Будинок майбутнього – вітровий будинок, що самостійно генерує енергію!

Будинок вітру від Майкла Янцена

Будинок вітру від Майкла Янтцена

Ми вже бачили будівлі з поверхами, що обертаються, але ніхто, до сьогодні, не здогадувався віддати їх поворот на відкуп мінливому вітру (ілюстрація Michael Jantzen).

Створення вітрових турбін починається з вивчення їх ефективності, підрахунку вироблення кіловат-годин. Тільки після цього вчені, може бути, замислюються про дизайн винаходу. Американський дизайнер Майкл Янтцен, в першу чергу, потурбувався про художню цінність і візуальну привабливість вітрової турбіни. Виходить, що електрику – це побічний продукт.

Розвиток вітроенергетики часто пов’язано з естетичними проблемами. Манірні і грубі леза вітряків в місті не викликають захоплення серед жителів мегаполісів. Дизайнер з Каліфорнії геть забув про практичне застосування вітрогенератора, захопившись зовнішнім виглядом проекту. Результат дійсно надихає: дивлячись на таку красу, починаєш розуміти, що такий підхід до вітроенергетики напевно принесе гідні плоди.

Вітряк будинок

Однією з ранніх робіт Янтцена є Wind Shade Roof. Сотні маленьких вітряків ніби злилися в ажурну «павутину»: це джерела енергії для акумуляторів в нічний час.

Свіжий проект каліфорнійського творця взагалі мало схожий на вітрову турбіну. Тільки назва винаходу натякає на зв’язок з вітрогенератором – «Павільйон форми вітру» (Wind Shaped Pavilion). Семиповерхова будівля дуже красива, проте стійким залишається тільки перший поверх. Варто подути вітру, як шість верхніх поверхів приходять в рух і обертаються навколо центральної осі за допомогою підшипників. Там заховани сходи.

Будинок майбутнього

Wind Shaped Pavilion в стартовому положенні виглядає як струнка симетрична система. Вітер мимовільно вибудовує поверхи в абстрактні хитромудрі фігури, створюючи унікальні «малюнки». Це і є головний секрет будівлі.

Будинок майбутнього 2

Автор упевнений, що вікна, які «розчинилися» назустріч різним сторонам світла – це відмінна «приманка», яка може бути використана в виставкових павільйонах, офісах і житлових будинках. Поворот поверхів – не тільки захоплююче видовище, а й можливість вироблення електрики. Ресурси використовуються для освітлення вітрогенератора в нічний час.

Вітровий будинок від Майкла Янтцена

Задум дизайнера грандіозний: він пропонує масштабувати проект для різних об’єктів – маленького магазина або багатоквартирного будинку. Можлива жорстка фіксація поверхів або довільний поворот за сонцем за допомогою натискання кнопки. У момент запуску генератори, вбудовані в підлогу дивовижної споруди, перетворюються в електричні мотори.