Який обігрівач краще?

2199
4499
14999
14549

Зміст:

В умовах вітчизняного клімату надзвичайно важливо вирішити питання раціонального теплопостачання того чи іншого об’єкту. Навіть якщо у приміщенні уже є якісна опалювальна система, часто стають необхідними економічні обігрівачі. Вони підтримують комфортну температуру у приміщенні і не потребують занадто великих фінансових витрат. Ми підготували цілий огляд домашніх обігрівачів, який допоможе вам підібрати найкращий варіант додаткового джерела тепла.

Масляні радіатори

Популярність радіаторів масляного типу серед основної маси населення пояснюється дуже просто. Такі прилади коштують недорого (навіть родина з невеликим рівнем достатку зможе дозволити собі придбати масляний радіатор та покращити таким чином своє життя, зробивши його більш комфортним) і відрізняються від багатьох електричних опалювальних приладів своєю мобільністю.

Зовні такий радіатор схожий на звичайну батарею стаціонарного опалення. Корпус зроблений із металу, а у якості наповнювача виробники заливають мінеральне масло. Принцип дії таких приладів доволі простий: після ввімкнення радіатору ТЕН прогріває «наповнювач» до вказаної температури. Від контакту з маслом стає гарячим металевий корпус обігрівача, який, у свою чергу, віддає теплову енергію оточуючому його повітрю.

Переваги:

 • встановити прилад можна самостійно (спеціальних монтажних робіт не вимагається, достатньо розташувати пристрій у приміщенні, яке потрібно нагріти, і ввімкнути його в розетку);
 • робота радіатору беззвучна та не супроводжується неприємним запахом;
 • прилади мають доступну вартість (вона напряму залежить від кількості секцій);
 • електрорадіатори можна поставити у будь-якій кімнаті, де є розетка, а при необхідності перемістити в інше приміщення;
 • температура корпусу не піднімається вище 60 °С, а всі елементи, які нагріваються, сховані всередині нього.

Недоліки:

 • великі витрати електроенергії;
 • нерівномірне прогрівання повітря у приміщенні;
 • повільне нагрівання;
 • суттєва вага пристрою. Знаючи про цю проблему, виробники обладнують майже всі моделі колесами, щоб користувач міг при необхідності їх перемістити;
 • обмежена потужність. Для того щоб прогріти площу в 10 м², потрібне обладнання потужністю 1 кВт. На ринку немає приладів, у яких кількість енергії, що виділяється, перевищує 3 кВт. Тому якщо виникає необхідність опалювати квартиру чи будинок, більші за метражністю ніж 30 м², доведеться купувати декілька таких установок.

 

Теплові вентилятори

Недорогі, легкі і компактні тепловентилятори можна зустріти в багатьох будинках та офісах. Коли потрібно швидко обігріти не зовсім просторе приміщення, краще за все купити невеликий тепловий вентилятор і встановити там, де найбільше потрібно тепло.

Існує величезна кількість таких опалювальних приладів, які відрізняються потужністю, вартістю та габаритами, але принцип дії у всіх майже однаковий.

Прогрівання повітря відбувається за наступною схемою:

 1. Елемент, що нагрівається (керамічна плита, спіраль чи трубка), розжарюється після ввімкнення пристрою у мережу.
 2. Повітря навколо розжареної деталі отримує тепло.
 3. Вбудований вентилятор змішує повітряні маси для того, щоб розподілити їх по кімнаті та забезпечити комфортну температуру.

Серед різноманіття тепловентиляторів найбезпечніше обирати ті, які мають керамічний елемент нагрівання. Якщо купуєте модель зі спіраллю, то краще, коли вона буде закритою. Тоді до повітря у приміщенні не проникнуть неприємні запахи, які утворюються при згоранні частинок пилу.

Головний мінус теплових вентиляторів — значні витрати електроенергії. Тому користуватися ними весь час не можна. Тепловентилятор може стати гарним вибором, якщо обігріти потрібно невелике приміщення, при цьому використовувати його краще епізодично. Наприклад, якщо опалювальний сезон ще не розпочався, а надворі уже з’явилися перші несподівані заморозки.

У маленьких дешевих екземплярів є індивідуальний недолік: працюючи, вони виділяють неприємний запах. Якщо ж взяти модель з більшою потужністю, дорожчу, доведеться миритися із сильним шумом, який вона буде створювати.

У теплових вентиляторів є і свої плюси:

 • можливість вибору моделі з додатковими функціями;
 • стильний і сучасний дизайн;
 • швидке прогрівання повітря;
 • компактність, властива навіть приладам з великою потужністю;
 • доступна ціна.

