Який інфрачервоний обігрівач краще популярные коротковолновые излучатели або Білюкс?

Кращий ІЧ обігрівач

Вибір інфрачервоного обігрівача: поради і рекомендації

  • Попит на інфрачервоні обігрівачі збільшується з кожним днем. В першу чергу, це пов’язано з тим, що принцип обігріву нагадує природне сонячне тепло.
  • Крім того, пристрої допомагають створити комфортні умови без висушування повітряної маси. Ті користувачі, які вже встигли оцінити переваги використання інфрачервоного обладнання в офісах або торгових центрах, віддають перевагу тільки цього виду опалення.

Краще рішення

  • Прилади з інфрачервоним випромінюванням створюють в приміщенні температурний режим до +26 градусів без «знищення» кисню.
  • Порівнюючи з численними девайсами, які працюють на електриці, можна відзначити економію енергії до 50%. Прогрівається не повітря, а нижня частина кімнат, тому електроенергія використовуються високоефективно.

ІЧ-обладнання: види

Газові інфрачервоні обігрівачі

Такий тип обладнання підходить для великих площ: наприклад, заміських котеджів, готелів. При прямому типі нагріву продукти горіння «залишаються» в приміщенні, тому доведеться подбати про вентиляційної системи. При непрямому нагріванні обігрівач самостійно займається «відведенням» газів.

Перевагою газового приладу є незалежність від електричної мережі. Однак, з огляду на нюанси газового питання в Україні, нелогічно «робити ставки» на газове обладнання, тому краще придивитися до аналогічних видів, які працюють за допомогою електромережі.

Електричні інфрачервоні обігрівачі

Можна розділити пристрої на довгохвильові і короткохвильові.

Довгохвильові електричні обігрівачі відрізняються наявністю ТЕНа – нагрівального елементу. Незважаючи на те, що анодирувана алюмінієва пластина нагрівається до +230 .. + 270 градусів, обігрівачі абсолютно безпечні. Відстань до предметів, що нагріваються, – мінімум п’ятдесят сантиметрів!

Короткохвильові ІЧ-системи мають інший нагрівальний елемент – спіраль в скляній трубці. Температура нагрівання трубки +600 градусів. Мінімальна відстань до предметів – не менш трьох метрів.

Основний критерій – потужність пристрою

Підбираючи пристрій, слід орієнтуватися на конкретну площу приміщення. Наприклад, для житлової кімнати об’ємом до 10 квадратних метрів підійде інфрачервоний обігрівач Б-1000 компанії Білюкс.

Купуючи опалювальний прилад для дачного будиночка, краще скористатися іншою формулою – 130Вт на 1м2. Будинки, в яких не живуть систематично, мають властивість «остигати» і утворювати конденсат: надлишок вологості збільшує час прогрівання.

Для ефективного прогріву площі понад 15 квадратних метрів знадобиться два обігрівача по 1кВт кожен, розміщені по периметру рівномірно. ІЧ-обігрівач недостатньою потужністю не прогріє приміщення, незалежно від того, скільки часу «змушувати» його працювати. Навпаки, якщо потужність приладу перевищує рекомендовану, то приміщення нагріється швидше, і пристрій відключиться.

Просто над головою!

Інфрачервоні обігрівачі можуть розміщуватися на стінах або стелі. Більш оптимальними в роботі є стельові моделі Білюкс, які допомагають уникнути і недогріву, і перегріву. Інші способи монтажу призводять до зниження ефективності роботи пристрою, наближаючи характеристики до конвекційних систем.

Економія електрики і підтримання потрібної температури обігрівачів контролюють терморегулятори.