Опалення складу для будівництва саркофага над Чорнобильською АЕС

Промислове опалення
У 2010 році встановлено 63 обігрівача Білюкс П4000 для промислового опалення складу щебеню на висоті 10м, який використовується для будівництва саркофага над Чорнобильською АЕС.

Опалення складу для саркофага над ЧАЕС. Так як підрядником цього будівництва, виступала Французька компанія “НОВАРКА”, то в проект було закладено інфрачервоні системи длінновлнового опалення FRICO. Однак порівнявши Билюкс і Фріко за технічними характеристиками, замовник вибрав обігрівачі Білюкс через те що ціна була вдвічі нижче, а гарантія 3 роки!

     Нам було поставлено завдання опалити склад з підтримкою температури +10С, при -20С за вікном. Площа опалення складського приміщення становила 2 600 м2 і висота 10 м. Обігрівачі були встановлені на стелі, розділяючи приміщення на 10 зон. Заведена теплова потужність склала 252 кВт, а саме 63 довгохвильових інфрачервоних обігрівачів Білюкс П4000.  

  Побачивши і відчувши ефективність інфрачервоного опалення, замовники стали нашими дилерами і є досі. Ними були опалені склади, цехи, офісні і робочі місця і багато інших зон, що важко обігріваються або досі не обігріваються.

  ЦІКАВО! На наступному замовленні від НОВАРКА (опалення складу техніки та запасних частин), ми конкурували з твердопаливним опаленням, але прорахувавши всі витрати на будівництво котельні, проведення труб і доведення магістралей замовник зупинився на довгохвильовій інфрачервоній системі опалювання, після закінчення опалювального сезону економічність системи була на рівні витрат на пеллеты для твердопаливників, але капітальні вкладення були в 2 рази менше. І це зрозуміло – для високих приміщень конвективне опалення буде завжди більш витратним, ніж інфрачервоне – яке б дешеве джерело енергії не використовувалася!

 Опалення складу

Схема нового саркофага представлена нижче, ця грандіозна споруда буде зведена вперше в світі.

Компанія-замовник опалення для складу: субпідрядник французького консорціуму NOVARKA.

Для довідки:

Тендер на це будівництво французький консорціум NOVARKA виграв ще в 2007 році. Тоді ж розробили і сам проект під назвою «Укриття». І лише через три роки біля самого реактора почалися роботи вартістю 1,39 мільярда доларів.

Унікальність будівництва, яке триватиме 5 років, в тому, що дах збиратимуть на відстані 180 метрів від самого реактора. Це дозволить знизити рівень опромінення робітників, адже зараз старий саркофаг має тріщини. Після завершення складання на будівельному майданчику арочний дах насуватимуть на четвертий блок за допомогою спеціальних механізмів і там вже закріплять.

Що відбувалося в Чорнобилі до і під час аварії?

ФОТО самого складу з обігрівачами, будуть після запуску робіт на об’єкті.

Джерело: Комсомольська правда