Як підготувати квартиру до опалювального сезону 2016-2017?

Опалення квартири

Підготовка до опалювального сезону

  • Підготовка багатоквартирних будинків до опалювального сезону – справа не тільки комунальних служб, а й самих господарів.
  • Перебої в централізованій системі опалення змушують власників квартир утеплятися всіма можливими способами, починаючи від вовняних шкарпеток і светрів і закінчуючи тепловентиляторами, встановленими в кожній кімнаті.

Обов’язкові роботи, які повинні провести ЖЕУ напередодні опалювального сезону

  • Перевірка фундаменту і водовідводів.
  • Утеплення і цілісність стін.
  • Покриття, несучі балки.
  • Покрівля і дах.

Як підготуватися до зимового сезону, щоб не дати морозам застати вас зненацька? Спільно або окремо?

Ті, хто живуть на середніх поверхах багатоповерхових будинків, мало хвилюються з приводу протікання на даху або розшаровування фундаменту. Проте, хороша теплоізоляція будівлі залежить від повного утеплення споруди. Наприклад, дефекти гідроізоляції фундаменту можуть привести до здуття, перекосу, появи тріщин..

Щоб запобігти несанкціонованим змінам конструкції і появи деформацій, перевіряють цілісність стін і утеплюють їх. Зменшення в перерізі і витончення може стати причиною корозії балок. Дах очищають від сміття, перевіряють водовідводи. Слід відновити захисний шар фарби металоелементів..

Жителі квартир на верхніх поверхах повинні ретельно перевірити стелі на предмет тріщин, інакше взимку може початися промерзання і вивітрювання тепла. Надійну теплоізоляцію забезпечують за допомогою цілісних віконних і дверних конструкцій. Щільність притворов повинна бути максимальною, а двері в під’їзди обладнають доводчиками, обмежувачами або пружинами, щоб мінімізувати втрати тепла.

Квартирні питання

Поряд з утепленням всієї будівлі не варто забувати про підготовку квартири до сніжного сезону. Якщо в провінції можна встановлювати системи автономного опалення, то в умовах мегаполісу цього домогтися практично неможливо. Заміна батарей може підвищити температуру на 3-5 градусів.

Доступні чавунні, біметалеві, алюмінієві конструкції. Кожен вид радіаторів має свої плюси і мінуси, але якщо в централізованій системі буде дуже низька температура, то заміна конструкцій не допоможе. Щоб утеплитися до комфортної температури, доведеться виготовити відображаючий екран з фольги за радіатором. Ну і подумати про додаткове опалення..

Інфрачервоні системи Білюкс міцно закріпилися на ринку, тому їх вже складно назвати новинкою. Завдяки особливості інфрачервоних обігрівачів віддавати тепло предметам і поверхні, такий спосіб опалення прижився не тільки в житлових будинках, але і в дитячих садках, лікарнях , теплицях, оранжереях. Зручне розташування на стелі дозволить зберегти простір в приміщеннях і ніяк не вплине на дизайн інтер’єру.

ІК-системи відповідають санітарним і гігієнічним вимогам, відрізняються пожаробезпекою і можуть використовуватися в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Експлуатація систем досить зручна: за допомогою термостата ви встановлюєте бажану температуру, і прилад контролює роботу електричних обігрівачів в автоматичному режимі.

Розрахувати потужність і кількість обігрівачів для певної площі допоможуть фахівці Білюкс.

Вікна та двері: геть протяги!

Одним з ефективних способів збереження тепла в будинку стане заміна вікон на металопластикові конструкції з енергозберігаючим склом. Такі пакети мають спеціальне покриття, яке пропускає сонячне світло в кімнату, але не випускає тепло назовні. Це дозволить підвищити температуру в будинку на 2-4 градуси. Встановлюючи вікна зі звичайними степлопакетамі, вибирайте конструкцію з триплексом. Наклеювання теплосберегающей плівки допоможе утеплитися на 1-2 градуси.

Чим ширше віконний профіль, тим більше повітряний прошарок, а кількість перегородок взагалі не має значення. Якщо заміна вікон вам не по кишені, то обов’язково утеплите наявні вироби. Ефективний і надійний спосіб – утеплення прогумованим ущільнювачем, яке прослужить до п’яти років.

Неякісна або неправильно встановлена вхідні двері – джерело основних тепловтрат. Теплозберігаючі властивості металевої та дерев’яної вхідних дверей приблизно однакові, тому немає різниці, якому матеріалу ви віддасте перевагу. Двері з МДФ-обробкою тепліші.

Щоб додатково утеплити двері, використовують пінополістирол, мінеральну вату, пінопласт. Якщо дозволяє конструкція, то можна встановити другі двері, тоді у вас вийде подвійна конструкція. Для боротьби з протягами допоможуть утеплювачі. Поролон – це минуле століття, тому вибирайте гумові варіанти, які закривають щілини товщиною до п’яти міліметрів.

Поки є час до наступного опалювального сезону, можна виділити певну суму для утеплення власної квартири. Гроші, вкладені зараз, ви заощадите згодом досить швидко.

Щоб знизити тепловтрати максимально, встановити інфрачервоні системи, утеплите вікна і двері, і тоді навіть дуже низька температура за вікном не порушить вашого домашнього затишку.