Яке опалення вибрати для дачі?

Опалення без газу і дров

Дачні мемуари, або Вибираємо опалення

 • Дача для господарів асоціюється з різними поняттями: хтось живе там постійно, а хтось віддає перевагу вибиратися в заміський будиночок тільки на свята.
 • Перш, ніж вибрати обігрівач для дачі, слід проаналізувати важливі деталі:
 • Пожежонебезпека будівлі
 • Конструкція будинку
 • Прихильність до комунікацій
 • Вибір енергоносія
 • Зазвичай дачний будиночок складається з декількох кімнат, кухні та гаража.
 • Якщо в літній період не виникає необхідності в додатковому теплі, то бажання відзначити Новий рік чи Різдво на дачі без обігрівача просто нівелюється.

Варіанти опалювальних систем за типом носіїв

 • Повітряне
 • Водяне
 • Парове
 • Електричне

Електросистема обігріву дачних будиночків – найпопулярніший варіант. Зазвичай навіть якщо дачне селище віддалене від населених пунктів, то підведення електрики в суспільство садово-городнього товариства виконується однозначно. Власники заміських будинків можуть скористатися системами на основі води або газу.

З огляду на вартість різних варіантів, можна сказати, що найдорожчим видом палива є солярка, а найдешевшим – природний газ. Крім того, доведеться подбати про зберігання і транспортування палива. Якщо дачний будиночок не є постійним місцем проживання в холодну пору року, то встановлювати стаціонарну систему опалення немає сенсу.

Тимчасове проживання

Літні будиночки без ознак капітальної споруди споруджуються з дерев’яних конструкцій. Найбільш прийнятним варіантом для опалення такого будинку є електричні обігрівачі.

Щоб плата послуг за електрику не викликала у хазяїв жаху, варто придивитися до найбільш економних систем опалювання. Наприклад, інфрачервоні обігрівачі Білюкс можна використовувати як швидкий спосіб зігрітися в холодну пору року.

Тривале проживання

Капітальні споруди, що мають водопостачання, каналізацію і електрифікацію, часто використовуються для постійного проживання. Як матеріал для будівництва такого будинку використовувався цегла, бетон. Завдяки кращій ізоляції, в такому будинку буде тепліше, однак додатковий обігрівач не завадить.

Які вимоги до дачного опалення?

Використовуючи дачний будинок як сезонне житло, немає сенсу витрачатися на дороге опалення. Основна частина опалювальних систем розрахована на безперервну роботу, а також вимагає постійного обслуговування.

Для дачі більш підходящою буде система, що вимагає менше часу на догляд, тому водяне і масляне опалення навряд чи підійде для господарів. Система повітряного опалення – дороге задоволення, тому монтаж її недоцільний.

Для епізодичного опалення дачі підійдуть такі варіанти

Твердопаливне опалення допоможе швидко нагріти приміщення, а піч займає небагато місця, з’єднуючись з димарем. Акумуляція тепла незначна, тому після закінчення топки будівля швидко «остигає». Постійно використовувати таке опалення не рекомендується!

Газове опалення має високу тепловіддачу: можна прогріти приміщення за двадцять хвилин. Піч – універсальний спосіб і для тепла, і для приготування їжі. Підключають її до балона або стаціонарної системі. Однак таке складне опалення вимагає навичок експлуатації, а ціна газового тепла вдвічі вище, ніж твердопаливного.

Повітряні системи – калорифери і конвектори – мають деякі переваги: компактність і легкість експлуатації. Опалювальні прилади не накопичують тепло, а при виключенні швидко остигають.

Тепловентилятори сушать повітря. Крім того, залишати на ніч прилад включеним не рекомендується.

Інфрачервоні обігрівачі з’явилися на ринку недавно, але відразу стали затребувані серед дачників. Прогрів приміщення відбувається за рахунок інфрачервоного випромінювання.

Інфрачервоне опалення на дачі

Компактні і економні прилади монтуються під стелею. У плоскому корпусі обігрівача є пристрій з ТЕНом, струмопровідною пластиною і нагрівачем. ККД інфрачервоної системи опалення досягає 95%. Отже, варто скористатися інноваційними засобами, щоб грітися економно.