Оптимальний спосіб опалення теплиці

2199
14699
14999
14549

Опалення теплиць інфрачервоними стельовими обігівачами від Білюкс
Зміст:


І власники невеликих приватних дач, і агрономи величезних господарств завжди хвилюються, як будуть рости їхні овочі та зелень. Щоб рослини почували себе добре, активно розвивались та приносили гарний урожай, відповідальні господарі обирають теплиці. Але і в цьому випадку виникає багато питань і проблем: як створити комфортний температурний режим в оранжереї, не пересушивши при цьому у ній повітря і не нашкодивши молодим пагонам?

Якщо ви плануєте використовувати теплицю тільки весною та влітку, щоб захистити «зелених вихованців» від рясних опадів та сильних вітрів, то можна обмежитись і самими лише стінами, які нічого не пропускають. Якщо ж овочі та фрукти будуть зростати у парнику увесь рік, то потрібно детально продумати та організувати ще й ефективне опалення теплиці.

Поширені опалювальні системи для теплиць

Найчастіше для обігріву теплиць взимку, а також у холодні весняні та осінні місяці використовують водне, газове чи електричне інфрачервоне опалення. Кожному із перерахованих типів властиві свої особливості, які потрібно враховувати, обираючи обладнання:

 1. Водяна система — повітря нагрівається, контактуючи з металевим трубопроводом, через який тече гаряча вода. Головний недолік такого способу обігріву теплиці — низька ефективність. Гаряче повітря піднімається до стелі теплиці, а прохолодне накопичується знизу, якраз там, де потрібне тепло. Власнику доводиться збільшувати потужність системи обігріву, щоб досягнути необхідних показників.
 2. Газовий тип — принцип роботи, аналогічний водному, але в якості теплоносія використовується розігріте повітря. Основний мінус цього способу — його небезпека. Завжди буде існувати ризик пожежі, витоку газу (у такому випадку він може потрапити у ґрунт і отруїти рослини).
 3. Опалення з використанням інфрачервоних випромінювачів — сучасний спосіб обігріти оранжерею при будь-якій погоді надворі. Це оптимальний варіант енергопостачання для парнику, проте робити розрахунок тепла, підбирати необхідну потужність та виконувати монтажні роботи повинні спеціалісти, інакше система не зможе працювати ефективно та раціонально.

Інфрачервоне теплопостачання: основні переваги

Інфрачервоні обігрівачі під стелею теплиці з плівки — новинка у сфері тепличного опалення.
Цей спосіб уже встиг увійти до списку найбільш популярних завдяки таким властивостям, як:

 1. Безпека — експлуатація інфрачервоного обладнання не супроводжується викидом шкідливих речовин в атмосферу, випромінювання цілком безпечне для людей і рослин. При використанні із дотриманням усіх правил ризик виникнення аварії практично зводиться до нуля.
 2. Економічність — ККД цих опалювальних установок складає 90-95%, а витрати паливної енергії, потрібної для підтримання комфортної температури, на 1/3 менші, аніж при використанні газової чи водної системи.
 3. Немає необхідності додатково зволожувати повітря у парнику — інфрачервоні обігрівачі передають тепло об’єктам, що знаходяться в приміщенні, а не повітрю, тому останнє і не пересихає.
 4. Природність та ефективність — при використанні ІЧ-обладнання у теплиці створюються умови, максимально наближені до справжнього літа, яке буває в природі (проміння проходить через повітря, нагріває землю і предмети, а уже вони віддають тепло в атмосферу). Навіть при низьких температурах надворі земля в парнику буде прогріта до температури, що оптимально підходить для овочів та фруктів (при -10 °С за вікном ґрунт у теплиці може прогрітися до +20 °С).


Облаштування інфрачервоної опалювальної системи в парнику: поширені проблеми та способи їх вирішення

Проблема №1: обігрівач не може досягнути робочих температурних параметрів (замість 250 °С і більше тепловипромінювальне обладнання показує лише 200–230 °С, а іноді ще менше).

Можливі причини:

 • незаконне використання електричної енергії;
 • занадто велика відстань до трансформатора;
 • неправильне навантаження і розгалуження мережі («викривлення фаз»).

