Електронний терморегулятор опалення

Електронний терморегулятор опалення

Регулювальник інфрачервоного тепла – термостат електронний

  • Особливістю інфрачервоних обігрівачів є потреба в енергії, тому роботу випромінювачів можна сміливо довірити терморегулятору.
  • Існують основні різновиди термостатів – електромеханічні і електронні.
  • У принципі, суть роботи приладів будь-якого типу полягає в тому, щоб здійснювати відключення обігрівача при досягненні заданого температурного режиму.

Біметалічні термостати

  • Якщо говорити про біметалевих термостатах, то це металеві пластини, які мають різний ККД теплового розширення.
  • При нагріванні спаяна пластина гнеться, розмикає контакти і відключає прилад.
  • Коли відбувається охолодження, деформація біметалічної пластини зменшується – і ланцюг знову замикається.

Завдання для «електроніка»

Терморегулятор електронного типу влаштований набагато складніше, але і функціональних можливостей у приладу більше. Головна складова терморегулятора – мікропроцесор, який отримує температурну інформацію за допомогою датчика. Завдяки існуючій програмі, пристрій можна налаштувати в певний режим. Наприклад, таймер можна запрограмувати на нагрів приміщення до вечора або встановити динаміку температурних змін.

Для правильної коректної роботи інфрачервоного випромінювача з терморегулятором важливо точне вимірювання температури. Щоб показники були максимально правильними, використовуються датчики на термоперетворювач – термопари. Складається термопара з провідників з відмінними потенціалами: наприклад, нікель-хром і алюміній-хром.

При нагріванні в стику провідників виникає струм, сила якого залежить від потужності. Вивчивши цей зв’язок, можна створити спеціальну програму, яка дозволить визначати температуру автоматично, в залежності від сили струму, що виробляється термопарою.

Де розмістити терморегулятор?

Специфіка роботи інфрачервоних обігрівачів передбачає розміщення датчиків терморегулятора в певному місці. Коли датчики вбудовують в обігрівач, то користі від нього мало: він або не фіксує нагрів, або вказує температуру нагрітого корпусу приладу. Не можна розміщувати датчик в потоці інфрачервоного випромінювання, так як інтенсивний нагрів датчика спотворює правильність даних.

Найкраще місце для розміщення датчика терморегулятора – поруч із зоною нагріву, але з надійним екрануванням від потоку променів.

Якісний терморегулятор – тепло і економія

Терморегулятор – пристрій, який допомагає автоматично регулювати і підтримувати певну температуру в приміщенні.

Якість роботи будь-якої опалювальної системи залежить від приладів контролю температури в приміщенні.

Використовуючи інфрачервоні довгохвильові обігрівачі Білюкс з електронними терморегуляторами, можна встановити певний клімат в будинку зі строгим підтриманням певного режиму температур.

Зверніть увагу! Експлуатація терморегуляторів з інфрачервоними опалювальними системами допомагає знизити витрати на електроенергію до 30%.

Механічні терморегулятори є популярним і доступним видом приладів. Такі пристрої підійдуть для приміщень з різкими температурними перепадами, а монтаж терморегулятора не вимагає професійних навичок. Мінуси даного виду терморегуляторів – це похибки виміру температури, клацання під час подачі напруги на ІЧ-обігрівач.

Електронні терморегулятори: різновиди

Основна перевага електронних регуляторів температури – точність вимірів. Похибка даних – всього 0,5 градуса . Деякі моделі електротерморегуляторов мають виносні датчики. Інноваційними пристроями вважаються бездротові термостати, які не потребують проводці і прокладання електромережі. Такий прилад стійкий до перешкод, при цьому, його можна вільно переміщувати у будівлі в радіусі до 30 метрів.

Існують терморегулятори з ІЧ-чутливим елементом. Нагріте тіло випромінює електромагнітні хвилі, які сприймаються приладом. Вимірювання частоти випромінювання залежить від температури повітря. Дана інформація для терморегулятора може означати продовження роботи або припинення постачання харчуванням інфрачервоних електричних обігрівачів.

Важливо! Точність електронних терморегуляторів в кілька разів перевищує показники механічних термостатів.

Електронні види терморегуляторів мають рідкокристалічний дисплей, що досить зручно в експлуатації. Крім того, можна задати певну програму для роботи пристрою, розписавши «регламент» по днях тижня і годинах. Якщо в механічних терморегуляторах це все доведеться робити вручну, то для електронних моделей пристроїв все проводиться в автоматичному режимі.

Пристрої, що відносяться до класу «Розумний будинок» – це найвища ступінь «еволюції» терморегуляторів. Повідомлення термостата з центром управління дозволяє контролювати кілька опалювальних приладів. Простою командою з гаджета можна запустити нагрів в приміщенні тоді, коли вам це потрібно. Така опція дуже зручна, якщо ви поспішали і забули вимкнути домашнє опалення. Таким чином, можна контролювати прилади навіть на відстані.

Особливості використання

Електронні терморегулятори не можна розміщувати під дією протягів або прямого сонячного світла. Прилади не слід піддавати «випробуваням» у вигляді роботи при негативних температурних показниках. Незрозуміло, як відреагує електроніка на перепади температури з плюсової на мінусову, тому краще не піддавати терморегулятор подібному навантаженню.

Якщо в приміщенні немає людей, то можна залишити обігрівач в робочому стані для підтримки тепла: досить +5 градусів, щоб не «заморозити» приміщення і заощадити електроенергію . До речі, терморегулятори не реагують на випадкове відключення електроенергії. Якщо станеться перепад напруги, термостат самостійно включиться при появі електрики в мережі.

Витрати на придбання та установку терморегуляторів для ефективності роботи інфрачервоних обігрівачів не такі значні, а економічна вигода очевидна.