Обігрівачі які не сушать повітря і не спалюють кисень

Обігрівачі які не спалюють кисень

Не палить і не сушить: в пошуках ідеального обігрівача

 • Спалювання кисню в принципі неможливо, а процес горіння відбувається шляхом окислення речовин під дією повітряної маси з високою швидкістю.
 • Оскільки кисень і повітря – єдине ціле, то окислення азоту неможливо при нормальних умовах, інакше життя людей на землі було б неможливе.

Обігрівач, який не спалює кисень

 • Кисень не горить, але пил спіралі нагрівального елементу «горить» і видає неприємний запах.
 • При включенні приладу, який довго не працював, можна відразу відчути цей процес «горіння».
 • Частинки пилу, які витають у повітрі, горять при високій температурі.
 • Отже, обігрівач, який не спалює кисень, працює особливим чином.

Чому обігрівачі при роботі видають неприємний запах?

Перше включення приладу призводить до появи технічного запаху. Фарба на корпусі приладу плавитися, верхній шар окислюється, продукти згоряння потрапляють в повітря. Поступово запах пропадає, а ось в дешевих обігрівальних приладах неприємний “аромат” може бути постійним.

Щоб уникнути появи запаху, потрібно якісний обігрівач, в якій відсутня розпечений нагрівальний елемент. Наприклад, тепловентилятор з розпеченою спіраллю – типовий приклад «неправильного» обігрівача. Якщо у вас вже є обігрівач, то намагайтеся не провокувати появу запаху. Для цього доведеться включати прилад на неповну потужність, щоб уникнути сильного нагріву, систематично протирати пил.

«Палаюча» спіраль, або дослідження нагрівальних процесів

Чим менше температура нагрівального елементу, тим менше спалювання повітря. Оскільки окислюється не тільки пил, але і сама спіраль, то прилад може взагалі перегоріти. Як цього уникнути? Перекрити доступ повітря до поверхні! Наприклад, покриття з кераміки знижує температуру нагрівального елементу і захищає від контакту з киснем.

Кераміка має інертність і жароміцність, тому ідеально підходить в якості захисного елементу. Повітряні фільтри часто зустрічаються в конвекторних системах і обігрівачах – вітродувах. На вході повітря очищається від мікробів, сторонніх забруднень.

Таким чином, існує два способи боротьби з появою пилу і згорянням кисню:

 1. Використання кераміки в якості покриття.
 2. Захисний повітряний фільтр в обладнанні.

Оптимальний клімат в будинку

Напевно ви помічали, що включення масляного обігрівача викликає відчуття задухи. Це тому, що вологість повітря швидко знижується. Нормальний рівень вологості в приміщенні становить 40-60%.

Медики радять підтримку оптимального клімату в будинку, який не призведе до захворювань. При цьому температура повітря не повинна знижуватися менше +20 градусів.

Висушування повітря може відчуватися, коли обігрівач підвищує температуру. Стіни починають «дихати», а молекули води залишають приміщення. Сушка речей на батареї – доступний приклад подібного випаровування. Основними параметрами приладу, який сушить повітря, є велика площа і високотемпературний режим. На жаль, масляний обігрівач відноситься саме до таких приладів.

Висушування повітря – складний процес. У зимовий час повітря в квартирі і на вулиці сухіше, ніж влітку, так як волога конденсується на холодних поверхнях. Чим вище температура повітря, тим більше вологи потрібно для створення комфортного клімату в будинку.

Поки квартира не обігріта, повітря вже пересушене, ось тільки при збільшенні температури людина починає відчувати ефект «брак кисню», хоча рівень вологості і не змінився. Простим способом підвищити вологість повітря є розміщення ємності з водою на обігрівачі. Правда, це не завжди є можливим, а в деяких випадках навіть небезпечно.

Обігрівач, який не палить кисень

Обігрівач, який не погіршує стан повітря в будинку – це інфрачервоний прилад. Системи, розташовані на стелі, подібно обігрівачів Білюкс, бувають двох видів – керамічні та лампові.

 • Лампові обігрівачі нагадують лампи денного світла. За гратами перебуває скляна колба зі спіраллю, яка і гріє приміщення.
 • Керамічні інфрачервоні системи мають захисні панелі замість решіток. Гладка сталева поверхня покрита шаром кераміки, тому максимальне випромінювання доводиться на інфрачервоне випромінювання. До такого класу можна віднести інфрачервоні обігрівачі вітчизняного виробництва Білюкс

Нагрівальний елемент в скляній трубці інфрачервоного пристрою закритий пластиною. Випромінювання теплової енергії прогріває всі поверхні і предмети в будинку. Так тепло потрапляє до людини.

Особливості інфрачервоного пристрою

 • Безшумна робота.
 • Економічне електроспоживання.
 • Мобільність використання.
 • Можливість експлуатації в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • Відсутність ефектів спалювання повітря і кисню.