до 20 м, а також і на відкритих терасах.

Вони в душі, щось знали!

Справа в тому, що передача енергії інфрачервоним випромінюванням найбільш економічна, так як нагріваються в першу чергу люди і предмети внизу, а не повітря, що піднімається під стелю.

Енергія від обігрівача передається навколишнім предметам і поверхням, в тому числі і тілу людини, нагріваючи їх. А вони, в свою чергу, нагрівають повітря в приміщенні.

Довгохвильове Опалення Сочі

При такому вигляді опалення, інфрачервоні панелі будуть ефективними й економічними навіть в спортзалах або льодових палацах Олімпійських ігор з стелями висотою 20 метрів!

Уявляєте, як можна було б заощадити бюджетні гроші встановивши довгохвильове опалювання на Олімпійських Іграх 2014! Нехай навіть не на закупівлю довгохвильових систем опалення, бо ми знаємо як розігруються державні тендери, коли звичайна дворова лава за документами коштує 8 000$! Але заощадити на споживанні енергії можна було точно. Всі об’єкти олімпіади в Сочі витрачали б на опалення в 5 -10 разів менше коштів щосезону! Мені здається – це не тріумф Путіна, а його поразка.

А тепер хороша новина! Результати олімпіади 2014 на 12 лютого.

Результати Олімпіади-2014 в Сочі за 12 лютого. Таблиця медалей
На Олімпіаді в Сочі розіграно 54 комплекти медалей. Медальний залік Олімпіади-2014 в Сочі очолює Німеччина. Німецькі олімпійці завоювали 12 медалей – 7 золотих, 3 срібних і 2 бронзових. На другому місці – команда Норвегії. На третьому місці – збірна Швейцарії. Збірна України ділить 25-е місце з Казахстаном. Першу медаль в скарбничку України принесла біатлоністка Віта Семеренко. Вона фінішувала третьою в спринті.
Результаты олимпиады на 16 февраля

P.S. Звертайтеся до наших фахівців з усіх питань олімпіади і опалювання, що цікавлять Вас. Все розповімо і покажемо)))

Автор: Литвинов Олег