Як зробити електричне опалення в приватному будинку?

Опалення без газу і дров

За електрикою – майбутнє!

  • Газова система обігріву поступово змінилася зручнішим способом – електричними приладами.
  • Оскільки електричне опалення стане в нагоді як резерв, і основного джерела тепла, то варто задуматися саме над цим способом створення комфорту в будинку.

Незалежно від виду обігрівача, можна виділити позитивні характеристики електричних систем

  • Екологічність. Процес спалювання палива відсутній і не забруднює повітря продуктами горіння.
  • Високий ККД.
  • Обладнання може працювати самостійно з контролем опалювального процесу.
  • Крім шуму вентилятора побутові електроприлади не видають «зайвих звуків».
  • Вибухобезпечність, в порівнянні з газовими котлами.
  • Кілька режимів експлуатації та зручність підтримки оптимальної температури.
  • Локальне опалення.
  • Низьковитратна установка, до того ж, немає необхідності виділяти окреме приміщення під паливо або котельню.

Електрика в приватному будинку: види

Системи електроопалення діляться на два види – пряме опалення або опалення із застосуванням теплоносія.

До першого різновиду відносяться стаціонарні і переносні конвектори, радіатори. Сюди ж можна додати теплі підлоги, які функціонують за допомогою електрокабеля під стяжкою.

Довгохвильові Інфрачервоні обігрівачі здійснюють прямий нагрів предметів і поверхонь. Завдяки цій особливості, всі предмети в будинку стають теплоносіями, а потім прогрівають і повітря в приміщенні.

Монтувати такі системи досить легко. Не доведеться затівати новий ремонт, щоб пристосувати довгохвильові інфрачервоні обігрівачі Білюкс до наявного інтер’єру.

Говорячи про види електроотопітелей на основі носія тепла – антифризу або води – мається на увазі котел. Без спеціального зонального лічильника і системи теплоакумуляторів. Таке опалення – не найвигідніший варіант для приватного будинку.

Вибираємо теплоносії!

1. Конвектори в заміському будинку є одним їх популярних способів опалення. Настінні або підлогові прилади працюють на принципі конвенції прогріву повітря. При виборі конвектора зверніть увагу на безпеку і ергономічність.

Це важливо! Високотемпературні радіатори з розігрівом нагрівального елементу до +700 градусів «спалюють» кисень в приміщенні. Автоматизовані пристрої мають програмований режим обігріву, але вони «намотують» лічильник за затишок в домі колосально! На один квадрат площі знадобиться близько 100Вт потужності, тобто для приміщення об’ємом 25м2 потрібно кілька конвекторів.

2. Масляні радіатори відносно безпечні і перевірені. ТЕН розташований в металевому корпусі і занурений в масло. Радіатори більш інертні, ніж конвектори. Із-за примусової циркуляції повітря в деяких обігрівачах прискорений процес прогрівання. В принципі, пристрій безпечний в побуті і коштує недорого, але прогрівається досить довго. Тому нагрівати «студене» приміщення буде не зовсім комфортно.

3. Тепловентилятори підійдуть для тимчасового способу обігріву. Такий прилад має високу тепловіддачу, проте висока температура елемента нагрівання призводить до згорання пилу та висушування кисню.

Увага! Перекидання тепловентілятора з перекриттям повітряних отворів може призвести до перегріву і самозаймання. Варто віддати перевагу приладам із захисною автоматикою, які відключать прилад при випадковому перевороті. Тепловентилятор – хороший спосіб зігрітися в міжсезоння, але не годиться як основна система опалення.

4. Довгохвильові Інфрачервоні обігрівачі гріють «по-іншому» і розташовуються зверху. Таке «сонечко» в будинку ніяк не вплине на дизайн приміщення або зменшення простору. Інфрачервоне випромінювання з особливою довжиною хвиль поглинається поверхнями, а потім передається в повітря. Варто відзначити швидкий обігрів і комфортну експлуатацію цих систем.

Розташування в зоні стелі робить використання приладів абсолютно безпечними: ні діти, ні тварини не зможуть поцікавитися, що це за сяйво. Крім того, створити систему інфрачервоного обігріву можна практично власними руками.

Орієнтуючись на інструкцію приладів, можна легко виконати монтаж – і вже через короткий термін будинок наповниться теплом. Заощадити ресурси допоможе терморегулятор, що підтримує заданий режим температури.