Що таке енергоаудит?

Білюкс

ЯКА МЕНІ ВИГОДА З ЦЬОГО?

  • Ви можете заощадити 5% -30% на оплату електроенергії, завдяки результатам термографічного дослідження, шляхом виявлення прихованих дефектів і модернізації огороджувальних конструкцій будівлі.
  • Професійний аудитор може провести термографічне обстеження і виявити, де ваш будинок втрачає тепло. Термографічне сканування проводиться в той же час коли проводиться технічне обслуговування систем опалення та вентиляції.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Енергоаудитор використовує спеціальну інфрачервону відео- фотокамеру для виявлення змін температури в оболонці будинку, що дозволяє визначити, “містки” холоду і де саме тепло втрачається.

ЕНЕРГОАУДИТ ЦЕ…

Термографічне дослідження температури поверхні за допомогою інфрачервоних відео- та фотокамер. Ці інструменти дозволяють “побачити” теплове випромінювання у вигляді колірного спектра. Зображення на відео або фото показані у вигляді змін температури будівлі, починаючи від білого кольору – для тепла і закінчуючи чорним – для холоду. Отримані зображення допомагають аудитору визначити, витоку тепла і необхідність ізоляції в місцях витоку. Вони також служать інструментом контролю якості, щоб ізоляція, електропроводка і трубопроводи були встановлені правильно.

Куди йде тепло БілюксТермографічний огляд ділиться на внутрішнє або зовнішнє обстеження. Енергоаудитор вирішує, який метод дасть найкращі результати при певних погодних умовах. Енергоаудит дозволяє зробити огляд технічного стану будівлі, огляд енергетичних втрат в даному будинку, і в цілому може розглядатися як частина експертизи будівлі. Втрати тепла виявлені в одній області зовнішньої стінки можуть відбуватися в будь-якому іншому місці на внутрішній стіні. Крім того, важко виявити різницю температур на зовнішній поверхні будинку в вітряну погоду. Через ці труднощі, внутрішнє обстеження, як правило більш точне, тому що всередині будівлі мінімальний рух повітря.

Термографічне сканування, також проводиться для кондиціонерів і холодильного устаткування. Витоку холодного повітря відображаються у вигляді чорних смуг в видошукачі інфрачервоної камери.

Термографія використовує спеціально розроблені інфрачервоні відео- і фотокамери, щоб зробити зображення (так звані термограми), які показують варіації тепла на поверхні. Ця технологія має безліч застосувань. Термограми електричних систем виявляють аномально спекотні електричні з’єднання проводки або компонентів в електросхемі. Термограми механічних систем виявляють тепло, створюване надлишковим тертям. Енергоаудитори використовують термограми як інструмент для виявлення теплових втрат і витоку повітря в огороджувальних конструкціях.

Інфрачервоне сканування дозволяє енергоаудиторам перевірити ефективність ізоляції будівлі за технологією неруйнівного контролю. Отримані термограми допоможуть аудиторам визначити, чи потребує будинок в додаткової ізоляції і де в будівлі вона повинна йти. Волога ізоляції проводить тепло швидше, ніж суха ізоляція, термографічне сканування дахів часто може з’ясувати, чи протікає дах.

На додаток до використання термографії при оцінці енергоефективності ви можете перш, ніж купити будинок, просканувати його, адже навіть нові будинки можуть мати дефекти в їх теплоізоляції. Ви можете включити пункт в договорі купівлі-продажу, що вимагає термографічне сканування будинку. Термографічне сканування має виконуватися акредитованим кваліфікованим фахівцем для того, щоб використовувати результати енергоаудиту в якості доказової документації в разі судового розгляду.

ВИДИ ТЕРМОГРАФІЧНИХ ПРИСТРОЇВ

Аудитор енергії може використовувати один з декількох типів інфрачервоних датчиків на інспекцію будівлі.

Інфрачервоний термометр (також називається пирометр) є найбільш простим. Він вимірює випромінювання в одному місці за один раз, на певній відстані і показує температуру в даному місці. Аудитор досліджує різні області з пристроєм і зазначає відмінності в температурі.

Тепловий лінійний сканер показує радіаційну температуру вздовж лінії. Сканер накладається на підготовлену область і термограма показує зміни температури вздовж лінії.

Найбільш точним термографічним пристроєм визнана тепловізіона камера, яка виробляє 2-мірну зйомку теплової картини знімається області із зазначенням витоку тепла, з якістю тепловізійного зображення: 140 x 140 пікселів і здатністю матриці інфрачервоного детектора від 19,600 пікселів. Пірометри і теплові сканери не забезпечують необхідну деталізацію для повної оцінки енергоефективності будинку.

ПІДГОТОВКА ДО ЕНЕРГОАУДИТУ

Для підготовки інтер’єру до тепловізійного скануванню, домовласник повинен вжити заходів для забезпечення точного результату. Це може включати переміщення меблів від зовнішніх стін і видалення штор. Найбільш точне термографічне ізображеніяе зазвичай виходить, коли є велика різниця температур (принаймні 20°F [14°C]) між внутрішньою і зовнішньою температурою повітря. У північних державах, термографічне сканування як правило, робиться в зимовий період. У південних, однак, сканування зазвичай проводиться в теплу пору року з кондиціонером.

ВАРТІСТЬ ЕНЕРГОАУДИТУ

Тепловізійне обстеження має незаперечні переваги в порівнянні з іншими технологіями:

  • Наочність. Щоб зрозуміти термограму не потрібно мати спеціальної підготовки.
  • Точність. Теплове прояв існує у будь-якого прихованого дефекту, воно буде видно на термограмі.
  • Правильність даних. Прилад не здатний що-небудь приховати або як змінити картину, він показує тільки те, що є насправді.
  • Швидкодія. Повне обстеження індивідуального житлового будинку займає не більше 2-3 годин.
  • Вартість. Послуги кваліфікованих енергоаудиторів – 1000 грн + 0,5 грн за 1 м2 досліджуваної площі.
  • Економічний ефект тепловізійного обстеження багаторазово перевищує витрати на його проведення. Найчастіше – в десятки або навіть в сотні разів.

НОРМАТИВНА БАЗА