Опалення великого гаража

Опалення великого гаража

Опалення ангара

  • Опалення виробничих приміщень, таких як наш ангар, завжди вимагає великих енерговитрат.
  • У порівнянні з побутовими і житловими приміщеннями, склади і цехи мають більш низьку теплоізоляцію.
  • Крім того, величезні розміри приміщень вимагають інших методів з утеплення та теплопостачання.

Теплопостачання в ангарі

  • Раніше в ангарі було газове опалення з воздухонагрівачами по периметру.
  • Система в принципі зрозуміла кожному: газове джерело запалює пальник, а вентилятор жене повітря по системі.
  • Ось тільки система була застарілою, а специфіка діяльності підприємства вимагала установки протипожежних витяжних вентиляторів.
  • До того ж, вартість газу стрибнула досить різко.
  • У результаті, керівництво прийняло рішення відключити теплопостачання в цеху взагалі.

Інженер з енергозбереження, Яковлєв Сергій, 37 років, Кривий Ріг

Нема пара для ангара

«Мені як інженеру з енергопостачання доручили підібрати систему, яка підійде для ангара. Спочатку відчув себе героєм казки, в якій слід було піти «туди не знаю куди, і принести те, не знаю що». Газові і повітряні системи дорого коштують, котельню будувати ніхто не буде. Електричні обігрівачі залишалися надійною альтернативою, та й вартість послуг по споживанню енергії поки доступна.»

«У всесвітній павутині почав читати статті про ефективне автономне опалення. Зацікавили інфрачервоні системи. Довгі хвилі випромінювача подібні сонячному теплу. Коли земля добре нагріта, на ній можна сміливо сидіти, а повітря нагрівається вже від пари, яка йде з поверхні.»

«Єдине, що мене зупиняло – це те, яка кількість обігрівачів з ІЧ-променями може знадобитися для того, щоб рівномірно прогріти таку площу, як ангар.»

«Фахівці компанії Білюкс пояснили, що не обов’язково гріти повітря там, де це не потрібно, а опалення можна виробляти локально.»

Еврика! Інфрачервоний порятунок

«Коли я це зрозумів, то відразу прийняв рішення про те, що потрібно для електричного опалення у виробничому цеху. Здзвонився з фахівцями компанії Білюкс, вони роз’яснили, яким чином слід робити розрахунки за площею приміщення. Мені стало цікаво, чи зможу я самостійно розрахувати необхідну кількість обігрівачів інфрачервоних. Загалом, скориставшись формулою, виявив необхідну кількість інфрачервоних систем, що було потрібно для цеху.»

«Розмістили обладнання в місцях постійного перебування персоналу, в кімнаті відпочинку, в роздягальні. Щоб системи працювали правильно, розташували їх на підвісах на висоті близько 3,5 метрів. Управління системами здійснюється за допомогою терморегуляторів, які розташували в доступних місцях на стінах.»

«Енергозберігаючий ефект устаткування досягається шляхом установки максимальної температури повітря в приміщенні. Після досягнення певного режиму, ТЕН перестає нагріватися, а коли температура падає нижче встановленого рівня, обігрівач знову починає працювати.»

«Слід зазначити, що повітря в приміщенні не стає сухим. Працівники через незнання боялися інфрачервоного випромінювання, вважаючи його шкідливим. Але після того як я їм пояснив специфіку пристрою, заспокоїлися, розслабилися.»

«Інфрачервоне обладнання відповідає санітарним і протипожежним вимогам, не шкодить здоров’ю і самопочуттю робочого персоналу.»

«У цеху є старий стіл для гри в теніс. Наші працівники настільки люблять змагатися, що влаштовують турніри не тільки в обідню перерву, але і після роботи залишаються. Правда, охочих пограти багато, а стіл всього один.»

«Оскільки інфрачервоні обігрівачі Білюкс допомогли заощадити гроші на оплату електроенергії, я запропонував начальству придбати кілька тенісних столів для активного відпочинку співробітників. Тепер наші «спортсмени» і працюють, і грають в теплі.»