Як обігріти склад з економією до 80%?

Опалення речового складу

Опалення виробництва, цеху

У виробничих будівлях обсяг населених площ становить не більше 30%. Саме ці зони вимагають підтримки комфортної температури для роботи персоналу та обладнання. Приблизно 70-80% повітряної маси, яка знаходиться над робочою зоною, відноситься до регулярних прямих втрат підприємства.

Опалення складу або цеху у виробничому приміщенні

Однак ще нікому не вдавалося утримувати тепле повітря в нижній частині приміщення. Тепла маса спрямовується вгору під дах. Збільшення температури повітря від підлоги до стельової зоні в промислових цехах з повітряною системою опалення становить 2,5 градуса на один метр висоти. Що це означає? У будівлі, де висота стель дорівнює 12 метрам, при середній температурі повітря +15 градусів в робочій зоні максимальний нагрів доводиться на дах, де температура досягає + 40 градусів!

 

Інфрачервоні системи в опалення: немає необхідності гріти повітря під стелею!

Перегрів повітря всередині цеху або складу призводить до різкого збільшення тепловтрат крізь верхні перекриття, стіни, зовнішні огородження, світлові прорізи.

Недоробки системи повітряного опалення на цьому не закінчуються. Припливне повітря в робочій зоні поширюється з досить високою швидкістю, що призводить до появи протягів і зниження комфорту перебування в приміщенні через збільшення тепловиділення людського тіла.

Експлуатуючи системи повітряного опалення в нормальному режимі, в приміщенні створюється злегка підвищена температура, яка призводить збільшення тепловтрат крізь зовнішні огородження. Сучасні підприємства, щоб знизити витрати на опалення складів і цехів, спеціально влаштовують деякий «недоопал» виробничих приміщень. У процесі «недоопала» знижується температурний режим в робочій зоні. У поєднанні з підвищеною швидкістю подання знижена температура повітря призводить до переохолодження робочого персоналу. Щоб створити прийнятні умови праці, струминні пристрої розгортають вгору, або взагалі видаляють із зони роботи. Така система опалювання багата суцільними витратами і відсутністю якого-небудь позитивного ефекту.

Керованість системами повітряного опалення – процес, скоріше, спонтанний, ніж контрольований. Щоб заощадити, підприємства починають знижувати витрати на опалення в ангарі, цеху, на складі. Виключимо підприємства, що працюють в безперервному режимі без вихідних і свят. Більшість компаній працюють в традиційному режимі: одна – дві зміни п’ять днів на тиждень.

Якщо підприємство працює в одну зміну, то опалювальний проміжок часу становить в середньому 5000 годин. По суті, робочими є 1100 годин, не більше 23% календарного часу. Час, що залишився в кількості 3900 годин опалення цехів проводиться вхолосту. Двозмінна робота підприємства має робочий період до 2300 годин, тобто, не більше 46% опалювального періоду. Якщо додати сюди простої виробництва, то можна сміливо говорити про головну причину відключення і «консервування» систем теплопостачання на багатьох підприємствах. Навіть найстабільніші виробництва не справляються з такими витратами.

«Винними» у багатьох негараздах підприємства є повітряні системи теплопостачання на виробництвах. Відсутність можливості зменшення енерговитрат в черговому режимі зводить нанівець використання традиційного опалення. Перевод головного енергетика в черговий режим практично неефективний і дуже складний, тому такий метод практично не використовується на підприємствах. Небезпека розморожування системи в разі різкого зниження температури повітря зовні – один з мінусів даного виду опалення.

Зменшення витрати води за допомогою колоріфера призведе до розбалансування системи і може стати причиною розморожування внутрішніх водопроводів і калориферної установки. Зменшуючи витрати повітря на привід вентиляторів, можна досягти деякого зниження енерговитрат, але паралельно підвищиться температура зворотної мережної води. Крім того, істотного зменшення теплоспоживання не буде, так як на виході з калориферів температура повітря збільшиться. Корекція і постійний контроль повітряних систем теплопостачання зажадають постійного утримання в штаті виробництва експлуатаційного персоналу.

Швидко і ефективно, одним махом впоратися з вищепереліченими проблемами можливо.

Пропонуємо прочитати відгуки промислових підприємств про інфрачервоні довгохвильові опалювальні системи для складу, ангара, цеху. Натиснувши на посилання Білюкс, зробіть правильний вибір!