Побутові інфрачервоні обігрівачі

6449
6449
4499
4499
4499
6299

Зміст:

Більшість сучасних будинків підключено до центрального опалення, проте це не завжди дозволяє підтримувати комфортний мікроклімат у приміщенні. Додаткові джерела тепла можуть знадобитися не тільки у морозну зиму, але і під час прохолодного міжсезоння – навесні або восени. Для обігріву помешкання використовують побутові інфрачервоні обігрівачі, теплові вентилятори, конвектори, та масляні пристрої. Кожен з перерахованих різновидів опалювальних пристроїв має свої переваги та недоліки.

Конвектори – компактність та ефективність

Гаряче повітря легше, ніж холодне, тому при нагріванні піднімається вгору. На цьому фізичному явищі заснований принцип дії конвекторів. Ці прилади зазвичай розміщуються на підлозі, щоб вони прогрівали найбільш холодне повітря в кімнаті.

Конвекційні обігрівачі добре справляються з обігрівом невеликих приміщень, однак призводять до зниження відносної вологості. Ще один мінус таких пристроїв – локальний прогрів кімнати (пристрою рідко вдається підтримувати однакову температуру всієї повітряної маси у приміщенні). Конвектори користуються попитом завдяки наступним перевагами:

 • простота експлуатації;
 • доступна ціна – купити конвектор може дозволити собі людина з середнім рівнем прибутків;
 • естетичний дизайн;
 • компактні розміри;
 • безшумна робота (виняток становлять моделі, принцип дії яких заснований на застосуванні вентиляторів).

Тепловентилятори – простота та доступність

Тепловентилятори зручно використовувати, якщо потрібно швидко прогріти приміщення невеликої площі. Принцип дії таких пристроїв дуже простий: нагрівальний елемент розміщується в корпусі за потужним вентилятором, завдяки якому потік гарячого повітря швидко розповсюджується по кімнаті.

Електричні тепловентилятори коштують недорого (низька ціна – головний «секрет» популярності опалювальних пристроїв цього типу), займають мало місця, дуже швидко зігрівають повітря в кімнаті. Однак у них є свої недоліки:

 1. Шумно працюють
 2. Постійно розганяють по кімнаті пил і мікрочастинки, що може спровокувати алергічну реакцію.
 3. Пересушують повітря у приміщенні
 4. При тривалій роботі в кімнаті з’являється неприємний запах. Він пов’язаний зі згорянням пилових частинок на поверхні нагрівального елементу.
 5. Використовують до 2,5 кВт за годину роботи.
 6. Тепловий вентилятор зручний, якщо необхідно епізодично прогрівати невелику кімнату протягом короткого часу – наприклад, під час коротких весняних заморозків.

Масляні радіатори – мобільність та продуктивність

Радіатор масляного типу добре знайомий практично кожному користувачеві. Зовні такий опалювальний пристрій схожий на звичайну батарею і працює за тим самим принципом – нагрітий теплоносій передає тепло корпусу, а останній прогріває навколишнє повітря.

В якості наповнювача для побутових радіаторів використовують мінеральне масло – воно може нагріватися майже до температури кипіння. Корпуси пристроїв виготовляють з металу – найчастіше зі сталі. Для зручності транспортування радіатори оснащують невеликими коліщатками, тому по квартирі такий обігрівач можна просто перекотити в те приміщення, де необхідно додаткове джерело тепла.

Встановлювати та використовувати побутові пристрої з мінеральним маслом в якості теплоносія дуже просто, ніяких додаткових навичок для цього не потрібно. Проте варто враховувати, що поверхня подібного пристрою нагрівається до дуже високих температур, і при випадковому дотику можна обпектися.

Ще один мінус – значні енерговитрати (для обігріву приміщення площею 20–27 м2 доведеться використати до 2,2 кВт/год). Масляні радіатори повільно розігріваються, тому чекати, доки в кімнаті встановиться комфортна температура, доведеться біля години. Пристрій громіздкий і займає багато місця.

