Білюкс – економія і комфорт при температурі на 3 градуси нижче.


Комфортні умови

Характеристики теплового комфорту

     Загальновідомо, що для теплового комфорту мало нагріти повітря до певної температури. Відчуття тепла чи холоду є більш складними і залежать від:

  • температури огороджуючих конструкцій (підлога, стіни, стеля);
  • швидкості руху повітря в приміщенні (протяги);
  • фізичної активності людини і його одягу.

Визначальне значення має температура огороджувальних конструкцій, наприклад, поверхні стін, стелі, підлоги, вікон. Прохолодні стіни забирають тепло випромінюється відкритими ділянками шкіри і одягу.

Приклад 1:

Тепле повітря до 30 °C
Стіни, стеля, підлога до 10 °C
НЕ КОМФОРТНО-занадто холодно

Приклад 2:Умови не комфорту

Стіни, стеля, підлога до 25 °C
Повітря до 5 °C
НЕ КОМФОРТНО  холодно

Приклад 3:Допустимий комфорт

Стіни, стеля, підлога до 26 °C
Свіже повітря до 15 °C
Допустима

Приклад 4:Комфортні умови  

Повітря 18 °C
Стелі, стін, підлоги – до 22 °C
КОМФОРТ!

Використання стельового променистого опалення Білюкс практично відразу створює комфортну температуру в Ваших приміщeняx. Це відбувається за рахунок внутрішнього нагріву предметів (до 4 см в глибину). Поряд з процесом обігріву одночасно відбувається і їх охолодження через теплопередачу, випромінювання і конвекцію. Для стін необхідно враховувати їх теплоізоляцію, тому як швидкість охолодження стін безпосередньо залежить саме від неї.

Сферичний термометр

Оцінити ефективність комфортного обігріву можна за допомогою перепаду температур між предметами і повітрям в протилежних точках вимірювання, так звану асиметрію теплового випромінювання.

Чим перепад менше, тим краще! В ідеалі різниця температур між повітрям і предметами не повинна перевищувати 8 К, в такому випадку температура, що відчувається буде найбільш комфортною. Виміряти даний показник можна за допомогою сферичного термометра.

У приміщенні, де застосовуються стельові променисті обігрівачі Білюкс, можна використовувати звичайний терморегулятор, не забуваючи про те, що номінальне значення температури повітря буде на 2-3 К (градуси) нижче температури, що відчувається.

Наприклад, встановивши терморегулятор на 20 °С, ви відчуєте м’який, комфортний обігрів, який раніше отримували за допомогою традиційних систем обігріву при 23 °С (конвектор, радіатор, тепловентилятор, «масленик»). Тобто отримуємо максимальний рівень комфортності при мінімальному енергоспоживанні. Економія енергії від 15% до 25%.

Випромінювання обігрівачів Білюкс без втрат передається через повітряне середовище і поглинається предметами, що знаходяться в зоні дії приладу. Люди, що знаходяться в зоні дії приладу, наприклад, поряд з великими заскленими поверхнями, за рахунок безпосереднього поглинання тепла відчувають себе як би при більш високій, комфортній температурі.

 Комфортне середовище може бути охарактеризована зв’язком між температурою повітря і огороджувальними конструкціями. Половина їх суми повинна бути близько 18 °С, а рух повітря не більше 0,25 м/с і відносною вологістю повітря 40-60%. Незалежно від того, чим ви обігріваєте приміщення середня температура, вона же, що відчувається, залишається 18 °С, але у випадку з інфрачервоними стельовими обігрівачами температура повітря в цьому приміщенні буде рівна 15 °С (малюнок 2).

Конвекційне випромінюванняІнфрачервоне опалення

Білюкс рекомендує використовувати

Кімнатний регулятор температури EBERLE RTR-E 6121

регулятор температури EBERLE 6121EBERLE RTR-E 6121 – регулятор температури з вбудованим датчиком температури повітря.

• Основне призначення:
електрична система опалення
• Накладна установка
• Можливість обмеження темпера-
турного діапазону на внутрішній сто-
роні регулювального диска
• Діапазон температур – 10 …30 С)
• Робоча напруга 230 В АС 50 Гц
• Комутований струм 16А (3500Вт)
• Гистерезис ~ 1 С
Розміри (габарити) 75 х 75 х 25,5 мм

Налаштувати терморегулятор для роботи в оптимальному режимі з стельовими випромінюючими панелями можна наступним чином:

Крок1: Зняти кришку-колесо

Терморегулятор Еберле настройка

Крок 2: Встановити червоний блокіратор “max” на позначку 4. Налаштування еберле на максимум 20С

Секрет: Для теплового комфорту при інфрачервоному опаленні, температура повітря, яку регулює терморегулятор повинна бути завжди нижче на 3С, ніж при традиційному опаленні. Це досягається за рахунок більш високої температури навколишніх предметів.