Опалення автомийки

14599
10499
6299
10799

Опалення автомийки
Зміст:

Коммерційне опалення

Одна із проблем, з якими зіштовхується бізнесмен, що вирішив відкрити автомийку, – це організація системи опалення. Організувати опалення автомийки або СТО так, щоб воно було ефективним та недорогим, непросто. Справа не тільки у великій площі та високій стелі. У приміщенні СТО широкі ворота, вони часто відкриваються та закриваються, щоб впустити/випустити чергового клієнта, а разом з ним запускають і холодне вуличне повітря. У випадку з мийкою для автомобілів справа ускладнюється ще й високою вологістю.

Теплові гармати та вентилятори

Частіше всього в автосервісах та на мийках встановлюють теплові гармати або тепловентилятори. Власника «підкуповує» невелика ціна пристроїв та можливість обігріву з паралельною циркуляцією повітря, яке (теоретично) буде також брати участь в сушці автомобілів.

На практиці виявляється, що теплова гармата – не кращий варіант для вологого приміщення автомийки, як і будь-яка інша система, заснована на постійному перемішуванні повітря всередині. Справа не тільки у високому рівні енергоспоживання (в рахунках за електроенергію на власника чекають астрономічні суми), але і в тому, що таке обладнання швидко виходить з ладу. Повітря на мийці містить вологу та частинки бруду, а це погано впливає на довговічність пристроїв.

Пелетний котел

Це популярний варіант для автономного опалення автосервісу, мийки чи будь-якого іншого подібного об’єкту.

Пелетне обладнання повністю автоматичне, не забруднює навколишнє середовище, до того ж для встановлення такого котла не потрібно оформлювати документи на дозвіл. Використовувати котел зручно, обслуговувати неважко. Проте у такої системи опалення також є недоліки:

  • якісні пелети знайти важко, а коштують вони дорого;
  • робота обладнання дуже залежить від якості струму – перепади напруги виведуть його з ладу надзвичайно швидко;
  • висока вартість пелетного котла – за найдешевшу модель доведеться віддати не менше 13 тисяч гривень. Якщо ж власник автосервісу зацікавлений в установці якісного довговічного та надійного котла, краще вибирати серед європейських моделей. Правда, коштують вони від 90–95 тисяч гривень.

На опалювальний сезон знадобиться приблизно 3–5 тонн сировини. Цей об’єм вигідно закупити завчасно – навесні або влітку, але тоді необхідно ще додатково виділити приміщення для його зберігання.

Інфрачервоні обігрівачі

Сучасне, економічне та енергоефективне рішення – встановити у приміщенні автомийки стельові ІЧ-обігрівачі. Вони не займають корисної площі підлоги, але в той же час дозволяють швидко прогріти приміщення і підтримувати комфортну температуру необхідний час.

Щоб робітникам автосервісу або мийки було комфортно працювати, ІЧ-обігрівач не знадобиться використовувати цілодобово. Підтримувати мікроклімат можна, вмикаючи опалювальну систему всього 10–15 хвилин кожну годину. Крім того, інфрачервоні обігрівачі допоможуть швидко висушити вимите авто – досить всього 5 хвилин під ІЧ-промінням.

Опалення автомийки та автосервісу: порівняння варіантів

Тип Приблизна вартість, за півроку, грн22 Використання електроенергії, кВт·год11 Час прогріву Опалювальна площа, кв. м Вартість монтажу із врахуванням ціни обладнання, гривень
Теплова гармата/тепловентилятор 59 500 12,35 30 хвилин 40 9 500
Пелетний котел 32 5003 5 1–2 години 40 90 000
Інфрачервоні обігрівачі «Білюкс». 38 535 8 10 хвилин 40 14 400

Примітки:

1 — Розрахунок використання електроенергії виконаний для приміщення автомийки площею 40 м2, при висоті стелі не більше 10 м, при стандартних стінах без додаткового утеплення, у випадку організації основного опалення.
2 — Приблизна ціна розрахована для використання приборів в режимі 24/7, протягом періоду з жовтня по березень включно.
3 — В розрахунок вартості включена ціна пелет (білих або сірих – у середньому 2600 грн./т), а також витрати на електроенергію для забезпечення безперебійної роботи котла протягом 6 місяців цілодобово.

Оптимальні обігрівачі для автосервісу чи автомийки

Білюкс П3000

14599 ГРН
0.0062 BTC

У приміщенні з максимальною висотою стелі до 15 метрів промислові обігрівачі П3000 можуть стати економною та екологічною системою опалення для автомийки чи автосервісу.

Білюкс П2000

10499 ГРН
0.0044 BTC

Коли висота стелі досягає 10 метрів, опалювати таке приміщення традиційними способами стає важко. Використовуючи промислові обігрівачі П2000, можна швидко створити комфортне тепло для автомийки чи автосервісу.

Білюкс Б1000

6299 ГРН
0.0027 BTC

Опалення приміщення з висотою 2,6–5 метрів. Ефективне в якості основного, додаткового джерела обігріву, а також однозмінного опалення в автомийках і автосервісах.

Білюкс П2400

10799 ГРН
0.0046 BTC

Коли висота в приміщенні досягає 12 метрів, опалювати його традиційними способами стає важко. У такому випадку стане в пригоді П2400. Монтаж відбувається на стелі, арматурі систем освітлення або за допомогою підвішування на троси.