Газове опалення є проблемою?

Електрифікація опалення: зелений шлях до здорового життя

Останні публікації в New York Times підтверджують побоювання щодо газового опалення, особливо в контексті американського кліматичного та податкового законодавства 2023 року. Цей закон сприяє електрифікації опалення через надання субсидій. У BILUX ми надаємо перевагу електрифікації опалення  як пріоритету. Цей підхід має на меті не лише зменшення викидів CO2 до 5 мільярдів тонн щорічно, але й мінімізацію ризику захворювань дихальних шляхів. Нижче ми наводимо ключові результати медичних досліджень щодо впливу переходу від газового опалення до електричного на частоту астми.

Користь для здоров’я від переходу до електричного опалення

Дослідження показують, що заміна газових плит на електричні зменшує викиди оксидів азоту (NO2) на 35-50%. Газові плити поширені в домах по всіх Сполучених Штатах, і понад 2,5 мільйона домогосподарств покладаються на тверде паливо як головне джерело тепла. Ці домогосподарства мають внутрішні рівні NO2 понад двічі вищі, ніж ті з електричними плитами. Збільшена експозиція до NO2 пов’язана з вищим ризиком астми та інших захворювань дихальних шляхів. Наприклад, ризик астми у дітей, які живуть в домах з газовими плитами, у 1,09 раза вищий порівняно з тими, які мають електричні плити. Для дорослих цей ризик ще більш виражений і становить 1,43 раза більше. Узагальнюючи, перехід від газового до електричного опалення може значно знизити ці ризики для здоров’я.

Вплив на здоров’я дихальної системи

Газове опалення також пов’язане з іншими захворюваннями дихальної системи поза астмою. Індекси ризику для таких станів, як хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЛП) і пневмонія, значно вищі в домогосподарствах, які використовують газове опалення. Для ХОЛП ризик становить 1,15 раза більше, а для пневмонії – в 1,26 раза більше у домів з газовими плитами. Ці статистичні дані підкреслюють широкі користі від переходу до електричних систем опалення. Додатково було оцінено, що газові плити відповідають за 13% поточних випадків астми серед дітей у Сполучених Штатах, що підкреслює термінову необхідність змін.

Економічні переваги електрифікації

Електрифікація будівель загалом прогнозується призвести до значного зменшення витрат, з економією до $24 трильйонів. Зокрема, електрифікація опалення може знизити витрати на $6 трильйонів. Ці заощадження досягаються за рахунок підвищеної енергоефективності, зменшення витрат на обслуговування та поліпшенням результатів здоров’я, що зменшують медичні витрати та збільшують продуктивність.

Although research indicates that comprehensive electrification is a trend of the future century with great potential. Analysis Coalition for Urban Transition

 

Рішення від BILUX: Потолочне довговолнове інфрачервоне опалення

У BILUX ми розробили інноваційне рішення для вирішення цих проблем: стельове довгохвильове інфрачервоне опалення. Ця система має дві основні переваги. По-перше, вона забезпечує рівномірне опалення у всьому просторі, забезпечуючи комфорт та ефективність. По-друге, вона працює безшумно і без циркуляції пилу або алергенів, що є важливим для збереження якості повітря у приміщенні. Найбільш значущою перевагою в контексті цієї дискусії є зменшення ризику захворювань, пов’язаних з газовим опаленням. Шляхом усунення необхідності в спалюванні наші електричні системи опалення сприяють створенню більш здорового внутрішнього середовища, вільного від шкідливих забруднень, таких як NO2.

В заключенні, перехід до електрифікації опалення – це не лише крок до сталого розвитку, але й важлива захід для громадського здоров’я. У BILUX ми зобов’язані проводити цю трансформацію за допомогою наших передових опалювальних рішень, спрямованих на створення безпечних та комфортних просторів для всіх.