Як можна домогтися економії електроенергії?

Як можна домогтися економії електроенергії

Енергозберігаючі лампи

  • Енергозберігаючі лампи – заміна звичайних ламп.
  • Хоча вартість однієї лампи комусь може здатися завищеною, зате енергія в них йде тільки на освітлення без нагрівання.
  • Термін служби ламп – близько трьох років.
  • Компактні люмінесцентні лампи служать в десять разів довше звичайних, тому вартість їх швидко окупається.

Економія!

  • Використання побутової техніки робите тільки за інструкцією, інакше всі прилади в будинку будуть працювати не на благо, а «проти вас».
  • Зверніть увагу на економні режими прання, і не використовуйте прилад, коли в цьому немає необхідності.
  • Забудьте про режим «очікування», якщо хочете зберегти свої гроші.

Шукаємо лазівки: економимо електрику

Світлана, 44 року, Запоріжжя

«У нашій родині я займаюся оплатою комунальних рахунків, звіркою тарифів. Чоловік – основний добувач грошей, тому я не завантажую його ще і цими питаннями. Поряд з основними домашніми обов’язками цікавлюся нововведеннями в різних сферах. Не тільки ж за модою і зовнішністю стежити! Треба розуміти, за що ми платимо, і чому. Стрибок комунальних тарифів подрасстроіл нас сильно. Чоловік почав із завзяттям працювати, щоб збільшити фінансову «подушку», а я в свою чергу, вирішила подумати, на чому можна заощадити.»

«Ну, ясна річ, довелося зробити рідше походи в кіно і театр. До речі, якщо раніше ми відвідували тільки прем’єрні покази, то зараз буквально на наступний день ходимо на картину за ціною втричі менше. У чоловіка вільний графік роботи, так що можна собі і ранковий сеанс дозволити. Задоволення набагато більше: таке враження, що кінозал відкрили для десяти осіб. Настав опалювальний сезон, і я зрозуміла, що основною статтею витрат на найближчі кілька місяців стане опалення.»

«Чим опалюватися? Як і в багатьох запорізьких квартирах, у нас централізоване опалення. Чавунні батареї за останні десять років не нагрівали навіть до +15 градусів, тому очікувати дива не доводилося. У будинку є конвекторний обігрівач, діставати який я побоююся. Надто вже «ненажерливий» прилад. Включаю його – і прямо час починаю засікати, так як лічильник починає обертатися з шаленою швидкістю. Загалом, з жахом чекала періоду витрат, поки не натрапила на статтю про інфрачервоні обігрівачі в інтернеті.»

«Скажу чесно: приголомшило те, що моя проблема була описана з точністю до дрібниць. Люди не готові платити більше, особливо в період такої економічної кризи і труднощів в країні. Стельові системи відразу мені сподобалися зовні, а особливо привабливим був той факт, що розміщувати їх потрібно було на стелі.»

«У характеристиках пристрою було заявлено, що можна заощадити близько 40% енергії. Звичайно, я не повірила цими даними, так як реклама завжди створюється з урахуванням того, щоб залучити покупця. Напишуть ще й не таке! Яке ж було моє здивування, коли за пару місяців сума в рахунках за електроенергію дійсно стала менше. Загалом, ми з чоловіком вирішили не відмовляти собі в улюбленому хобі, і продовжили відвідувати кінопрем’єри і спектаклі на зекономлені гроші.»

Перевірена методика

Багато електроенергії поглинають нагрівальні прилади, особливо в опалювальний період. Щоб скоротити період експлуатації опалювачів, можна використовувати тепловідбивні екрани з пенофола або фольги за батареями. Завдяки цьому прийому, можна підвищити температуру в кімнаті на кілька градусів, так як екрани будуть «відсікати» тепле повітря, повертаючи його назад.

Утеплення кімнати – важливий фактор. Щоб заощадити енергію, можна прийняти найелементарніші заходи. У вікнах не повинно бути щілин. Бажано замінити дерев’яні склопакети на пластик. Через вікна випаровується до 50% тепла. Теплі щільні штори допоможуть відгородитися від холодних стін і вікон. Утеплення вхідних дверей, лоджії, підлоги дозволять обігрівачам швидше справлятися з опаленням кімнати, а це значить, що і енергії буде витрачено менше.