Опалення в лікарні

Опалення в лікарні

Тепло в медустанови

  • Якщо відсутність опалення в будинках і на підприємствах пов’язано з дискомфортом, то відсутність тепла в медичному закладі загрожує серйозними наслідками.
  • Нема тепла в лікарняній палаті або пологовому відділенні – і життя пацієнта вже знаходиться під загрозою.
  • Лікарня побудована ще в минулому столітті, обігріваємося, завдяки газової котельні.
  • Зрозуміло, вартість газу висока настільки, що є можливість включати тепло тільки по мінімуму.

Пошук способів опалення для лікарні

  • У лікарняних палатах трохи тепліше, ніж на вулиці, а такий клімат не годиться для пацієнтів, які перебувають у важкому стані, породіль.
  • Виходить, що в лікарні не те що вилікувати не можуть, а ще й захворіти можна через таку температури.
  • Піднімали це питання на конференції.
  • Відповідь одна: шукайте інші способи, опалювати додатково.
  • Стали шукати, чим можна зігріти пацієнтів.

Вибрати обігрівач: стерильні умови

Головлікар лікарні, Кривий Ріг, Інна Валеріївна

«Варто зазначити, що в лікарняних установах особливі правила, тому прилади з відкритими системами розжарювання нам ніяк не підходять. Традиційні конвективні системи, які засновані на зсуві холодного повітря, не годяться для лікарняних палат. Дрібний пил, шкідливий для здоров’я, буде кружляти в повітрі, перетворюючи його в небезпечну для вдихання масу. Знову ж, нагріте повітря, по суті, залишається на рівні стелі. А кому він там потрібен?»

«Колеги порадили звернути увагу на стельові системи, які найбільш зручні для розміщення в лікарняних палатах. Кожен з обігрівачів не залежить від інших, і якщо трапиться поломка (що малоймовірно), то неполадку можна буде усунути просто і швидко. Поломка ніяк не вплине на відключення електроенергії. На жаль, нам вже довелося випробувати на собі перевантаження в мережі, коли світло пропадало то в одному, то в іншому відділенні повністю. Зв’язалися з представниками компанії «Білюкс», і попросили докладніше розповісти про стельове електричне опалення. Саме тоді і зрозуміли: це саме те, що нам потрібно!»

«Інфрачервоні промені не гріють повітря, як конвектори, а віддають тепло підлозі, стінам, предметам, розташованим внизу. Нагріті поверхні, в свою чергу, виділяють живильне тепло. В результаті в палатах стає затишно і тепло.»

«Якщо радіатори можна назвати справжніми «пилозбирачами», то інфрачервоні системи не створюють ніякої конвекції. Повітря чисте, свіже. Був сумнів в тому, що вологість повітря зміниться, і хворі, які страждають кашлем, будуть відчувати дискомфорт. Однак, навпаки, пацієнти відзначили, що дихати стало якось легше.»

«Оскільки інфрачервоні промені використовуються і в медицині, то ми прекрасно розуміємо їх користь для здоров’я хворих. З тих пір, як в палатах з’явилися «сонячні» системи, зовсім зникла пил. Навіть прибиральниця зазначила, що пилу в палатах стало якось менше. Але ж раніше все сміття кружляло у повітрі, осідаючи на ліжках, білизні, одязі. Де вже тут говорити про швидке одужання.»

Інновації – в маси!

«Інфрачервоні обігрівачі Білюкс встановили в комплексі з терморегуляторами. Це дуже зручно: адже, коли палата порожня, можна взагалі не включати обігрівач або підтримувати мінімальну температуру повітря. При зональному обігріві інфрачервоними системами з’явилася можливість підтримувати різні температурні режими в кожній палаті, а це дуже важливо з медичної точки зору. Адже те, що потрібно одному хворому, може нашкодити іншому.»

«Для медичних установ, травмпунктів, поліклінік стерильність є обов’язковим моментом. А якщо в приміщенні вологість поєднується з комфортною для людини температурою, то там можуть «оселитися» і бактерії, грибки плісняви. Однак електричні обігрівачі і тут допомагають: системи не тільки запобігають появі шкідливих мікроорганізмів, але і знищують їх.»

«Оскільки інфрачервоні системи є гігієнічними системами, то ми використовуємо їх навіть в палатах, де перебувають хворі із захворюваннями дихальних шляхів, у відділеннях для новонароджених. Зрозуміло, в першу чергу, були укомплектовані інфрачервоним обладнанням операційний зал і реанімаційне відділення.»

«Поряд з усіма перевагами, обігрівачі Білюкс допомогли здорово заощадити. Рахунки за електроенергію не були настільки жахливими як раніше, тому ми змогли дозволити собі давню мрію – придбали сучасне обладнання Siemens в лікарню. Дякую за тепло і економію!»