Як встановити незалежне опалення в квартирі?

Система електроопалення

Тепло власними руками

  • Комфорт в будинку залежить від стабільності системи опалення.
  • Гарантувати її можна тільки при постійній підтримці температури на певному рівні.
  • Останнім часом багато господарів віддають перевагу автономній системі опалення, відключаючись від централізованої. Загальна якість комунальних послуг в країні, на жаль, невиправдано дорожчає без поліпшення якості.

Вибір системи опалення

  • Всі види систем незалежного опалення працюють на трьох видах ресурсів – газ, електрика і тверде паливо.
  • Найбільш економічними вважаються газові прилади, однак не можна робити вибір, грунтуючись виключно на цьому факторі.
  • Для опалення будуть потрібні надійні ресурси біля будівлі, безперебійне постачання паливом або лінії електропередач.

Щоб вибрати обладнання, необхідно знати площу обігріву житла, врахувати наявність сучасних віконних і дверних конструкції, теплих підлог, системи теплоізоляції. Якщо по дому гуляють протяги, буде потрібно більше потужності. Вибираючи котел в якості самостійної системи опалення, доведеться подумати про заміну труб і батарей. Таким чином, для отримання економічної системи будуть потрібні значні капіталовкладення.

Електричні і газові конвектори – альтернатива заміні трубопроводів. Правда, обігрівач доведеться встановлювати в кожній кімнаті. Зате, в результаті можна відключати обігрів певних кімнат без ризику для всієї системи. Для господарів, які часто бувають в від’їзди, така система підійде, так як немає ризику розмерзання системи.

Вартість обладнання з установкою відрізняється не тільки від виду опалення, але і від періоду покупки. Наприклад, влітку можна було купити електрокотел за 1500 гривень, а конвектор – від 700 гривень. У розпал опалювального сезону і щоденного похолодання ціни можуть збільшуватися. Не розраховуйте, що цією сумою все обмежитися: адже це вартість опалення для невеликого приміщення. Потужний котел коштує досить дорого – близько 30 тисяч гривень.

Економія повинна бути … економною!

Уникнути витрат на установку індивідуального опалення можна, купивши інфрачервоні кімнатні обігрівачі. Системи Білюкс легко справляються з обігрівом житлових і виробничих приміщень, і навіть можуть використовуватися на відкритому повітрі. Обігрівачі можна використовувати як додаткове опалення або основне.

Крім того, опалення будинку можна проводити за допомогою сонячних батарей. Замкнута тонка трубка, яка наповнена водою, і розташована на даху будівлі, нагрівається від сонця. Відповідно будинок «наповнюється» теплом. На жаль, мала кількість сонячних днів може стати причиною недостатнього прогрівання приміщення. Взимку власникам належить регулярно очищати снігові завали з даху, щоб система функціонувала справно.

Тому альтернативний інфрачервоний обігрівач буде дуже до речі.

Висновки

Для установки газового котла потрібно чимало коштів, плюс складання проекту, заміна труб і монтаж насоса. Установка устаткування проводиться тільки сертифікованими компаніями.

Твердопаливні та електричні котли обійдуться трохи дешевше, але також зажадають додаткового обладнання. При цьому для твердопаливного котла знадобиться закупівля і зберігання палива.

Сонячні всесезонні колектори зможе собі дозволити далеко не кожен, так як ціна обладнання починається від 20 тисяч гривень. Крім того, установка складна і дорога.

Електричні інфрачервоні системи не вимагають спеціалізованого монтажу, тому ідеально підійдуть для обігріву приміщення. Витрата на придбання сучасних випромінювачів не перевищить 4 тисяч гривень. А економічність Вас приємно здивує!