Опалення насосної станції

Опалення насосної станції

Косметичний ремонт на насосній станції

  • У літній період робили косметичний ремонт в приміщенні насосної станції.
  • Це необхідно через високого рівня вологості на території насосної станції.
  • Стіни швидко починають покриватися цвіллю і грибком.
  • Стіни обробили спеціальним складом, який володіє не тільки протигрибковим ефектом, але і теплоізоляційним.

Утеплення насосної станції

  • Будівлю насосної станції з зовнішньої частини утеплили мінеральною ватою.
  • Температура всередині приміщення стала вище, але цього було недостатньо для зимових днів.

Олександр Фролов, інженер насосної станції водоканалу

Обігрів насосної станції

«Спочатку обігрів виробничих приміщень насосної станції проводився за допомогою теплоносіїв з траси. Тепловтрати будівлі були суттєвими, а витрати по оплаті взагалі зашкалювали. Було прийнято рішення підготувати будівлю до майбутнього опалювального сезону, щоб зменшити фінансову «витоку».»

«Температура повітря в морозні дні на станції була настільки низькою, що труби могли замерзнути. Тоді аварії було б не уникнути. Температура робочого середовища в трубах не так велика, щоб вплинути на зовнішню поверхню магістралей. Довелося замислитися про додаткове електричне опалення, розташоване безпосередньо по маршруту прокладки трубопроводів.»

Варіанти опалення

«Менеджери з енергозбереження пропрацювали різні варіанти опалювальних приладів, які можна використовувати для оптимізації температурного режиму на насосній станції. Залишалося тільки вибрати найбільш підходящий електричний обігрівач. Легкі і мобільні масляні радіатори більше підходять для приміщень, де постійно знаходяться люди.»

«В іншому випадку, цим електроприлади дуже невигідно використовувати у великих приміщеннях. Та й труби розташовані над землею, тому незрозуміло куди доведеться ставити радіатори. Та ж історія з конвекторами і тепловентиляторами. Настінні конвектори гарні для невеликих приміщень, але з промисловими територіями не справляються.»

«Більш потужні прилади – теплова гармата і повітряна завіса. Гармати працюють на дизельному паливі або газі, тому такий варіант для нашої насосної станції був би справжнім «розоренням». Повітряні завіси – довгі тепловентилятори встановлюють горизонтально, а тепловтрати знижуються до 70%. Але такий обігрів влетить в копієчку, та й стіна від холодного повітря не вирішила б проблему зігрівання трубопроводів. Був потрібен точковий обігрів, в ідеалі дублюючий маршрут трубопроводу, щоб забезпечити стабільність температури.»

Інфрачервоні нововведення

«Ідею з опалення подали нам працівники офісу, які завдяки щасливому випадку придбали стельові обігрівачі інфрачервоного типу. В основі роботи приладу – нагрівальні елементи, що випромінюють тепло.»

«У порівнянні з іншими обігрівачами, інфрачервоні системи дозволяють заощадити до 80% тепла.»

«Вирішили простудіювати дану тему: знайшли місцевого виробника інфрачервоних приладів з багаторічним досвідом роботи – компанію Білюкс.»

«Менеджери пояснили, що інфрачервоний обігрівач нагріває предмети, на які він спрямований. Саме це і було потрібно нам на насосній станції! Обігрівачі промислового типу підбиралися з урахуванням висоти стелі, об’єму приміщення, довжини трубопроводу.»

«Після виконання всіх розрахунків було проведене встановлення необхідної кількості обігрівачів на насосній станції. Управляти всім цим обладнанням можна за допомогою терморегуляторів

«Навіть, якщо за вікном – 20 градусів, всередині приміщення – стабільний плюс. Поверхня труб тепла: легко перевірити, якщо доторкнутися рукою. Через значну висоти стель обігрівачі довелося розмістити на підвісах.»

«Залишалося дочекатися закінчення місяця, щоб перевірити економність роботи обігрівачів. Виявилося, що витрати різко знизилися, а комфорт перебування робітників на станції збільшився. Так ми вирішили питання опалення на насосній станції з Білюкс.»

«Щоб стимулювати персонал до наполегливої праці, надійшла пропозиція на виручені гроші облаштувати сауну на території підприємства. Де робочі зможуть відпочити і попаритися в кінці трудового дня.»