Опалення котеджу

Опалення котеджу

Переваги котеджного містечка

  • Уже п’ять років тому перебралися всім сімейством в котеджне містечко.
  • Привілеїв – маса! Багато часу проводимо на свіжому повітрі, на території – гірка для дітей, гойдалки, пісочниця.
  • Квітник, зелень, фруктові дерева – нічого зайвого.
  • Зміст приватного будинку – складний процес.
  • Наприклад, коли в багатоквартирному житловому комплексі пропадає електрика, то його намагаються відновити в короткі терміни.

Енергозбереження в котеджі

  • Господарю власного котеджу доводиться передбачати різні проблеми, щоб забезпечити стабільність життя.
  • Це означає, що треба заздалегідь автомати поставити – тільки так можна уникнути стрибків напруги, подбати про надійні системи водопостачання, утеплити будинок.
  • З деяких пір я захопився енергозбереженням в будинку, і почав досліджувати причини, за якими витрачається надмірна кількість електрики.

Київ, Станіслав Юрченко, 32 роки

Хочете сучасний комп’ютер? Топіть з розумом!

«У моєму котеджі – електроплита, споживання якої в рік становить 1200 кВт/год. Всі конфорки справні, а для поліпшення теплопередачі ми використовуємо спеціальний посуд. Холодильник придбав компресорного типу, так як абсорбція агрегати споживають енергії вдвічі більше. Щоб пилососи та радіо-, телетехніка працювала справно і економічно, всі прилади слід своєчасно очищати від пилу і включати тільки при необхідності.»

«Одним з невирішених питань в будинку залишалося опалення. На жаль, ця стаття була найбільш витратною в нашому бюджеті. Конвекторне опалення досить довго нагріває повітря в будинку, піднімає пил і сушить повітря. До того ж, найгарячіше повітря відлітає під стелю, а кому воно там потрібне?»

«Почали помічати, що діти, довго перебуваючи в кімнаті з включеним конвектором, чешуть очі і кашляють. Всі симптоми «самоусувається», як тільки електрообігрівач відключали. Рішення про зміну опалення приватного будинку назрівало само собою. Не хотілося відходити від загальної тенденції економії, тому почав підшукувати підходящу опалювальну систему.»

Російська піч або сонячний пляж?

«Коли знайомі розповіли про свої відчуття від роботи інфрачервоних обігрівачів, я спочатку навіть не зрозумів про що йде мова. Вони купили інфрачервоні обігрівачі компанії Білюкс, які розміщуються на стелі.»

«Щоб зрозуміти в чому сіль, відправився до них в гості – на «оглядини», так би мовити. Енергозберігаючі обігрівачі нічим зовні не відрізнялися, нагадували лампи денного світла з радянських часів. Але я відразу звернув увагу, що в приміщенні тепло і комфортно.»

«Причому, повітря не гарячий, відсутні повітряні потоки, як при роботі кондиціонера або тепловентілятора. Скажу чесно, після багатогодинного сидіння в кімнаті з включеним конвектором, навіть у мене голова боліла.»

«Інфрачервоні системи діють м’яко і нагрівають не повітря, а предмети. Ні вигорання повітря, тому в приміщенні зберігається оптимальна мікрофлора.»

Нагріли на комп’ютер!

«За час користування конвекторами доводилося часто провітрювати приміщення, щоб вдихнути «на повні груди». Відповідно, тепле повітря моментально випаровувалося на вулицю, і все доводилося починати спочатку. Тож не дивно, що рахунки за електроенергію були страшними.»

«Відразу сподобалося розташування на стелі, так як в будинку і діти, і тварини, тому будь-які інші способи опалення небезпечні і незручні. Можу сказати, що мене вразило те, що я побачив. Рішення було прийнято, і наш будинок наповнився інфрачервоними електричними обігрівачами Білюкс.»

«Фахівці допомогли виконати розрахунки абсолютно безкоштовно з урахуванням таких нюансів як теплоізоляція будинку, розмір приміщень, висота стель, розташування вікон, дверей.»

«В результаті вийшло, що в кожній кімнаті встановили по одному або двом обігрівачів. Коригувати температурний режим можна за допомогою термостата, розташованого на стіні. В принципі влаштовувало все. Залишалося тільки дочекатися показників по споживанню електроенергії, а для мене цей фактор був найбільш важливим.»

«За підсумками двох місяців енергоспоживання в котеджі зменшилася в кілька разів у порівнянні з конвекторним опаленням. При цьому стало тепло стало більш комфортно.»

«Раніше у дітей був один комп’ютер, а черговість користування вони встановлювали самі. Розуміючи, що це неправильно, вирішили на зекономлені гроші купити другий комп’ютер, щоб малеча не сварилась. Тим більше, тепер, коли в будинку є інфрачервоні обігрівачі Білюкс, економія тільки починається.»