Опалення на мансарді

Опалення на мансарді

Питання опалення приватного будинку

  • Нарешті наша з дружиною мрія здійснилася, і ми перебралися з галасливого і запорошеного міста в заміський будиночок.
  • Будівлю звели добротне – з червоної цегли.
  • Здавалося б, жити – не тужити.
  • Ось тільки питання опалення в будинку стабільно залишався відкритим.

Негативний досвід вибору обігрівача

  • Що тільки не перепробували ми: і тепловентилятори були, і конвектори, і масляні радіатори.
  • Пилу і шуму багато – толку мало.
  • А рахунки за електрику приходили істотні!

Валерій Якушев, 53 роки, власник приватного будинку

Затишок в будиночку з мансардою

«Улюблене місце в будинку – мансарда. Там найсприятливіша аура, затишне приміщення. Ось тільки холод з даху моментально проникає в кімнату: так і замерзнути недовго. А взимку то температура в наших краях і до -25 градусів опускається!»

«Для початку зайнялися утепленням даху. Придбали теплоізоляційний матеріал, щоб утеплити покрівлю всередині і зовні. Замазали щілини, дірки, щоб не продувало. Залишалося підібрати опалювальну систему для мансарди, щоб місця багато не займала і гаманець не спустошувала.»

«Я не особливо сильний в нових технологіях, а от онук, знаючи мою особливість економити на всьому, порадив звернути увагу на інфрачервоні системи опалення.»

«Виявилося, що існує кілька варіантів розташування обігрівачів – на підлозі, стінах і стелі. Останній варіант здався привабливим.»

«Вирішили підшукати інфрачервоні стельові системи для мансарди. На відміну від конвекторного способу опалення приватного будинку не відбувається витіснення холодного повітря з приміщення теплим. Рівномірне нагрівання в будинку і економія до 50% – основні переваги, які привернуть будь-якого покупця. В тому числі, і мене. Хоча я до кінця не вірив в ці «казки».»

Білюксовскі штучки

«Серед вітчизняних виробників знайшлося підприємство, яке займається виготовленням і продажем стельових інфрачервоних обігрівачів Білюкс. Фахівці пояснили, що прилади підвішують до стелі, а потік тепла направляється вниз і в сторони по діагоналі. Плитка для поверхня нагрівається ІК-променями в першу чергу. Стало бути, тепер і підлоги будуть теплими. Менеджери розповіли, де краще розташувати опалювальні системи, виконали розрахунки по площі. Радувало те, що корисна площа приміщення не постраждала.»

«Працює обігрівач начебто, як звичайне електропристрій. Тільки за допомогою термодатчика відпадає необхідність включати і вимикати прилад, виходячи з відчуттів. За допомогою реле виставляється температурний режим комфорту, якого і буде «дотримуватися» система в своїй роботі.»

«Оскільки мансардний поверх зазвичай відрізняється більш низькими стелями і похилим дахом, то нам було важливо, щоб електричні обігрівачі вдало вписалися в інтер’єр. Мінімальної висоти приміщення якраз виявилося досить, щоб розмістити на мансарді інфрачервоні системи Білюкс.»

«Робота обігрівачів просто привела мене в здивування. Рівномірне тепло моментально поширювалося повсюди. При цьому не було ні теплого неприємного вітру, ні дратівного шуму, ні яскравого світла.»

«Як часто ви дивитеся на стелю протягом дня? Ось і ми моментально забули про те, що на стелі розташовані обігрівачі, зате відразу звикли до комфортного тепла. В якості експерименту ми купили інфрачервоні обігрівачі тільки для мансарди, оскільки це була найхолодніша кімната.»

«Залишалося дочекатися кінця сезону, щоб зрозуміти, наскільки економними виявилися прилади. Виявилося, що фахівці зовсім не прикрасили реальність, а навпаки, скромно промовчали про можливості приладу.»

«Економія була настільки суттєвою, що за порадою дружини я придбав канапе, яке розташували на мансарді. Тепер це дійсно найзатишніше і тепле місце в будинку, де можна відпочити з книгою в руках. В найближчому майбутньому плануємо додатково утеплити і інші кімнати в будинку, щоб перейти на повну економію.»