Газ в Україні зник? Шукаємо вихід…

Газ Україна

Навіщо нам газ?

  • Газ – це центральне опалення міст
  • Газ – це енергія для промислового виробництва

Тарифи на газ 2014:

  • газ для населення в Україні зріс на 56% до 84 дол за 1 тис. кубометрів
  • для промислових споживачів з 1 квітня 2014 року тариф зріс на 29,1% – до 4,02 тис грн за 1 тис. куб. м,
  • для підприємств, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів – на 64,2% до 4,02 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Енергетичний колапс

Крім того, що Луганська і Донецька області в Україні на межі введення воєнного стану, сьогодні стався енергетичний колапс в країні. Важливі переговори між Росією, Україною і ЄС 14-16 червня 2014 роки не привели до загального консенсусу. Кожен з опонентів відстоював власну позицію. Наприклад, українська влада впевнені в тому, що російський постачальник, відмовляючи в поставках “блакитного палива” за ринковою ціною, таким чином намагаються знищити державу.

Газ відключили…

О 9 годині 20 хвилин поставки російського газу на територію України припинилися. Зараз газотранспортна система «тримається» виключно на транзитній сировині, яке йде в країни ЄС. Без газу з Росії української промисловості пророкують важкі часи. Не чекаючи повної кризи, столична влада подали позов до «Газпрому» в Стокгольмський інститут арбітражу, щоб справедливо визначити вартість палива.

Які альтернативи?

Само собою зрозуміло, що нестача газу незабаром позначиться на комунальних ставках. Опалюватися в зимовий час за допомогою газу зможуть хіба що підпільні мільйонери. Рядовому користувачеві краще підшукувати альтернативні методи опалення електрикою, наприклад, інфрачервоні системи «Білюкс», які вже встигли зарекомендувати себе на вітчизняному ринку.

Реверс нас врятує?

Щоб не залишитися, як то кажуть, «не при справах», українські політики терміново зажадали реверс словацького палива. Однак, незважаючи на жалюгідний стан, з Європи Україна зможе отримати лише вісім мільярдів кубометрів газу в рік. Російський «Газпром», в свою чергу, відповів зустрічним позовом, наполягаючи на термінове погашення заборгованості за вже виконані поставки в розмірі понад чотири мільярди доларів.

Єврокомісія пропонує відновлення переговорів з газових поставок. Якщо до 17 червня 2014 року українська влада знайде можливість частково погасити борги, то Олексій Міллер готовий продовжити переговори щодо газових поставок. У літній період такі «негаразди» не надто «вдарять» по кишенях пересічних мешканців, але ось настання холодів не обіцяє нічого обнадійливого. Так що, як то кажуть, готуйте сани влітку!