Опалення альтанки

Опалення альтанки

У теплій альтанці – тепла атмосфера!

  • Літніми вечорами в альтанці затишно і добре, комарі не кусають.
  • Але з настанням зими доводиться припиняти посиденьки в «зоні комфорту», так як не облаштована веранда для теплих прийомів.

Переобладнання альтанки

  • А в зимові дні так хочеться почаювати на терасі, щоб і свіже повітря, і не замерзнути.
  • Вирішив я усунути цю прогалину, і зайнявся перебудовою альтанки, як то кажуть, «на новий лад».

Тимофєєв Єгор, 56 років

«Ми з дружиною давно перебралися за місто – живемо в котеджному будиночку. Приміщення не таке велике, але нам вистачає. Прогулянки на свіжому повітрі, садово-городні роботи, посиденьки на природі – до всього цього дуже швидко звикаєш. Ми – гостинні господарі, тому у нас в домі завжди гамірно і людно. І друзі тут бувають, і діти з онуками заїжджають, і сусіди заходять. Улюбленим місцем для збору чесної компанії є альтанка критого типу.»

Опалювальна співБесіда

«Треба було придумати, як опалювати альтанку, так як цей «апендицит» в будинку залишався неопалюваним. Справа в тому, що альтанку ми добудували після того, як котедж був зданий в експлуатацію, тому про теплопостачання не подумали. Довелося мізкувати, що й до чого. Приміщення немаленьке, тому звичайним вітродувом не обійтися. Зрозуміло, печі, котли і труби – занадто складний варіант для альтанки. Вирішили зупинитися на електричному опаленні. По крайней мере, комунальна послуга даного типу поки що нам по кишені.»

«Що мені тільки не пропонували: і дорогі теплові гармати, і конвектори, і масляні радіатори. Кожен вид обігрівача мав свої плюси і мінуси. Наприклад, за рахунок великої потужності споживали дуже багато енергії, або сушили повітря. Або могли становити небезпеку для дітей і тварин, так як розташовані на підлозі.»

«Поки я перебував у процесі роздуму, друг порадив зайнятися утепленням альтанки. Скористався теплоізоляцією: причому обробив утеплювачем альтанку і всередині, і зовні. У приміщенні відразу стало комфортніше. Вікна на веранді не пластикові, але в принципі встановлені якісно, а щілини я задув піною ретельно перевіривши відсутність протягів. Крім того, на вікнах дружина розвісила штори і жалюзі. Так що «сифонить» вже точно не буде як раніше.»

«Питання з обігрівачем залишалося відкритим. Зрозуміло, що як не утепляйся, а більше +15 градусів в приміщенні не чекайте. Знайомий електрик з роботи порадив звернути увагу на інфрачервоні обігрівачі. На одному з об’єктів займався установкою цих новомодних пристроїв, дуже хвалив. Каже, що монтаж нескладний, розташовуються пристрої на стелі, і відрізняються економічністю.»

А скринька просто відкривалася!

«Виявилося, що в країні є виробник інфрачервоних обігрівачів – компанія Білюкс. Причому, працюють хлопці вже не перший день, а дочка знайшла багато відгуків хороших в інтернеті з фотографіями об’єктів.»

«Вирішили проконсультуватися, чи можна використовувати інфрачервоні системи опалення в альтанці. Виявилося, що інфрачервоні електричні обігрівачі застосовують не тільки в житлових і виробничих приміщеннях, а й у теплицях, оранжереях, басейнах.»

«Купили інфрачервоні обігрівачі потужністю по 1кВт. Розмістили на стелі, так як рекомендували фахівці Білюкс. Для керування приладом не довелося лізти на стелю. Терморегулятор – прилад, який встановлюють за власними відчуттями. Нам в принципі температури +22 цілком вистачає, навіть в найхолодніший день.»

«Цікаво, що інфрачервоне тепло складно порівнювати з якимось іншим. Наприклад, конвектори працюють в одному напрямку: струмінь гарячого повітря може доставляти дискомфорт і створює ефект «пустелі».»

«Тут тепло м’яке і непомітне. Всі дивани просочуються теплом, і тепер сидіти в альтанці за чашкою чаю з смачними ватрушками – суцільне задоволення. Малеча під ногами повзає в безпеці, якщо кіт забреде з вулиці – теж не страшно. Адже наше тепло – під стелею, як ясно сонечко!»

«Наші посиденьки НЕ влетіли в копієчку, тому ми вирішили на зекономлені з інфрачервоним теплом гроші почати будувати баню.»