Тепло. Енергозбереження. Інвестиції. | Білюкс Україна

Тепло.

Компанія “Білюкс”, за підтримки Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, пропонує послуги по залученню кредитування та інвестування грошових коштів в проекти пов’язані безпосередньо з впровадженням енергозберігаючих технологій опалення (Див. інвестиції у виробництво). Дані об’єкти можуть бути різного призначення і форм власності.

Енергозбереження.


На підставі попередніх оцінок, загальний обсяг усіх інвестицій, що за цей рік 2011 прийшли в нашу Україну, дорівнює 717,1 млн.дол. Українські західні партнери вже сьогодні повністю готові робити ґрунтовні інвестиції на впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій.


Проекти пов’язані з енергоефективністю є по суті одними з найбільш пріоритетних напрямків пов’язаного з кредитною співпрацею безпосередньо Європейського банку реконструкції і розвитку взаємно з нашою Україною. Протягом 2006 – 2009 років даний ЄБРР підписав поки всього 30 такого роду проектів в даній області кредитування на суму понад 730 млн євро. Наприклад, щоб порівняти: Європейський банк реконструкції та розвитку в Польщі за всі ці роки профінансував таких енергозберігаючих проектів в галузі енергетичної ефективності, а також відновлюваної енергетики разом на підсумкову суму по проектам приблизно 270 млн.євро. Даний всесвітній банк кредитує також екологічні проекти і у нас в країні, а також крім усього цього він є 1м з найголовніших установ Глобального фонду екологічного. Найбільш активно в цьому напрямку працюють Міжнародна фін. корпорація і Міжнародний банк реконструкції і розвитку, які безпосередньо входять до групи Світового банку. Відповідно до даних його укр. офісу, цими двома організаціями в даний момент фінансуються енергозберігаючі проекти на загальну суму понад 700 млн. дол. Також СБ готує свій абсолютно новий проект, що передбачив кредитування програм енергозбереження на пром-х і муніципал-х підприємствах через Укрексімбанк в розмірі $300 млн. або ПроКредитБанк , який пропонує для юр.осіб в рамках програми «Бізнес-Кредит» суми кредиту до 300тис. грн. і вище.

Позитивний момент – кредиторів мало цікавить структура власності позичальника. Втім, щоб скористатися цим механізмом залучення коштів на фінансування енергозберігаючих проектів компанії доведеться проявити спритність. Як правило, при реалізації великих проектів обладнання може імпортуватися з декількох країн. Що передбачає синдикування експортних програм декількох країн.

Якщо ж не побоятися на час реалізації енергозбережного проекту втратити повного контролю над підприємством, то за “зеленими” інвестиціями можна звернутися в венчурний фонд. Портфельні інвестори охоче розглянуть заявки компаній, з високим рівнем рентабельності.

Інвестиції.

Незважаючи на всі складнощі в підготовці і залученні «зелених» кредитів, впровадження енергозберігаючих проектів – справа вдячна. За підрахунками експертів UKEEP, в залежності від типу проекту вкладення в нього окупаються протягом півтора-шести років. Реалізація програм енергозбереження на металургійних і хімічних підприємствах, а також енергетики і комунального господарства дозволяє їм згодом економити в середньому 4-8% операційного прибутку, що зараз є досить суттєвим.


Бізнес в енергозбереженні

Для отримання такого виду кредиту для юридичних осіб будуть вимагати в обов’язковому порядку:

 • енергетична карта,
 • розрахунок теплових втрат будівлі,
 • план-проект ремонту / реконструкції..

Ми спеціально під такого роду інвестиції розробили сучасний унікальний продукт – калькулятор «Розрахунок теплових втрат», наші фахівці безкоштовно розрахують теплові втрати і підберуть оптимальну систему опалення.

Загальні поради щодо економії енергії при експлуатації різних систем опалення

 

 

 • Установка погодозалежного регулятора опалення. Погодозалежні регулятори опалення, що встановлюються як правило в котельній автоматиці, регулюють температуру лінії подачі опалення в залежності від відповідної зовнішньої температури. Тепла генерується не більше, ніж це необхідно. Для цього на погодозалежному регуляторі настроюється відповідність температури лінії температурі зовнішнього повітря. Ця установка не повинна бути вище, ніж це потрібно відповідно до розрахунку опалювальної установки (економія – до 15%). Завдяки інтегрованим тимчасовим програмам автоматично вмикаються і вимикаються фази нагрівання й зниження температури (напр., вночі). Погодозалежні регулятори опалення в поєднанні з термостатичними кімнатними регуляторами є найбільш економічний спосіб регулювання опалення (сумарна економія палива до – 30%).
 • Режим зниження температури опалювальної установки Потрібно знизити температуру приміщення на ніч і на час Вашої відсутності. Простіше і найнадійніше це можна виконати за допомогою регулюючих приладів з індивідуально вибираними тимчасовими програмами. Під час періодів зниження встановлюйте температуру приміщення приблизно на 5 °С нижче, ніж в періоди повного опалення. Зниження більш ніж на 5 °С не приносить ніякої подальшої економії енергії, оскільки в цьому випадку для наступного періоду повного опалення потрібна була б підвищена потужність нагріву. Тільки при тривалій відсутності, напр., на час відпустки, має сенс ще більше знизити температуру. Але взимку стежите за тим, щоб забезпечувався достатній морозозахист. Для системи стельових довгохвильових обігрівачів те ж саме, але боятися розморожування системи не треба, морозостійкість самої системи -40 °С.

