Електрика: переваги опалення

Пасивний будинок

Які показники енергоефективності будинку?

 • Показником енергоефективності об’єкта служать втрати теплової енергії з квадратного метра (кВт·год/м²) на рік або в опалювальний період.
 • У середньому становить 100-120 кВт·год/м².
 • Енергозберігаючей вважається будівля, де цей показник нижче 40 кВт·год/м².
 • Для європейських країн цей показник ще нижчий – близько 10 кВт·год/м².

Яка архітектурна концепція пасивного будинку?

 • компактність
 • якість і ефективність утеплення
 • відсутність містків холоду в матеріалах і вузлах примикань
 • правильної геометрії будівлі і зонування
 • орієнтації по сторонах світу
 • використання припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією
 • Опалення пасивного будинку повинно відбуватися завдяки теплу, що виділяється людьми, що живуть в нім, і побутовими приладами.
 • Пасивний будинок в Києві (Публікація)

Незалежно від професійної приналежності, оплата комунальних послуг – питання, яке стосується кожного з нас. Щоб скоротити витрати і заощадити власні кошти, користувачі йдуть на різні хитрощі, змінюючи системи опалення на більш сучасні.   Компанія «Білюкс» провела безліч досліджень, в результаті яких ми переконалися в тому, що майбутнє за електричним опаленням.

Незаперечні плюси електричного опалення:

• Відносна дешевизна покупки, монтажу, експлуатації

• Безпека використання, відсутність аварійних ситуацій

• Профілактичне обслуговування обладнання не потрібно

• Універсальність розміщення – всюди, де є джерело електроенергії

• Незалежність від  централізованих теплотрас

Реальна картина:  особисті спостереження

Теплоцентральні системи знаходяться в жалюгідному стані і зношені більш ніж на 70%, тому забезпечити нормального теплопостачання вже не можуть. Поряд з цим, вартість послуг з опалення збільшується із завидною регулярністю. Таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що перспектив у теплопостачання – ніяких!

Думаєте, врятують твердопаливні котли і печі? Нічого подібного. Мало того, що це дуже незручне і трудомістке заняття, так ще й доведеться постійно контролювати процес опалення.

Добре б виділити окрему кімнату для зберігання палива … Машина дров обійдеться пенсіонеру приблизно в півпенсії.   Питання газу зараз абсолютно неактуальне: і вартість неприйнятна, і якість незадовільна.

Світові тенденції: електроопалення, пасивні будинки, тяга до енергозбереження!

Чому  інші країни давно перейшли на недорогі поновлювані джерела енергії? Тому що, світ уже зробив правильний вибір! Поява гелио -, вітро-і гідрогенераторів всюди – прямий тому доказ. Набагато логічніше вкладати кошти в альтернативне енергозбереження, ніж витрачати час у пошуках родовищ нафти, урану і газу.

Розвинені країни використовують електроенергію для опалювальних цілей набагато активніше, ніж на вітчизняних просторах. У Франції понад 40% будівель працює на електриці, в Фінляндії – близько 30%, і ці цифри зростають! У 2010 році спостерігалося активне зростання альтернативної енергетики в усьому світі: за рік інвестиції  в цю галузь досягли 250 мільярдів доларів. Норвегія – один з відомих постачальників газу в світі –  опалює за допомогою електрики більше 80% будівель.

В результаті альтернативних поліпшень в США частка поновлюваних енергоджерел склала більше 50%, а в Європі – понад 60%. Фіни підійшли до поліпшення екології особливим способом, збільшивши використання поновлюваних джерел енергії шляхом зведення «пасивних» будинків.

Отже, який висновок випливає з усього вищесказаного? Електричні обігрівачі використовуються в більшості офісів, квартир, будинків.  Ринок повний виробів зарубіжних і вітчизняних виробників. Ось тільки не кожен виріб дозволить економити ресурси і ваші кошти. Використовуючи довгохвильові обігрівачі «Білюкс», можна говорити  і про комфорт в будинку, і про істотний внесок в економіку країни. Важливим фактом є те, що інфрачервоні системи абсолютно нешкідливі для навколишнього середовища.

Пасивний будинок: пристрій і особливості

У продовження теми альтернативних джерел енергії хотілося б докладніше висвітлити питання створення пасивних будинків. На жаль, всі ресурси коли-небудь закінчуються, тому вчені задумалися над тим, як забезпечити людині комфортні умови житла, не витрачаючи зайвої енергії, а вже утримування вже побудованих будівель зробити більш економічним.

Гудзонский пасивний будинок

Головним принципом створення екодома є той факт, що будинок повинен накопичувати тепло всередині взимку,  а влітку, навпаки, захищати від спеки. Вперше ідею пасивного будинку виклали в проектах в 1988 році. Енергосистема є абсолютно незалежною, і не вимагає додаткових витрат на підтримку комфортної температури.

У дивовижному будинку опалення здійснюється за рахунок тепла, яке виділяють самі мешканці будинку, побутові прилади і альтернативні енергоджерела. Нагадаємо, що інфрачервоні обігрівачі «Білюкс» мають особливість нагрівати поверхні в будинку, подібно до сонця, тому така система стане незамінним джерелом тепла навіть у пасивному будинку.

За допомогою сонячних колекторів та теплових насосів здійснюється гаряче водопостачання в будинку, а вітрогенератори допомагають «добувати» електрику. Безумовно, слід подбати про ефективну теплоізоляцію стін, стелі, підлоги, підвалу, горища, даху, фундаменту. Завдяки внутрішньої і зовнішньої теплоізоляції, створюється ефект «дзеркала», коли  в літню пору в будинку панує прохолода, а взимку не страшні будь-які холода. Тепловтрати в пасивному будинку в двадцять разів! нижче, в порівнянні з традиційними будівлями.

Трикамерні склопакети із заповненням аргоном встановлюються в отвори і утеплюються додатково. Великі вікна в екозданії завжди виходять на південь, щоб приносити більше тепла. Не завжди технологія будівництва пасивного будинку дозволяє відмовитися від активного опалення: регіони з різкими температурними перепадами або низькими температурами потребують додаткових джерел охолодження – опалення. У енергоефективному будинку використовується установка рекуперації тепла і звукоізолюючі склопакети.

Чи складно побудувати пасивний будинок?

Звичайно, зведення подібного будинку відніме більше часу і зусиль, ніж будівництво традиційного будинку. На основі каркасної схеми з самонесучими зовнішніми стінами здійснюється подальша збірка будинку. Порівнюючи з витратами на звичайне будівництво, вартість пасивного будинку може обійтися на 10% дорожче, зате витрати на експлуатацію будуть в десятки разів менше!

На сьогоднішній день в світі існує більше десяти тисяч пасивних будинків, більшість яких знаходиться в Європі. Що заважає нам почати економити вже зараз, направивши капіталовкладення на утеплення і придбання альтернативних обігрівачів «Білюкс» ?

P.S. Дізнатися докладніше, розробити енергозберігаючий проект системи електричного опалення будинку від «Білюкс» можна тут!