Як підготуватися до опалювального сезону 2016-2017 на виробництві?

Як підготуватися до опалювального сезону на виробництві

Підготовка підприємств до нового опалювального сезону

 • Пережити опалювальний сезон малою кров’ю – це, безперечно, добре, але ось без підготовки до наступного холодного періоду буде дуже складно.
 • Крім того, всі підприємства та організації повинні підготуватися до наступного опалювального сезону, інакше при перевірці контролюючих організацій їм загрожують великі штрафи.

Перехід виробництва на економний вид опалення

 • Поряд з цим, у весняно-літній період є можливість провести установку нової системи опалення, провести ремонтні роботи, позбутися старих трубопроводів.
 • Якщо підрахунки за минулий опалювальний сезон невтішні, то варто подумати про те, щоб зробити перехід з одного виду опалення на інший.

Як опалювати промислові приміщення?

Традиційними методами є водяний або повітряний, але ККД їх низький, особливо на тлі величезних площ, а вартість обслуговування досить висока. Щоб пустити воду або повітря для нагріву по трубах, знадобляться сотні метрів труб. Уберегти їх від іржі не вдасться, тому трубопроводи «живуть» недовго.

Особливості опалення виробничого приміщення

 • Застосування максимально ефективного опалювального обладнання.

 • Необхідний обігрів приміщення для великих площ.

 • Нагрівачі повинні опалювати повітря не тільки всередині, а й зовні./p>

Щоб вибрати той чи інший спосіб опалення, слід вивчити не тільки особливості опалювальної системи, а й врахувати специфіку виробничого процесу, фінансові витрати. Кожен вид опалення, який може використовуватися на виробництві, має свої плюси і мінуси. Уважно вивчивши всі дані, можна прийняти правильне рішення, щоб зустріти зиму у всеозброєнні.

Парове опалення

Перевагами парового опалення є стійка температура повітря, можливість швидкого нагріву і охолодження. Незалежно від кількості поверхів у будинку можна встановити магістраль і обладнання. Якщо головною вимогою є періодичність опалення, то багато підприємств вибирають паровой спосіб.

На жаль, головним мінусом є сильний шум під час роботи. Витрату пара, так само як і тепловіддачу неможливо відрегулювати. Небажана установка парового опалення в будинках, де багато пилу, горючі гази і аерозолі.

Водяне опалення

При виборі даної системи опалення знадобиться підключення до централізованого теплопостачання або котельні. Основне джерело подачі тепла – котел, який може функціонувати на твердому паливі або газі. Оскільки перераховані вище види сировини коштують досить дорого, то постає питання доцільності використання даного способу опалення.

Особливостями водяного опалення є високі показники температури і тиску. Така методика підійде в якості чергового обігріву будівлі з температурою +10 градусів.

Повітряне опалення

Такий спосіб буває централізованим або місцевим. Особливості повітряного опалення такі: рухливість повітря, періодичне очищення і заміна повітряної маси, рівномірний розподіл температури по приміщенню, безпеку для людей.

За допомогою повітропроводів нагріте повітря потрапить в будівлю, де змішається з присутнім, і придбає таку ж температуру. Якщо у виробництві звільняються отруйні або шкідливі речовини, то рециркуляція стає неможливою. Доведеться утилізувати витяжне повітря. При місцевому опаленні повітрям джерело може бути розташоване в будівлі: наприклад, ВОА, теплова гармата. У цьому випадку проводиться обробка внутрішнього повітря, а свіже повітря ззовні не надходить.

Електричне опалення

Стельові опалювальні системи інфрачервоного типу вже зуміли зарекомендувати себе як максимально ефективні та економні прилади. Інфрачервоні обігрівачі використовують не тільки на виробничих об’єктах, але і в теплицях, оранжереях, житлових приміщеннях. Це гарантує екологічність і безпеку приладів.

Істотна відмінність інфрачервоних систем Білюкс в тому, що ними можна прогріти не тільки повітря, а й предмети в будинку, персонал. Повітря не нагрівається зовсім, тому циркуляції не буде. Це можна використовувати на виробництвах, де пил є невід’ємним компонентом. Крім того, рух повітря може призводити до появи алергії або застуди у робітників.

Тепер про переваги стельових систем

 • Тривалий термін експлуатації.

 • Можливість управління системами за допомогою терморегуляторів

 • Мала вага і легкий монтаж.

 • Розміщення на металоконструкціях, стелі або підвісу.

 • Швидкість нагріву приміщення за допомогою променистих систем.

 • Відсутність шуму під час роботи.

 • Економічне енергоспоживання за рахунок включення – виключення приладів.

Вимоги до опалення виробничих приміщень

 1. Опалення виробничих приміщень проектують з урахуванням тепловтрат, тепловитрат на нагрів обладнання, предметів і повітря. Допустима норма втрат тепла – не більше трьох градусів між внутрішньою і зовнішньою температурою.

 2. Допустимі параметри теплоносія – 90 градусів.

 3. При електричному опаленні оснащення має відповідати вимогам.

 4. Якщо на одного робітника припадає понад 50 м2, то в постійних місцях роботи повинна бути стабільна температура, відповідна нормам, а в непостійних – на 10 градусів менше.

 5. Газове опалення використовують тільки при закритому способі видалення продуктів горіння.

Виходячи з норм до виробничого опалення, можна сказати, що найбільш підходящим і вигідним способом є інфрачервоні обігрівачі Білюкс.