Як розрахувати опалення будинку?


Як розрахувати опалення будинку

Точність – основа економії

 • Серед сучасних альтернативних опалювальних систем почесне місце займають інфрачервоні обігрівачі.
 • Варто відзначити, що багато користувачів навіть не підозрюють про існування подібного виду обігріву.
 • Процес опалення за допомогою інфрачервоних систем досить ефективний.
 • Основа інфрачервоного опалення – випромінювання тепла на предмети, які розташовані в зоні дії.

Повітря в приміщенні нагрівається від предметів

 • Поступово повітря в приміщенні нагрівається від предметів, які стали теплоносіями.
 • У порівнянні з іншими системами, тепло, отримане від інфрачервоних приладів, не поглинається повітряної масою: отже, тепло зберігається краще.
 • При опаленні приватного будинку економія електроресурсів може скласти до 70%, так як розподіл тепла здійснюється максимально раціонально.

Грамотний розрахунок – затишок в домі

Якщо ви зробили вибір на користь ефективних і економічних інфрачервоних обігрівачів, то перед покупкою систем слід взяти до уваги важливі фактори:

 • Визначення площі будівлі, в якому буде встановлюватися інфрачервона система.
 • Кількість кімнат, площі, розміри віконних прорізів – без урахування цих моментів система може працювати неефективно.
 • Недостатня теплоізоляція будівлі може вплинути на роботу інфрачервоних обігрівачів.
 • Перевірка максимальної напруги мережі в будинку проводиться одночасним включенням декількох приладів. Норма – 220-230В, а допустимі відхилення не повинні становити більше 15%.

Перед розрахунком потужності інфрачервоної системи слід виділити приміщення, в яких тепло необхідно. Зазвичай організація опалювального комплексу інфрачервоних обігрівачів проводиться в кухні, спальні, вітальні, туалетної та ванної кімнатах, передпокої.

Для обігріву цих кімнат потрібно 5-8 приладів. Монтаж обігрівачів зазвичай здійснюється на висоті від 2,2 до 3,5 метрів. Краще розташувати обігрівачі поза місцями постійного перебування жителів, щоб не допускати надмірного теплового впливу.

Як розрахувати потужність ІЧ-обігрівача?

За основу береться обсяг приміщення для установки інфрачервоного обладнання. Наприклад, при висоті стель 2,5 метра і площі 12м2 обсяг приміщення (V) = 12 х 2,5 = 30 кв. м. Варто взяти до уваги температурну різницю в опалювальному і неопалюваному приміщенні. Припустимо, вихідна температура в неопалюваному приміщенні близько +10 градусів, значить, підвищити її необхідно до +25 градусів. Отже, різниця температур складе 15=(25-10).

У залежності від особливостей будови коефіцієнт тепловтрат К може відрізнятися. У будівельній сфері прийняті наступні значення:

 • Відсутність теплоізоляції – 3-4К.
 • Мінімальна теплоізоляція (кладка в одну цеглину) -2-2,9К.
 • Середня теплоізоляція (подвійна цегла) – 1-1,9К.
 • Гарна теплоізоляція – -0,6-0,9К.
 • Середній коефіцієнт тепловтрат стін – 1,5, значить, формула розрахунку потужності інфрачервоного тепла виглядає так: Q = (V х ?Т х К ): 860. Отже, для обігріву приміщення знадобиться обігрівач потужністю 0,8 кВт. У лінійці обігрівачів Білюкс можна знайти моделі Б-600, Б-1000. Вибираючи між двома наявними варіантами, краще взяти кіловатну модель для приміщення 12м2.

Поширені приклади використання інфрачервоних обігрівачів

Припустимо, необхідно організувати локальний обігрів для зони роботи персоналу. Часто у великих приміщеннях з невеликою чисельністю співробітників виникає така необхідність. За допомогою обігрівача випромінювання можна направити в конкретну зону, припустимо, де працюють комірники, а решту складу опалювати не обов’язково.

Там, де більшість способів опалення буде невигідним, допоможуть інфрачервоні обігрівачі. Наприклад, в приміщенні з високими стелями, можна використовувати обігрів нетривалий час.

У виробничих приміщеннях, де потрібна постійна вентиляція, складно впоратися з обігрівом. Через інтенсивну циркуляцію повітря температура продовжує залишатися поза зоною комфорту. Завдяки інфрачервоним випромінювачам, можна обігрівати конкретні зони, створивши комфортний температурний режим, наприклад, в магазині.

Збалансована навантаження

Автоматизація процесу при облаштуванні заміського будинку – обов’язкова складова. Досить двадцяти хвилин роботи інфрачервоних обігрівачів на годину, щоб створити певний температурний режим.

За допомогою терморегулятора проводиться відключення системи. Слід звернути увагу на короб для укладання проводки або гофри для прихованого монтажу проводів. Перетин проводів для інфрачервоних обігрівачів та терморегуляторів – не менше 2,5мм2.

Монтаж опалювальних приладів можна зробити самостійно, скориставшись рекомендаціями виробників Білюкс.