Як нагріти ємність: руйнуємо міфи!

Уявіть як нагріти ємність: резервуар або бочку?

Швидше за все, ви представили чимало відомих варіантів, але є вони дешевими і економічними! Або дешевизна і економічність при обігріві резервуарів – це міф?

Нам поставила таке завдання The Coca-Cola Company Ukraine.

Обігрів резервуара на заводі The Coca Cola Company Ukraine “До” і “Після” підбору системи нагріву ємності

Білюкс нагрів ємності Кока Кола

Необхідно було вирішити дві проблеми:

  • захист рідини в ємності від замерзання, що запобігає зупинці роботи резервуара;
  • забезпечити оптимальну швидкість руху продукту в ємності підтримуючи необхідну температуру рідини в резервуарі.

Резервуари на території заводу “Коли” стоять під відкритим небом, огороджені лише залізними перегородками, а навколо них лежав сніг.

До обігріву резервуара Білюкс

Обігрів резервуара на заводі The Coca Cola Company Ukraine “До” до підбору системи нагріву ємності

Для вирішення даного завдання, ми вивчили переваги і недоліки старих і нових відомих способів обігріву ємностей в резервуарах і бочках. Порівняльний аналіз систем обігріву резервуарів, наданий нижче. Основних старих способів розігріву рідин в ємностях п’ять плюс один, порівняно новий:

1. Перший, за допомогою вбудованої системи трубопроводів, змонтованих усередині ємкості. Найчастіше використовується в Підігрів дизеля готових цистернах для підігріву дизельного палива. Конструкція теплонагрівача – залежить від багатьох параметрів: температури теплоносія та навколишнього середовища, від виду і обьема продукту, що розігрівається.

 

 Переваги                                                    Недоліки                                               
+ “м’яка” термообробка
+ Пожежна безпека
– наявність пара
– дорожнеча пара
– низький ККД

2. Наступний альтернативний спосіб розігріву рідини – газоповітряний, за допомогою газових теплогенераторів.
Воздухонагрівач Цей спосіб дешевше першого і немає необхідності вбудовувати конструкцію в бочку, особливо, коли це не дозволяє технологічний процес. Але резервуар для цього способу підігріву повинен бути двостінними.

 Переваги                                                    Недоліки                                               
+ економічність
+ безпека
– спалювання газу
– тільки двостінний резервуар
– шум

3. Третім, одним з найстаріших, способом розігрівання рідин в резервуарах є використання трубчастих нагрівальних елементів (ТЕНів). Нагріти ємність теном БілюксКількість, розташування і потужність їх залежить від обьема місткості, температури довкілля і видом посудини, що розігрівається. Схема монтажу урізних нагрівальних елементів різна для горизонтального і вертикального резервуара.

 Переваги                                                    Недоліки                                               
+ дешевизна
+ простота
– корозія
– не усі рідини
– вимагає врізки

4. Обігрів резервуарів за допомогою рідиннопаливних або газових пальників. Пальники були спочатку розроблені для розігріву бітуму в цистернах автогудронаторів. Але згодом стали використовуватися для розігріву інших продуктів в стаціонарних цистернах і ємностях.

Газовий пальник

Також як і спосіб 1 і 3, вимагають врізання в ємність труби або труб, наскрізь пронизуючи резервуар. В один кінець труби направляється полум’я пальника, а з іншого відводяться продукти горіння. Таким чином відбувається розігрів рідини.

 Переваги                                                    Недоліки                                               
+ швидкість нагріву
+ легке обслуговування
– складність монтажу
– вимагає врізки
– викид продуктів згорання газу

5. Ще один поширений спосіб обігріву резервуарів без врізки труб в ємність – це обігрів резервуарів і труб гріючими електричними кабелями. Гріючий кабель для місткості, був, практично єдиним рішенням що не вимагає врізання чого-небудь в резервуар. Даний спосіб, до недавнього часу, буквально, не мав значних Кабельний нагрів ємностіконкурентів. При цьому доводилося миритися з низкою суттєвих недоліків даного методу, до найсерйозніших з яких слід віднести можливість порушення цілісності кабелю, що гріє.

При shema-kabel-nagrev-rezervuaraвиникненні подібної ситуації, необхідно було замінити розірваний кабель, що не завжди є можливим в зимових умовах. Також, можна відзначити високу інтенсивність споживання електроенергії, що робить даний метод економічно недоцільним.

 Переваги                                                Недоліки                                               
+ не вимагає врізки в ємність
+ екологічність
– дорога експлуатація
– без теплоізоляції, великі втрати на нагрів навколишнього повітря
– перегрів і вихід з ладу, може призвести до пожежі

6. Обігрів резервуарів і ємностей за допомогою інфрачервоних нагрівальних панелей.

Інфрачервоний обігрів резервуараЗ появою інфрачервоних систем обігріву, ситуація значно покращилася. Відсутність втрат генерованого тепла за рахунок віддачі його повітрю знизилася більш ніж в два рази, відповідно, настільки ж виріс коефіцієнт корисної дії, в порівнянні з використанням гріючого кабелю.

bilux-nagrev-rezervuaraНова технологія зарекомендувала себе досить добре, що дозволило їй взяти потужний старт на ринку. Більш того, інфрачервоні обігрівачі продовжують набирати популярність, витісняючи менш конкурентоздатні гріючі кабелі для резервуарів.

Переваги                                                    Недоліки                                            
+ економічність
+ дешевизна
+ швидке нагрівання
+ простота обслуговування
+ не вимагає врізки в ємність
+ екологічність
+ пожежна безпека
-оптимальна в закритих або обгороджених приміщеннях і

– ефективний розігрів поверхонь до 60 С

Висновок:

Простота використання системи, за допомогою якої здійснюється обігрів ємностей, побудованих на інфрачервоному принципі, економічність використання, висока надійність, робить інфрачервоні панелі набагато більш привабливими, ніж застарілі врізні системи і гріючі кабелі для резервуарів.

Білюкс нагрів ємності Кока Кола