 

Популярні інфрачервоні короткохвильові випромінювачі

Обігрівачі «популярні короткохвильові випромінювачі» добре відомі українському споживачу. Це невеликі опалювальні пристрої, які можуть використовуватися для обігріву приміщення будь-якого призначення і навіть встановлюватися надворі. Випускаються два основних різновиди «популярних короткохвильових випромінювачів» — інфрачервоні та класичні. Другий варіант дешевший, але перший відрізняється більш економічною витратою електроенергії.

Обігрівачі «популярні короткохвильові випромінювачі» доволі легкі, тому при необхідності їх можна переносити з кімнати в кімнату або ж брати з собою (наприклад, у заміський будинок), багато місця прилад займати не буде.

Висока потужність у поєднанні з компактними габаритами дає змогу використовувати такі прилади для обігріву в гаражах, дитячих кімнатах, офісах і т. д. Проте подібні моделі створюють суттєве навантаження на електричну мережу, особливо якщо потрібно одночасно обігріти велику площу чи декілька кімнат у одному приміщенні.

Теплова завіса

Теплова завіса часто використовується як допоміжний опалювальний пристрій у громадських місцях. Іноді такі установки облаштовують і в житлових будинках.

Призначення повітряної завіси — перешкоджати проникненню зовнішнього холодного повітря в приміщення через отвори (зазвичай дверні, але іноді і віконні).

В залежності від різновиду джерела енергії, яке живить цей вид кліматтехніки, розрізняють декілька типів таких установок:

 1. Газові — з’явились на ринку відносно нещодавно, застосовуються у випадках неможливості монтажу теплових завіс інших типів (зазвичай при відсутності доступу до електроенергії та водопостачання). Економічні в плані енерговикористання, вони дають стабільний і щільний потік повітря, але при порушенні правил встановлення або використання можливий витік газу та виникнення аварійної ситуації.
 2. Водяні — енергоефективні установки, які активно використовуються на об’єктах промислового призначення. Головний недолік — висока вартість приладів та складність монтажу. Впоратися із встановленням водяної теплової завіси самостійно звичайному користувачу просто неможливо, потрібно заключати договір зі спеціалізованими організаціями.
 3. Електричні — найпопулярніший тип серед існуючих на цей час. Вони універсальні, можуть встановлюватися як в житлових будинках, так і в промислових приміщеннях. Такі пристрої компактні, їх монтаж дуже легкий. Проте є і суттєвий мінус — вони споживають велику кількість електроенергії, набагато більшу, аніж інші типи теплових завіс, тому для побутового призначення електричний варіант установок використовується рідко.

Позитивні якості теплової завіси:

 • працює беззвучно;
 • сприяє підтриманню відповідного мікроклімату;
 • перешкоджає проникненню у приміщення холодних повітряних мас, а також частинок пилу, комах з вулиці;
 • автоматично регулюється. Налаштувати роботу теплової завіси нескладно, з цим легко впорається навіть недосвідчений користувач, а різновид доступних можливостей дасть змогу обрати режим, оптимальний для конкретної квартири, будинку чи офісу.

Є у теплових завіс і свої мінуси:

 • споживає велику кількість електричної енергії;
 • якщо встановлена модель водяного типу, їй обов’язково потрібен доступ до мереж водопостачання;
 • змонтувати конструкцію непросто — потрібна буде допомога спеціалістів.

 

Інфрачервоне опалювальне обладнання

Якщо потрібно підібрати опалювальне обладнання, що працює від електричної енергії, варто звернути увагу на стельові інфрачервоні обігрівачі, які працюють у довгохвильовому та середньохвильовому діапазоні. Принцип їх дії нескладний. Невидимі для людського ока інфрачервоні промені, які випромінює пристрій, впливають не на повітря в кімнаті, а на розташовані у ній об’єкти, стіни, підлогу, прогріваючи їх.

Об’єкти, що стали тепловими, віддають енергію повітрю (а не забирають її, як буває при використанні інших типів теплового обладнання), і в приміщенні створюється сприятливий мікроклімат, за чверть години стає тепло.

ІЧ-обігрівачі — найсучасніші пристрої, проте і вони не позбавлені певних недоліків.

