Підключення терморегулятора

Підключення терморегулятора

Підключіть градусник: керуйте теплом!

 • Для обігрівального приладу терморегулятор є своєрідним градусником, що вимірює температуру в приміщенні.
 • З огляду на найменші зміни клімату, термостат обмежує харчування обігрівача, або включає знову.
 • Використання такої системи обігріву дозволяє знизити витрати на електрику і досягти комфортного клімату в будинку за короткий термін.
 • За допомогою терморегулятора створюється система «розумний дім», яка значно підвищує ефективність роботи опалювальних приладів.

Чому б не заощадити ще більше?

 • Ви запитаєте, навіщо економити електроенергію, коли мова йде про інфрачервоних випромінювачів, які самі по собі є показником економії.
 • Але чому б не зекономити ще більше?
 • Регулювання споживання струму за рахунок зниження температури в приміщеннях – корисний винахід
 • На сучасному ринку представлена величезна кількість термостатів.
 • Актуальними питаннями стають правильний вибір пристрою і його підключення.

Що пропонують виробники?

Термостати можна розділити на дві категорії – механічні та електронні. Механічні конструкції відрізняються простотою: у пластмасових коробочках є такі складові:

 • Кнопка включення приладу.
 • Світлодіод, який демонструє робочий стан пристрою.
 • Перемикач для установки певної температури.

Серед механічних моделей терморегуляторів зустрічаються види, на дисплеї яких можна побачити і задані параметри температури, і реальні показники. Механічний терморегулятор – пристрій, управління яким здійснюється вручну, тому якщо вам необхідно дистанційне керування, доведеться підшукати інший прилад. Механічні термостати витримують силу струму максимально 16 А.

Електронні прилади більш складні: тут є і система точного налаштування, і дистанційне керування, і рідкокристалічний екран. Але, як то кажуть, за ефективність і комфорт доведеться заплатити дорожче. Подібні пристрої витримують силу струму максимум 8 А.

Звичайні обігрівачі, які не мають регуляторів температури, не дуже зручні в експлуатації, так як їх доведеться включати і вимикати, щоб уникнути перегріву. Крім того, стає неможливим така зручна функція як прогрів приміщення до приходу господарів. Обігрівачі, що працюють без термостатів, можуть перегріватися, особливо, якщо залишити їх включеними на тривалий час. Вирішити цю проблему можна, скориставшись термостатом з регулятором температур.

Завдяки інноваційному приладу, можна автоматично управляти будь-якими видами обігрівачів, в тому числі, інфрачервоними довгохвильовими випромінювачами Білюкс. Терморегулятор підійде для створення комфорту на складі, в гаражі, в будинку або квартирі.

Припустимо, ви хочете залишити обігрівач включеним на ніч. По-перше, традиційний опалювальний прилад «спалить» кисень за ніч, особливо при слабкій вентиляції. По-друге, підвищена витрата електроенергії неминуча.

Встановлюючи в приміщенні терморегулятор і підключаючи його до інфрачервоного обігрівача, ви отримуєте і комфорт, і безпеку, і тепло.

Досить поставити необхідний рівень температури, щоб термостат автоматично контролював температурний режим в приміщенні постійно. Терморегулятори дозволяють вирішити проблему з мікрокліматом дитячих кімнат, де перепади температури можуть негативно відбитися на самопочутті дитини.

Установка і підключення термостата

Щоб пристрій працював коректно, його монтують відповідно до визначених умов:

 • Кріплення приладу на стіні з утеплювачем, щоб виключити реакцію на температуру поверхні.
 • Висота установки не менше 1,5 метра.
 • Терморегулятор заборонено закривати жалюзі, фіранкою, меблюванням.
 • Для кожного приміщення потрібно один термостат.

Схеми підключень для одного обігрівача

Оскільки інфрачервоний електричний обігрівач працює від мережі змінного струму – розетки або автомата в розподільному щитку. Отже, в прилад входять дроти – нуль і фаза. Виходячи з цього, існують кілька схем стандартного підключення терморегулятора.

У стандартних терморегуляторах є чотири клеми – дві вихідні (фаза і нуль) і дві вхідні (фаза і нуль). Щоб створити схему від щитка простягаються дроти, що сполучають нуль і фазу. Відповідно від терморегулятора через вихідні клеми виводять дроти до інфрачервоного приладу. В результаті, отримуємо послідовне підключення приладів до мережі.

Коли схема під’єднання включає кілька нагрівальних пристроїв, можна використовувати один термостат. В цьому випадку з’єднують термостат і автомат так само, як описано вище. Від вихідних клем виводять чотири дроти на кожен нагрівач окремо. Таким чином, утворюється паралельне підключення.

Одним з варіантів підключення є протягування проводу фази від автомата до нагрівального елементу. Провід нуля, в свою чергу, з’єднується за допомогою термостата. На жаль, при такому підключенні терморегулятор може давати збої в роботі, тому краще вибрати з інших можливих варіантів.

Кілька ІЧ-приладів і один терморегулятор?

Щоб контролювати кілька нагрівальних інфрачервоних приладів або керувати одним промисловим випромінювачем, використовується схема підключення на основі магнітного пускача. Завдяки комутаційному апарату, який працює автоматично, можна організувати автоматичну роботу електричних пристроїв великої потужності.

Найбільш простою схемою з’єднання є вбудовування магнітного пускача в розв’язку між термостатом і нагрівальним апаратом. Від вихідних клем на термостаті простягають два дроти до пускача, а потім – до ІЧ-нагрівального елементу.

Існує досить багато способів підключення терморегулятора до інфрачервоних обігрівачів. Якщо ви не розбираєтеся в електриці, то краще залишити цю роботу професіоналам.

Сумарна потужність опалювальних пристроїв, підключених до одного терморегулятора, не може перевищувати 3,5 кВт.

Велика потужність під силу тільки агрегату з магнітним пускачем, який перерозподілить навантаження між опалювальними пристроями. Перетин використовуваних проводів повинен відповідати потужності обігрівача!

Неякісні або браковані прилади можуть привести до виникнення пожежі в приміщенні.

Купувати терморегулятори краще в комплекті з інфрачервоними приладами, щоб створити правильний робочий «тандем».