Проте, незважаючи на всі недоліки, масляні обігрівачі користуються попитом завдяки наявності наступних переваг:

 • прийнятна ціна;
 • екологічність;
 • простота експлуатації;
 • безшумна робота;
 • висока надійність (побутові радіатори, заповнення мінеральним маслом, працюють без пошкоджень кілька років).

Інфрачервоні обігрівачі – безпечність та економічність

Інфрачервоні обігрівачі з’явилися на ринку відносно недавно. Головна їх відмінність від звичних пристроїв полягає в тому, що ІЧ-випромінювання нагріває предмети в межах своєї дії, а вони, в свою чергу, віддають тепло повітрю, а не навпаки. Стельові обігрівачі діють, як маленькі домашні «сонечка», при цьому вони не шкідливі для здоров’я і можуть встановлюватися навіть в дитячих кімнатах.

Головний недолік ІЧ-обігрівачів – їх вартість (порівняно з тепловентиляторами чи масляним радіатором інфрачервоний пристрій буде коштувати дорожче). Переваг у цього типу пристроїв значно більше:

 1. Енергоефективність – інфрачервоні опалювальні пристрої економічні, так як використовують в півтора – два рази менше енергії, ніж традиційні аналоги.
 2. Сучасний дизайн – моделі побутових ІЧ-обігрівачів добре вписуються практично в будь-який інтер’єр.
 3. Швидкий обігрів – для досягнення необхідної температури необхідно менше півгодини.
 4. Можливість постійної підтримки комфортного мікроклімату.
 5. Безшумна робота.
 6. Надійність.
 7. Безпечність – корпус побутового обігрівача виготовляється з термостійкого матеріалу (зазвичай – з металевого сплаву), тому можна не боятися опіків. Пристрій розташовується під стелею, а значить, ризик раптового перекидання або падіння виключений. Крім того, довгохвильові інфрачервоні промені безпечні для людини, домашніх тварин та рослин.

Огляд варіантів побутового опалення

Вибрати підходящий варіант побутового опалення набагато простіше, якщо у вас є порівняльні характеристики приборів різного типу.

Тип побутового обігрівача Використання енергії , кВт·год Ціна, грн. Площа опалювального приміщення, м2 (при висоті стелі до 3 м) Час прогріву, хв
Тепловентилятор 2,0 1000 20 20–30
Конвектор 1,5 1900 20 30–40
Масляний радіатор 1,5 1100 20 40–60
ІЧ-обігрівач 1,036 3200 20 15–20

Доступні обігрівачі

Білюкс Чорний Б1350

6449 ГРН
0.0027 BTC

Обігрівач Б1350 в чорному корпусі та з чорною пластиною. Одночасне зафарбовування та анодування пластини, яка випромінює тепло збільшує коефіцієнт випромінювання на 17%.

Білюкс Б1350

6449 ГРН
0.0027 BTC

Обігрівач Б1350 – лідер продаж 2017 року в категорії «Опалення мережі магазинів» в Україні. Невелика доплата дає виграш в потужності на 30% у порівнянні з моделями Б1350 і Б1000.

Білюкс Шаттл Б600

4499 ГРН
0.0019 BTC

Дизайнерська модель — для дитячих кімнат, магазинів дитячих іграшок, авіамоделістів і просто неординарних людей.

Білюкс Bionic Б1350

4499 ГРН
0.0019 BTC

Дизайнерський обігрівач, створений для ефективного опалення з висоти стелі невисоких побутових приміщень. З максимальним комфортом та економією.

Білюкс Б600

4499 ГРН
0.0019 BTC

Достатньо увімкнути інфрачервоний пристрій, як через короткий проміжок часу в приміщенні стане тепло. Рекомендовано модель Б600 використовувати в кімнатах, де висота стелі від 2,2 до 3 метрів.

Білюкс Б1000

6299 ГРН
0.0027 BTC

Опалювання приміщень з висотою стелі від 2,6 до 5 метрів. Ефективний в якості основного, додаткового опалення і однозмінного обігріву закритих приміщень.

Теплорозрахунок для дачного опалення

Результат

Потужність Білюкса

1 574 Вт

Потужність традиційного опалення

2 430 Вт