Схема електроопалення Білюкс

Схема електроопалення Білюкс

Електроопалення Билюкс: вивчаємо схему підключення

  • У Європі та інших країнах світу давно зробили вибір на користь альтернативних джерел електроопалення.
  • На шляху до мінімізації споживання газу знаходиться і наша країна.
  • Газові проблеми стимулювали населення до купівлі електричних систем.

Не обмежуйте себе в комфорті і теплі

  • Незважаючи на те, що тарифи на електроенергію істотно нижче, ця послуга також не дешевшає.
  • Правильно підключивши електричні обігрівачі, і скориставшись порадами фахівців «Білюкс», ви зможете значно заощадити.
  • При цьому обмежувати себе в комфорті і теплі не доведеться!

Утеплення житла

Витрати на оплату електрики залежать від теплоізоляції в будинку. Не чекайте морозів, щоб помітити «прогалини» в утепленні, а вирішуйте проблему завчасно. Тонкі стіни, наявність щілин, неутеплені покрівлю та вікна – фактори, які не дадуть системі опалення працювати в повну силу.

“Чи знаєте ви, що маленька щілинка, розміром із сірник, сприяє тепловтратам до 30 м3 тепла в годину!? Досить обігрівати вулицю!”

Найбільш ощадливими системами електроопалення на сьогоднішній день є інфрачервоні обігрівачі стельового типу. Експлуатація їх дешевше, ніж обслуговування калориферів і конвекторів. Безумовно, установка обігрівачів Білюкс потребують разового капіталовкладення, але з цього моменту система почне економити ваші витрати щомісяця

Установка інфрачервоного обігрівача

Зазвичай системи «Білюкс» монтують в стельової зоні, іноді – на стіні. Завдяки спеціальним кронштейнам, наявними в комплектації, закріплення обігрівача не складе труднощів. Фіксація здійснюється за допомогою дюбелів і саморізів.

Вибираючи місце установки, пам’ятайте про важливі рекомендації. Відстань від обігрівача потужністю 800 Вт має бути не менше 0,7 метра, потужністю більше 1,6 кВт – не менше 1 метра. Тобто, якщо висота стелі більше 2,5 метрів, то малопотужний прилад можна встановити в будь-якому місці, так як відстань відміряється до голови людини.

При установці декількох ІЧ-систем підключення проводиться тільки паралельно. У розподільному щитку виділяють автомат, який буде контролювати тільки інфрачервоні прилади.

Це цікаво! Ступінь нагріву предметів інфрачервоними приладами залежить від форми предмета, матеріалу виготовлення, кольору поверхні і кута падіння променів.

Зменшити вплив на людину, можна змістивши прилад трохи в сторону – вправо або вліво. Оскільки обігрівати велике приміщення за допомогою одного приладу складно, то рекомендується встановити кілька.

Успішній і ефективній роботі обігрівача передують правильні розрахунки параметрів приміщення – висоти, площі, теплоізоляції. Додатковими параметрами є графік роботи комерційного приміщення і призначення.

Вибравши потрібний перетин кабелю, встановлюють обігрівач. Як показує практика, для 3 кВт досить мідного дроту діаметром 1,5 мм, для 5, 5 кВт – 2,5 мм. У стандартній упаковці «Білюкс» є всі необхідні комплектуючі. Термостійкість матеріалів, на які монтують обігрівач, не повинна бути нижче 80 градусів, а мінімальна величина зазору – 50 мм.

Особливості монтажу і експлуатації

Завдяки балансування навантаження, можна управляти ІЧ-системами. Основний принцип навантаження – робота обігрівачів не більше двадцяти хвилин на годину. Таке час оптимально в будівлі з нормальною теплоізоляцією. Пікове навантаження не повинна перевищувати 1,8 кВт.

Основний матеріал для монтажу системи обігріву – короб для укладання проводу. Виготовляючи прихований монтаж в стіні, використовують гофру. Загальний автомат контролюватиме включення – вимикання системи.

При монтажі ІЧ-систем слід дотримуватися заходів безпеки. Підвищити ефективність роботи обігрівачів допоможе використання терморегуляторів. Для кожної з кімнат буде досить одного терморегулятора, який керує роботою однієї або декількох систем.

Щоб перевірити максимальну напругу в мережі, слід включити якомога більше електроприладів – і виміряти показники. Нормою вважаються цифри 220 В, а допустимим відхиленням зміни в 10%.

Щоб планувати роботу інфрачервоного опалення погодинно або потижнево, використовуйте програматори. Так можна отримати додаткову економію до 30%. Наприклад, протягом дня система працює в режимі «підтримки», а за годину до повернення господарів в квартиру коригує температуру до комфортного показника.

Важливо! Не дивлячись на те, що інфрачервоні системи відносяться до електроустаткування, ймовірність ураження струмом або виникнення пожежі при використанні «Білюкс» дорівнює нулю.

Завдяки високому рівню протипожежної безпеки, інфрачервоні системи можна використовувати в будь-яких приміщеннях.

Багатотарифний лічильник – контролюйте витрати!

При установці двухтарифного лічильника витрати на електрику вважаються щодо стовідсоткового тарифу в денний період – з 7:00 до 23:00. У нічний час витрати скоротяться на 30%. Ніяких підводних каменів тут немає! Можна максимально використовувати електроенергію в нічний час доби.

Експлуатація трехтарифного лічильника враховує додатково період «пікових» навантажень. Найбільш економним режимом роботи інфрачервоної системи є постійна підтримка заданого температурного режиму. Зниження або підвищення буквально на один градус призведе до зниження або збільшення витрат на 5%!