Що робити? Для того щоб обладнання отримувало необхідну напругу навіть при значних перепадах опору навантаження та рівня напруги при вході, потрібно встановити спеціальний стабілізатор.

Проблема №2: опалювальна система не підтримує потрібний температурний режим в приміщенні.

Можливі причини:

 • помилки у теплотехнічному розрахунку (найчастіше через недостовірні дані, які надав користувач);
 • неправильно підібране обладнання (це часто трапляється, коли ІЧ-обладнання закуповують взагалі без будь-яких попередніх розрахунків, обираючи потужність та кількість «на око»).

Що робити?Замовити розрахунок необхідних параметрів та тепловтрат у спеціалізованої організації. Врахувати той факт, що якісно обігріти теплицю, зроблену з плівки, неможливо, якщо в її конструкції використано менше трьох шарів плівки. Обов’язково вказати у зверненні про різновид рослин, які будуть вирощуватись у парнику, та схему їх розташування.

Проблема №3: нераціональний розподіл термічних потоків.

Можливі причини:

Неправильне розташування об’єктів у теплиці. Наприклад, якщо розмістити ІЧ-обігрівачі просто над бочками, відрами або ящиками з розсадою, то підлога в парнику прогрівається нерівномірно, частина енергії витрачається на ємності. Як наслідок, після перегрівання верхньої частини посудин та коробів з рослинами теплова енергія просто випаровується через дах.

Що робити? Розташовувати ІЧ-пластини уздовж незайнятих ділянок підлоги. Теплове проміння повинно потрапляти на неї та стіни, не зустрічаючись із перешкодами. Тоді стане можливим збільшити середню температуру повітря в парнику за рахунок зменшення втрат через дах без збільшення потужності. Детальніше про розповсюдження довгих променів Білюкс дивіться у відео “Інфрачервона тепла підлога для теплиць і балконів“.

 

Порівняння варіантів опалення парнику

Варіант опалювальної системи Орієнтовна ціна за зимовий період та холодні місяці весни і осені, грн.* Енергоспоживання,
Вт *год/10 м²
Час Площа, яка обігрівається, м² (при висоті стелі 4 м) Вартість монтажу, грн. (з урахуванням ціна обладнання)**
Повітряне 83 000 13200 20–40 хвилин 100 від 16 000
Водне 103 000 14150 3–4 години 100 від 16 000
Інфрачервоні обігрівачі 37 000 9600 15–20 хвилин 100 від 20 000

Примітка:

* – розрахунок орієнтовної вартості наведений для парнику з плівки загальною площею 100 м² при висоті стелі 4 м, стандартних стінових конструкціях, тип опалення — основний, середня температура всередині — +20 °С, приблизна характеристика зовнішнього повітря — 10 °С.
Для отримання більш детальних даних потрібно провести технологічний розрахунок з урахуванням особливостей клімату в регіоні та вартості енергоносія.
** – вартість монтажних робіт вказана орієнтовно, уточнення можливе лише після того, як буде обрано конкретний тип обладнання, так як ціна приладів від різних виробників може суттєво відрізнятися.
Порівняльна характеристика обігрівачів

Доступні обігрівачі для теплиць

 

Обігрівач для теплиці Білюкс Б400

2199 ГРН
0.0009 BTC

Молодша модель із серії «Б». Для опалення невеликих теплиць, ванних кімнат, туалетів, інших невеликих приміщень. Обігрівач оптимально підійде для тваринницьких ферм, птахоферм, господарських приміщень з низькою стелею.

Обігрівач для теплиці Білюкс П4000

14699 ГРН
0.0062 BTC

Старша модель в торговому ряду промислового довгохвильового обладнання. Основне призначення — опалення промислових площ. Максимальна висота стелі — не більше 20 метрів.

Обігрівач для теплиці Білюкс У6000

14999 ГРН
0.0063 BTC

Використовується для опалення приміщень з висотою стелі від 5 до 20 метрів. У якості єдиного джерела тепла може нагріти площу до 60 кв. м.

Обігрівач для теплиці Білюкс У4000

14549 ГРН
0.0062 BTC

Вуличний обігрівач ефективний і на відкритому просторі, і в приміщенні. Можна використовувати У4000 як основне джерело тепла або для локального обігріву парнику чи теплиці.