Економічні обігрівачі врятують сімейний бюджет

який обігрівач найекономічніший

Одне з перших питань якими задаються при купівлі опалювальної системи – який обігрівач найекономічніший. Якщо відштовхуватися від ціни виробу і упустившись факт споживання енергії, то ця купівля може виявитися збитковою. Адже ціна на електроенергію росте все більше і більше, а оскільки обігрівач в холодну погоду фактично щодня працює, і платити за його витрату доведеться відповідно.

Масляний обігрів

Масляні прилади обігріву споживають досить багато електрики, а також йому потрібно чимало часу на прогрів всього приміщення. Не можна сказати що радіатори економні, але в сучасних моделях є одна особливість – терморегулятор. Завдяки його наявності можна трохи заощадити споживання і вибрати найбільш оптимальну температуру повітря в квартирі. Ця властивість допоможе лише коли на вулиці не дуже холодно і великий нагрів не потрібен, в разі ж сильного морозу регулятор температури не врятує Ваші гроші.

Настінний радіатор

Компактні настінні електрорадіатори, здатні дуже швидко нагрівати повітря, і споживають до 350 Вт/год. Це досить економний варіант, але його величезним мінусом вважається також швидке охолодження кімнати після виключення приладу.

Конвектор

Серед конвекторів також існують моделі, які вважаються економічними. Вони працюють не на електроенергії, а на газу. Але, в наш час, стало не зовсім зрозуміло які обігрівачі економічніші насправді – газові або електричні.

Інфрачервоний опалювальний прилад

Обігрівачі з променевим типом дії мають дуже високий ККД. По факту, майже уся енергія використовується для нагріву предметів, а тільки мінімальна частина для прогрівання самого повітря. Ця відрізняюча особливість інфрачервоного обігрівача від інших типів пристроїв, допомагає обігріти квартиру швидше в чотири рази. Разом з цим повітря в приміщенні залишається чистий і досить вологий. На жаль, економічний прилад має і не достаток – тепло нерівномірно розподіляється по кімнаті, через що в деяких частинах кімнати може бути помітно холодніше, ніж в інших.

Визначаючись з тим, який обігрівач економічніше, звертайте увагу на його технічні показники, а саме: ККД, споживання електрики та швидкість нагріву повітря.