Як зробити опалення без газу?

Як зробити опалення без газу

Немає газу? Є альтернативи!

 • Певні тенденції в економіці країни, а також складності з підключенням до централізованої газової магістралі, зробили для багатьох споживачів питання опалення без газу актуальним.
 • Існує кілька альтернативних способів обійтися без газу, і навіть заощадити.

Погрітись у печі …

 • Почнемо з самого древнього – камінів і печей. Якщо у господарів є можливість роздобути недороге паливо – вугілля і дрова – то вони не цураються обігріву за допомогою печі.
 • Якщо ваш будинок в процесі будівництва, то слід знати, що площа печі не може займати більше 5% площі кімнати.
 • Коли в будинку перебої з електрикою і газом, то можна зайнятися зведенням печі. Крім того, піч прекрасно доповнить інтер’єр в стилі кантрі і додасть затишок.

В топку!

Котли твердопаливні різних видів можуть працювати на дровах, вугіллі, соломі, пеллетах. Паливо спалюється – вода в трубах нагрівається. Система відрізняється безпекою і ефективністю, але трудомісткість системи «стирає» всі переваги.

Стомлюючі процедури багаторазового завантаження палива і очищення камери згоряння лягають на плечі господарів, які обрали твердопаливний котел. Високим ККД відрізняються полірозниє котли і системи з автоподачей палива, але такі опалювальні прилади обійдуться досить дорого.

Як далеко можна виїхати … на рідкому паливі?

Продуктивність і характеристики рідиннопаливних агрегатів дуже нагадують газові котли, а різниця полягає в вигляді палива. Що може стати сировиною для котла? Гас, солярка, мазут, дизпаливо, рапсове масло.

Оскільки паливо відрізняється високою ціною і небезпечною горючестью, то слід відразу підготуватися до складнощів зберігання і доставки. Рідкопаливні котли вимагають додаткового приміщення – котельні.

Без надійної автоматики котел не гарантує стабільну і ефективну роботу. До того ж, дизельні котли обігнали інші види опалювальних систем по шкідливим викидам.

Електрика в будинку – затишок і надійність

Електричні котли компактні, тому їх можна встановлювати навіть в житлових приміщеннях. Перед встановленням обладнання буде потрібно подбати про надійні електромережах, оскільки знадобиться більше потужності. Щоб встановити потужний котел, потрібно узгодження з енергонаглядом.

Вартість електричного котла не завжди по кишені пересічному користувачеві, тому такий спосіб зігрітися вимагає накопичень.

Доступною альтернативою з «розряду електричних» є інфрачервоні обігрівачі. Передача тепла починається через 27 секунд після включення.

Вартість обладнання цілком доступна і не вимагає спеціалізованого монтажу. Купуючи комплекс обігрівачів з терморегуляторами, ви надовго забудете про холод в приватному будинку або квартирі.

Секрети інфрачервоних систем

 • Теплове випромінювання не розсіюється, а гріє конкретні об’єкти і поверхні.
 • Завдяки низькій температурі ІЧ-ламп випромінювачів, не відбувається «спалювання» кисню.
 • Установка працює безшумно.
 • Інфрачервона терапія – дієвий спосіб боротьби із застудою.
 • Інфрачервоний обігрів дозволяє знизити тепловтрати і уникнути нераціонального розподілу температури.
 • ІЧ-обігрів – найбільш чистий і економічний.