Опалення цеху: нормативи та альтернативи

Опалення цеху тепловозне депо

Дешеве електричне опалення – це міф!?

 • Давно вже ні, з 1967 року в Європі-системи довгохвильового інфрачервоного опалення економлять до 40% енергії
 • Електричне опалення “Білюкс”-більш економічно, ніж газовий конвектор при висоті стелі від 3,5 метра!

Чому Білюкс?

 • Зроблено в Україні!
 • Можливість стати незалежним від РОСІЙСЬКОГО ГАЗУ!
 • Інфрачервоні опалення САМЕ ЕКОНОМІЧНЕ З ЕЛЕКТРИЧНИХ!
 • Середньохвильове ІНФРАЧЕРВОНЕ ОПАЛЕННЯ саме економічне для опалення локальних зон у великих цехах
 • Повна технічна документація БІЛЮКС для проектантів

Зазвичай опалення складських і цехових приміщень здійснюється за допомогою централізованого опалення. У такій системі джерело тепла розташоване за межами цеху, а для подачі теплоносія використовуються парові, водяні, повітряні трубопроводи.

У залежності від того, який обраний спосіб переміщення рідини, виділяють два типи систем – примусова циркуляція теплоносія за допомогою вентиляторів і насосів і природна циркуляція на основі води і повітря. Щоб вибрати певну систему, слід керуватися протипожежними, технологічними і санітарно-гігієнічними нормами.

Як опалити цех?

Перед установкою опалення в цеху, слід провести розрахунок для визначення кількості теплової енергії для підтримки певного температурного режиму в приміщенні. Необхідно врахувати розмір цеху, клімат певного регіону, розташування будівлі, технологічні норми теплорежіма.

Існують поширені варіанти:

 • Міні-котельня.

Великі підприємства намагаються обладнати міні-котельню, щоб оперативно реагувати на зміни температури повітря і мати можливість скоротити витрати теплопостачання. В умовах централізованої системи це не є можливим. Устаткування автономної котельні – витратний крок, до того ж, необхідно подбати про вільне місце і регулярно виділяти кошти для обслуговування та функціонування джерела теплопостачання.

 • Водяне опалення.

Щоб подавати тепло в конкретні зони, використовують водяне опалення. Теплогенератор обладнають з системою радіаторів і труб. Вода в котлі нагрівається і проганяється помпою через трубопровід, віддаючи тепло радіаторам. Щоб мати можливість відрегулювати температуру в конкретному опалювальному приладі, доведеться обладнати двотрубну систему розводки і скористатися терморегуляторами.

 • Повітряне опалення.

Коли цех відрізняється великим об’ємом, використовують повітряне опалення, коли повітря нагрівається на теплогенераторі або калорифере. Далі повітроводи «поширюють» тепло по всій території. Зазвичай, це роблять за допомогою вентиляційних струменів. Поширеним агрегатом, які працюють за цим принципом, є теплова гармата, яку можна переміщати в виробничому приміщенні. Такий тип опалення можна використовувати навіть на хімічних виробництвах.

 • Інфрачервоне опалення.

Чи плануєте знизити витрати на опалення виробничого приміщення і поліпшити регуляцію температур? Тоді ваш вибір – інфрачервоні обігрівачі «Білюкс», які можна розташувати безпосередньо в зоні обігріву. Завдяки точкової роботі інфрачервоних систем, можна уникнути нераціонального перегріву верхньої частини цеху і направити тепло в зони розміщення робочого персоналу. Коригувати температуру інфрачервоних обігрівачів можна за допомогою термостатів. Нижче приклад проекту опалення цеху по ремонту в локомотивному депо. Обігрівачі середньохвильові з відкритим теном Білюкс У6000 розміщені на висоті H= 12 м, площа опалювального приміщення – 2500 м2, потужність системи -280 кВт.

Проект опалення Білюкс У6000

Визначаючись з варіантом вибору опалення для цеху, слід враховувати конкретні умови виробництва і прорахувати економічну доцільність. Іноді корисно комбінувати різні види опалення.

Ефективний спосіб «добути» тепло

Виробничі споруди – це приміщення з площею, рідко що позначається тризначним числом, а висота стель в них становить 6-25 метрів. Однак якщо стоїть завдання опалити цех, то власників підприємства напевно цікавить тепло безпосередньо в робочій зоні. Говорячи про водяну і парову системах, їх сміливо можна називати рішеннями минулого. Коли ціни на енергоносії були доступними, можна було використовувати і вищевказані способи, але в наш час такі системи нерентабельні і трудомісткі в експлуатації.

Можна виявити конкретні недоліки повітряної системи опалення, яка справила бум в сімдесяті роки минулого століття. Для обігріву 30% обсягу цеху за допомогою повітряної системи, підприємство зазнає прямих збитків енергоресурсів, нагріваючи даремний обсяг в цеху в розмірі 70%! Підтримати тепловий режим при повітряному опаленні можна, постійно подаючи нагрівається повітря в приміщення: причому, для компенсації тепловтрат через вікна, стелю, стіни слід перевищити температуру на 2-3 градуси. Нарешті, загальновиробничі витрати призводять до підвищення собівартості товарів і послуг. В результаті, кінцева вартість товару збільшується, а конкурентоспроможність фірми зменшується.

Цілодобове опалення, або Локальні сонячні ванни?

У результаті інфляцій та світового зростання цін енергоресурси перестали коштувати копійки, тому підприємства задумалися про економію. Однак не опалювальні приміщення взагалі перестануть функціонувати, тому доводиться думати про нові способи економії. Маючи централізовану систему опалення в цеху, не доводиться розраховувати на прибуток. Зниження температури повітря загрожує розбалансуванням обладнання, розморожуванням калорифера. Виходить, що для нормальної функціонування опалення, його не можна вимкнути, а неповне завантаження призведе до марної роботі. Інерційність конвективного способу опалення відрізняється тривалим прогревом, який триває від декількох годин до доби.

Інфрачервоні системи – новий спосіб опалення, який активно впроваджують на багатьох транспортних і промислових підприємствах. Завдяки променевої системі опалення, відбувається пряме випромінювання підлоги, стін, обладнання, які, в свою чергу, передають тепло повітряній масі. Варто відзначити, що інфрачервоні системи опалення вже більше тридцяти років застосовуються в Північній Америці, Західній Європі.

Щоб зрозуміти принцип дії променистого нагріву, уявіть таку ситуацію. У спекотний літній день на піщаному пляжі ви відпочиваєте у моря. Нагрітий пісок віддає повітрю додаткову температуру, так само як і інфрачервоний обігрівач додає тепла, нагріваючи поверхні в приміщенні.

Переваги інфрачервоних систем опалення в цехах

 • Енергозбереження. Витрати за опалювальний сезон можуть знизитися до 70%, в порівнянні з традиційними системами опалення.
 • Низькі витрати. Інфрачервоні обігрівачі «Білюкс» промислового типу встановлюються у верхній частині стін або на стелі. Корисна площа цеху залишається вільною від труб, колекторів, повітропроводів та інших комунікацій.
 • Локальний обігрів всередині приміщення. Переконливий аргумент – можливість опалення конкретних ділянок, робочих місць, окремих зон у виробничому приміщенні.
 • Поліпшення мікроклімату. Слід зазначити додатковий комфорт для людей. Відсутність пилу і протягів запобігають появі алергічних та застудних захворювань у персоналу. Повітря не «сушиться», а обігрівачі працюють безшумно.

P.S. Дізнатися детальніше, розробити енергозберігаючий проект системи інфрачервоного опалення цеху від «Білюкс» можна тут!