 

 • Кімнатна температура Встановлюйте кімнатну температуру рівно такою, щоб забезпечити почуття комфорту. Збільшення кімнатної температури на кожен градус позначає збільшення витрати енергії приблизно на 6%. При завданні температури враховуйте призначення приміщення. Так, наприклад, звичайно не потрібно нагрівати до 20 °C спальню або рідко використовувані приміщення. Для системи стельових довгохвильових обігрівачів точно так же.

 

 • Налаштування режиму роботи У більш теплу пору року, коли житлові приміщення не треба опалювати, ми рекомендуємо Вам перемкнути систему опалення на літній режим. У цьому випадку режим опалення вимкнений, але прилад або установка, проте, залишаються в стані готовності для підігріву води. Для системи стельових довгохвильових обігрівачів – необхідно просто відключити.

 

 • Рівномірне опалення Часто в квартирі з центральним опаленням опалюється тільки одна єдина кімната. Через поверхні цього приміщення, що захищають, тобто стіни, двері, вікна, стелю, підлога суміжні неопалювані приміщення неконтрольовано опалюються, що веде до неумисних втрат теплової енергії. Зрозуміло, потужності опалювальних приладів цього опалювального приміщення більше не достатньо для подібного режиму експлуатації. В результаті, приміщення більше не опалюється належним чином і виникає неприємне відчуття холоду (такий же ефект виникає, якщо залишаються відкритими двері між опалювальними та неопалювальними або частково опалювальними приміщеннями). Це неправильна економія: Опалення працює, але, тим не менш, не забезпечує приємний, теплий мікроклімат приміщення. Більш високий комфорт опалення і раціональний режим роботи забезпечуються, якщо всі приміщення в квартирі опалюються рівномірно і відповідно до їх призначення. Крім того, може страждати і сам будинок, якщо його частини не опалюються або опалюються недостатнім чином. Це відноситься і до систем стельового довгохвильового опалення, але різниця температур між окремими приміщеннями (зонами) може досягати 8С, залишаючи комфорт на колишньому рівні але без перевитрати енергії

 

 • Термостатичні клапани та регулятори кімнатної температури Сьогодні повинна бути очевидною установка термостатних клапанів на всі опалювальні прилади. Це дозволяє економити до 15% енергії. Вони точно підтримують однократно задану кімнатну температуру. За допомогою термостатних клапанів в поєднанні з регулятором кімнатної температури (і/або погодозалежним регулятором) Ви можете встановити кімнатну температуру відповідно до індивідуальних потреб, забезпечуючи, таким чином, економічний режим роботи своєї опалювальної установки. У кімнаті, в якій знаходиться регулятор кімнатної температури, завжди залишайте повністю відкритими клапанами всіх опалювальних приладів, оскільки в іншому випадку обидва регулюючих пристрої впливають один на одного, що може привести до погіршення якості регулювання. УВАГА! Часто можна спостерігати такі дії користувачів: Як тільки в приміщенні стає занадто спекотно, вони закривають термостатичні клапани або встановлюють кімнатний термостат/регулятор кімнатної температури на більш низьку температуру. Коли через якийсь час знову стає занадто холодно, вони знову відкривають термостатний клапан. Цього робити не потрібно, оскільки регулювання температури забезпечується самим термостатним клапаном. Якщо кімнатна температура перевищує значення, встановлене на голівці чутливого елемента, термостатний клапан автоматично закривається; якщо температура падає нижче встановленого значення, він знову відкривається.

 

 • Не закривайте регулюючі прилади. Не закривайте свій регулюючий прилад меблями, фіранками або іншими предметами. Він повинен мати можливість безперешкодно вимірювати температуру циркулюючого в приміщенні повітря. Загороджені хлипаки термостатів можуть бути оснащені дистанційними датчиками, завдяки чому їх функціонування не порушується.

 

 • Відповідна температура гарячої води в системі ГВП. Наявність гарячої води в системі ГВП має забезпечуватися тільки тоді, коли вона необхідна для користування. Будь-яке подальше нагрівання веде до марної витрати енергії, а температура гарячої води вище 60 °C, крім того, – до підвищеного утворення вапна.

 

 • Свідоме ставлення до води Свідоме ставлення до води може значно знизити витрати. Наприклад, прийняття душу замість прийняття ванни: Тоді як при прийнятті ванни витрачається близько 150 літрів води, сучасний, оснащений арматурою, що економить воду, душ дозволяє використати лише біля третини цієї кількості води. Крім того: Підтікаючий водяний кран веде до марнотратної витрати близько 2000 літрів, а нещільний зливний бачок – до 4000 літрів води в рік. А новий ущільнювач коштує відповідно декілька євроцентів.

 

 • Провітрювання житлових приміщень Під час опалювального сезону відкривайте вікна тільки для провітрювання, а не для регулювання температури. Коротке, інтенсивне залпове провітрювання ефективніше і економічно, ніж кватирки, відкриті на довгий час. Тому ми рекомендуємо на короткий час повністю відкривати вікна. Під час провітрювання закривайте усі хлипаки термостатів, що знаходяться в приміщенні, або встановлюйте наявний кімнатний термостат на мінімальну температуру. Завдяки цим заходам забезпечується достатній повітрообмін, без зайвого охолодження і втрат енергії (напр., із-за небажаного включення опалювання під час провітрювання).

Энегоспоживання Опалення Білюкс на 20% дорожче газового, але капітальні витрати на інсталяцію системи опалення Білюкс “під ключ” в 2,5 -3 рази нижче газового! Через 2 роки вартість газу і електрики для вироблення 1 кВт тепла при використанні системи довгохвильових обігрівачів зрівняється, але обладнання Білюкс дешевше газового! Замовте теплорозрахунок системи опалювання Білюкс вже сьогодні, щоб завтра почати інвестувати в енергозбереження!