До мінусів інфрачервоного обладнання належать:

 • висока вартість пристроїв (ІЧ-обігрівач коштує дорожче, ніж масляний радіатор, призначений для обігріву аналогічної площі);
 • стаціонарність (обладнання монтується під стелю кімнати на спеціальне кріплення, тому перемістити його до іншого приміщення буде складно);
 • складний підготовчий процес і саме встановлення. Перед монтажем бажано зробити теплотехнічний розрахунок, взяти до уваги енерговитрати та підібрати схему розміщення приладів. Ми радимо не встановлювати інфрачервоне обладнання самостійно, а звернутися до спеціалізованої організації.

До переваг ІЧ-обладнання відносяться:

 • швидкість прогрівання приміщення (навіть якщо за вікном мороз, комфортна температура у кімнаті буде досягнута через півгодини);
 • можливість економії. Інфрачервоні обігрівачі набагато економічніші інших аналогічних пристроїв, працюючих на електроенергії. Там, де потрібно 0,5 кВт традиційного опалення, достатньо буде всього лише 0,3 кВт потужності ІЧ-приладу;
 • універсальність — модельна лінійка вітчизняних опалювальних приладів «Білюкс» складається з установок для обігріву житлових будинків, громадських організацій, виробничих цехів і навіть об’єктів надворі;
 • екологічність. ІЧ-обігрівачі безпечніші для здоров’я та навколишнього середовища, аніж їхні аналоги, що прогрівають повітря у кімнаті, а не об’єкти, що знаходяться в ній. Вони не пересушують повітря, не викидають шкідливих речовин в атмосферу, не створюють шумового навантаження. Окрім того, в сучасних моделях усунений недолік, що дратував багатьох, — червонувате світло у темний час доби;
 • привабливий дизайн — стельовий обігрівач не потрібно ховати, оскільки він ідеально впишеться в будь-яке інтер’єрне рішення як додатковий елемент декору;
 • можливість регулювання температурного режиму та підтримання встановлених налаштувань. Завдяки вбудованим терморегуляторам пристрій, досягнувши необхідних параметрів, просто вимкнеться для економії електроенергії та знову запрацює, коли повітря у кімнаті почне охолоджуватись. Усе відбувається автоматично, потрібно тільки налаштувати бажаний терморежим.

 

Енергоефективні обігрівачі: порівняння варіантів

Тип обігрівача Орієнтовна ціна за опалювальний сезон, грн.2 Енергоспоживання, кВт*год1 Час прогрівання Площа, що опалюється, м² Вартість монтажу з урахуванням ціни обладнання, грн.3
Тепловентилятор 8 000 1 20–40 хвилин 10 2 100
Масляний радіатор 8 000 1 1–2 години 10 1 400
Популярні короткохвильові випромінювачі 8 000 1 10–15 хвилин 10 1 200
Теплова завіса 5 600–8 000 0,7–1 1–2 години 10 13 000
«Білюкс» 3 000 0,3 10–20 хвилин 10 3 800

Примітка:

1 – розрахунок енерговикористання для житлової кімнати площею до 10 м², висотою стелі, не більшою ніж 3 м, при утеплених конструкціях, які огороджують, та відсутності понаднормових тепловтрат (через щілини у віконних рамах, дверних отворах і т. д.);
2 – орієнтовна вартість за опалювальний сезон розрахована при умові цілодобового використання електрообладнання як основного джерела тепла протягом 6 місяців;
3 – більшість типів опалювальних систем, які працюють від електричної мережі, можна встановити самостійно, керуючись інструкцією для монтажу та експлуатації, тому до вартості установки додані лише ціни самого обладнання та комплектуючих.


Доступні ІЧ-обігрівачі

Білюкс Б400

2199 ГРН
0.0008 BTC

Новинка 2018! Молодша модель із серії «Б». Для опалення невеликих теплиць, ванної кімнати, туалету, інших маленьких приміщень. Оптимальна для тваринницьких ферм, птахоферм, господарств з низькими стелями.

Білюкс Bionic Б1350

4499 ГРН
0.0016 BTC

Революційна новинка серед стельових інфрачервоних обігрівачів на українському ринку. Обігрівач «Білюкс» Bionic Б1350 — це третє покоління інфрачервоних обігрівачів «Білюкс».

Білюкс У6000

14999 ГРН
0.0053 BTC

Якщо ви шукаєте варіант для локального або ж цілковитого обігріву теплиць, чи не знаєте, як зігріти відвідувачів під час проведення виставки, скористайтеся перевагами вуличної лінійки «Білюкс».

Білюкс У4000

14549 ГРН
0.0051 BTC

Вуличний обігрівач ефективний і на відкритому повітрі, і в приміщенні. Можна використовувати У4000 як основне джерело тепла або для локального обігріву парнику чи теплиці.