Обігрівачі інфрачервоні

Білюкс Україна

Інфрачервоним обігрівачем можна вважати будь-яке нагріте тіло, що віддає тепло в навколишнє середовище переважно випромінюванням. Теплова енергія, що випромінюється приладом, поглинається навколишніми поверхнями, такими як підлога, стіни, меблі і т.п., нагріваючи їх.

Будь-яке нагріте тіло, яке випромінює тепло в навколишнє середовище можна назвати інфрачервоним опаленням. Навколишні предмети – стіни, підлогу, меблі нагріваються шляхом випромінювання теплової енергії. Через це нагрівається і повітря в приміщенні. Інфрачервоне теплове випромінювання – це якась аналогія світла: вся енергія від опалювальної системи без будь-яких втрат досягає людей, поверхонь в радіусі дії.

Отже, використання інфрачервоного тепла допоможе знизити енергоспоживання і зменшити витрати на обігрів на відміну від традиційних способів опалення.

Переваги інфрачервоного обігріву

1. Економія електроенергії

 • Використання інфрачервоних систем дозволяє знизити температурний режим на кілька градусів без явних відчутних змін. Зміна температури з лишком компенсується променевим теплом. Навпаки, людина буде відчувати тепло через прямого поглинання енергії від інфрачервоного обігрівача. Якщо знизити температуру всього на один градус, це дозволить заощадити 5% енергоресурсів.

 • Інфрачервоне опалення – єдина система, яка дозволяє здійснювати точковий або зональний обігрів. При зональному опаленні в різних місцях одного приміщення можна створювати індивідуальні температурні режими. Наприклад, при видаленні робочих місць один від одного, створювати єдину температуру в приміщенні немає необхідності. Ця особливість інфрачервоного опалення дозволяє вирішувати будь-які робочі ситуації комфортно.

 • У нічні години вартість електроенергії знижується: цей фактор можна використовувати для акумулювання тепла обладнанням і будівлями. У нічному режимі обігрів не приведе до перевантаження мережі, на відміну від критичних періодів в денний час. Можливі перешкоди в електромережі будуть несуттєвими.

 • Традиційні конвективні опалювальні системи мають особливості роботи: температура повітря змінюється по висоті. Конвектори мають високий градієнт температур – 1,7 і 2,5 °C/м. Інфрачервоні обігрівачі розподіляють температуру раціонально, так як нагрівають не повітря, а поверхні предметів. Варто відзначити відсутність надмірного перегріву: температура між стелею і підлогою однакова. Такий режим обігріву дозволяє заощадити до 15-40% енергоресурсів. Градієнт температури при роботі інфрачервоних систем досить низький – 0,3 °C/м.

 • Потік інфрачервоних променів не проникає крізь скло, тому ніяких втрат енергії не відбувається.

2. Інфрачервоне опалення підвищує рівень комфорту

 • Якщо людина знаходиться в зоні зниженої теплоізоляції, наприклад, біля вікна, то протяги і холодне повітря будуть викликати дискомфорт. Щоб компенсувати втрати тепла і створити комфортний мікроклімат у всьому приміщенні, інфрачервоні системи слід розташувати саме в «критичних зонах».

 • Під час роботи інфрачервоних систем не відбувається циркуляція повітря, тому ніяких протягів в приміщенні не буде. ІЧ-системи блокують рух холодного повітряного потоку і забезпечують комфортне перебування в приміщенні людей, навіть поруч з вікном або дверима.

 • Предмети, нагріті за допомогою інфрачервоних систем, матимуть температуру вище, ніж температура повітря в приміщенні, тому ніяких неприємних відчуттів при контакті з ними не виникне.

 • Завдяки сучасній електроніці, робота ІЧ-систем відбувається в імпульсному режимі. Температура приладів залишається стабільною через теплові інерції поверхні нагрівання. За допомогою точного регулювання можна уникнути надлишку потужності і забезпечити «м’який» режим роботи обігрівача.

 • Оскільки знижена турбулентність повітря в приміщенні обмежує поширення частинок пилу, знижується небезпека виникнення таких захворювань як астма, запалення слизових оболонок та інших.
 • Ймовірність утворення конденсату зменшується, завдяки підвищенню температурного режиму. При цьому вологість повітря практично не змінюється.

3. Практичність інфрачервоного опалення

 • Щоб облаштувати традиційне опалення, будуть потрібні значні капіталовкладення. Розводка труб і прокладка магістралей займуть багато часу. Установка інфрачервоних систем здійснюється досить швидко і не стане збитковим придбанням. Під час переїзду обігрівачі легко демонтувати, тому вам не доведеться ламати голову про питання утеплення на новому місці роботи або житла.

 • Завдяки розміщенню обігрівачів на стелі, стіни і підлогу залишаються вільні: таким чином, інфрачервоні системи допомагають заощадити корисну площу. Якщо до дизайну приміщення пред’являються особливі вимоги, то можливий монтаж Кассет НР в підвісну стелю або молдингів Термоплюс в районі вікон.

 • Інфрачервона система опалення сумісна з будь-вентиляцією. Робота обігрівача не призведе до циркуляції повітряного потоку, який може суттєво вплинути на роботу систем вентиляції.

 • ІЧ-нагрівачі – ідеальний вибір для підвищення температурного режиму в приміщеннях з малою теплоізоляцією і на відкритих майданчиках. Сфера використання інфрачервоних систем різноманітна: обігрів відвідувачів на відкритих майданчиках в кафе, глядачів на стадіоні, використання довгохвильового опалення в якості антиобмерзання на в’їзних пандусах і сходових маршах.

 • ІЧ-опалювання можна використати скрізь, де необхідно підтримувати встановлений температурний режим поверхонь, приміром, прискорене тверднення залізобетонних деталей або просушування забарвлених елементів.

Правильний вибір інфрачервоного обігрівача

 • У невеликих приміщеннях використовують зазвичай прилади з невисокою температурою випромінювання: цього достатньо, щоб розсіювати тепло і забезпечувати комфорт.
 • Високі стелі в приміщенні, відкриті майданчики і локальний обігрів вимагають застосування високотемпературних опалювальних систем з відкритими елементами: такі прилади дають концентроване і інтенсивне інфрачервоне випромінювання.
 • Регіонам, де вартість пропану і дизельного палива доступна, рекомендується зупинити вибір на інфрачервоних системах, які працюють на зрідженому газі і рідкому паливі.

Чи можуть інфрачервоні обігрівачі бути небезпечні?

Варто відзначити, що інфрачервоні опалювальні системи абсолютно безпечні. ІЧ-випромінювання – це природний обігрів. Іншими прикладами інфрачервоного тепла є сонячне світло або рефлектори, які використовувалися в радянському побуті.

Традиційні обігрівачі нагрівають повітря, а інфрачервоні системи гріють об’єкти в зоні дії – людей, меблювання, стіни, підлогу. Проходячи велику відстань, інфрачервоні промені споживають мінімум енергії. Таким чином, інфрачервоні обігрівачі найбільш раціонально використовувати у великих приміщеннях з високими стелями (виробничі площі), на стадіонах, а також для локального обігріву відкритих майданчиків і робочих місць.

Купити інфрачервоний обігрівач

Придбати інфрачервону систему опалення можна в багатьох містах України. Дилерська і регіональна мережі компанії «Білюкс» приймають замовлення на продукцію цілодобово сім днів на тиждень.

Купити обігрівач Білюкс Б600 | Білюкс Б1000 | Білюкс Б1350 | Білюкс П2000 | Білюкс П3000 | Білюкс П4000 | Билікс У2000 | Білюкс У4000 | Білюкс У6000