Опалення балкона

Опалення балкона

Чи є життя на балконі?

  • У нас велика сім’я – ми з дружиною і двоє дітей. Ідилія!
  • Здавалося б, жити та радіти, однак побутові питання завжди змушують трохи понервувати.
  • У квартирі є лоджія і балкон, що займають досить багато місця.
  • Жителі подібних квартир мене зрозуміють.
  • Начебто місця багато, а функціональності мало: хочеться використовувати вільний простір з користю.
  • У весняно-літній період використовуємо балкон для сушіння білизни, хоча в цьому немає особливої необхідності.

Ідея! Ще одна кімната для лоджії!

  • З’явилася ідея організувати на лоджії ще одну кімнату – комфортну, теплу, світлу.

Кузнецов Володимир, Київ, 30 років

Вибираємо опалення для балкона

«Скажу відразу: в зимовий час на балкон виходити в тапках неможливо. Дует з усіх щілин, а підвіконня памороззю покриваються. І це незважаючи на скління! Вирішив зайнятися утепленням балкона ще з осені. Провів ізоляцію за допомогою керамзитобетону і застосування теплоотражающих рулонних матеріалів. Усередині балкон оброблений пластиком. Заміна вікон на пластикові привела до поліпшення результату, але до комфортної температури на балконі ще було далеко.»

«Переносити батарею, як рекомендували товариші, було дорого і нераціонально. Такий спосіб хороший, коли кімнату об’єднують з балконом. Ми ж хотіли залишити повноцінне приміщення, але підняти в ньому температуру повітря.»

«Для облаштування водяного статі на балконі було потрібно об’єднання в єдину систему. Крім того, довелося б укладати поверх керамічну плитку для ефективності. Тому серед усіх варіантів був обраний електрообігрів. Приладів для електричного опалення було безліч – конвектори, радіатори гарні мобільністю, але сушать повітря. Ще один недолік – значне енергоспоживання. Можна було, звичайно, обігрівати балкон на пару годин, але чи є сенс в такому недовготривалим теплі?»

Сонячне коло, небо навколо

«Випадково прочитав в журналі статтю про вплив інфрачервоного обігріву на тварин і рослини. Виявилося, що для будь-якого організму, що містить велику кількість води, інфрачервоний обігрів просто необхідний.»

«Адже вода нагрівається рівномірно, отже, і організми будуть рівномірно поглинати інфрачервоні промені. За ідеєю, інфрачервоне тепло є найбільш м’яким і комфортним для людини. Почав досліджувати це питання, і натрапив на безліч приладів в основі яких лежить інфрачервоне випромінювання.»

«Дуже багато позитивних відгуків знайшов про продукцію компанії Білюкс. Сподобалося те, що розташування систем – в зоні стелі. Тобто, можна вирішити проблему тепла і залишиться вільне місце для розташування меблів. Проконсультувавшись зі спеціалістами Білюкс, дізнався, що інфрачервоні обігрівачі можна використовувати в будь-яких приміщеннях.»

«Головне – правильно підібрати потужність і виконати теплорозрахунок. Після детального дослідження приміщення, купив інфрачервоний обігрівач з термогулятором.»

«Завдяки термостату, можна встановити бажаний температурний режим. Відмітна особливість обладнання – відсутність шуму і світла. Основна маса обігрівачів цим «грішить». Монтаж інфрачервоного обладнання пройшов швидко і просто: благо, в інструкції все розписано як «по нотах».»

«Цікаво було випробувати на собі дію інфрачервоних променів. Після включення системи відразу відчулося тепло, але не «настирливий» мусонний вітер як в конвекторах, а приємний зігріваючий ефект. Ходити по підлозі можна тепер навіть босоніж. Таке враження, що на балконі теплу підлогу встановили. Просто за рахунок прогріву поверхонь, тепло зосереджено в нижній частині. Те, що потрібно!»

Тепло, і навіть жарко!

«Порадувало те, що з метою економії не доводилося включати і вимикати обігрівач.»

«Досягаючи вищої позначки, заданої у терморегуляторі, система тимчасово припиняла роботу. Але тільки для того, щоб відновити її знову при зниженні температурного режиму. До речі, фахівці Білюкс щось ще говорили про значну економічность приладу, але я якось пропустив ці слова повз вуха. Подивимося на лічильник в кінці місяця – ось і покаже, яка економічність.»

«Дизайн приладу як не можна краще підійшов до обробки в світлих тонах на балконі.»

«Хоча розташування на стелі взагалі не привертає уваги, так що це не настільки важливо. Такий обігрівач – «невидимка» оселився на нашому балконі. Туди поставили комп’ютер, крісла для відпочинку, дружина квіти розмістила. Вийшло щось на зразок тандему з кімнати для відпочинку та оранжереї. Навіть не вірилося, що зовсім недавно тут було дуже морозно і порожньо.»

«Ось ми і підійшли до кульмінації історії! Перевіряю лічильник і бачу, що сума зменшилася, в порівнянні з минулими місяцями, значить, прилад дійсно працює економно. На сімейній раді вирішили зекономлені кошти пустити на установку пластикових вікон на лоджії. Щоб в подальшому перетворити її в ще одну затишну кімнатку з інфрачервоним теплом.»