Як підключити терморегулятор до інфрачервоного обігрівача

Опалення в теплиці

Управління теплом: терморегулятори для інфрачервоних обігрівачів

  • Перевагою ІЧ-систем опалення є можливість поєднувати роботу приладу з керуючими пристроями.
  • Підтримку заданої температури здійснюють електронні і механічні терморегулятори.
  • Крім того, існує можливість підключення програмованих приладів, які можуть виконувати такі завдання як включення обігрівача в окремі години або дні.

Механічні терморегулятори

  • На ринку можна знайти безліч механічних пристроїв, які встановлюються на стіну: накладні або врізні термостати можна поєднувати з будь-яким типом електропроводки.
  • Компанія Білюкс пропонує якісні терморегулятори для контролю повітря в приміщенні.
  • Вбудовані датчики температури реагують на досягнення певної межі, відключаючи обігрівач.
  • Діапазон температур – + 5 … + 30 градусів.
  • Такий діапазон вибраний не випадково: значення +5 градусів необхідно для того, щоб виключити промерзання приміщення за відсутності людей.
  • Популярними значеннями встановлених температур є інтервал від +16 до +27 градусів.

Програмовані термостати

В програмованих пристроях більш широкий діапазон температур – + 5 … + 45 градусів. Клас захисту, вихідний струм і потужність комутації у механічних і програмованих пристроїв однакова. Термостат з можливістю програмування має сенсорний дисплей з підсвічуванням. Крім того, можна контролювати температуру поверхні підлоги і повітря. Можна зробити установку терморегулятора на тиждень.

Вибір термостата

Важлива характеристика приладу – сила струму, тобто максимальна потужність. Вибираючи пристрій, звертайте увагу на це значення. Терморегулятор здатний управляти роботою кількох опалювальних пристроїв. Однак максимальний рівень навантаження повинен бути на 15% більше сумарної потужності інфрачервоних пристроїв.

Наприклад, потужність термостата – 3кВт, в будинку є три інфрачервоних приладу – два кіловатніка і обігрівач потужністю 600Вт. Сумарна потужність – 2,6кВт. Для управління цими приладами буде досить одного терморегулятора.

Підключення терморегулятора до ІЧ-систем

Забезпечення якісної роботи термостата, його монтують в місці, яке вільне від впливу теплових джерел і сонячних променів. Висота установки – не менше 1,5 метра від підлоги. Щоб запобігти впливу низьких температур на точність показань, між пристроєм і стіною укладають теплоізоляційний матеріал. Для кожної кімнати потрібно окремий пристрій, який зможе керувати роботою кількох інфрачервоних приладів.

При прямому підключенні без додаткових проміжних пристроїв, будуть потрібні терморегулятори з максимальним струмом навантаження, який відповідає потужності опалювальних приладів. Якщо сумарна потужність обігрівачів перевищує максимальний струм термостата, то будуть потрібні додаткові терморегулятори або контактори.

Тонкощі і нюанси

Закріплення терморегулятора проводиться так, щоб датчик не потрапив під дію інфрачервоних променів. Електрика підключається, згідно зі схемою, що додається в ІЧ-обладнання. Наприклад, в схемі до інфрачервоних обігрівачів Білюкс докладно розказано про те, як здійснюється підключення терморегулятора.

Певні дроти підключаються до клем. PE – заземлення, L – фаза, N – нуль. Фазний провідник розривається автовимикачем. Заземлення йде безпосередньо від распредщітка до випромінювача тепла.

Коли ви використовуєте терморегулятор в перший раз, то необхідно дати приладу попрацювати в тандемі з обігрівачем не менше п’яти годин. У цей період відбувається випаровування технологічного мастила, тому нехай вас не лякає запах горіння.

Всі маніпуляції з приладами здійснюються тільки при вимкненому живленні. Оскільки сполучні дроти не входять до комплекту термостата, їх доведеться купити самостійно. Максимально допустиме значення струмового навантаження для механічних терморегуляторів – 16А, для електронних – 8А.

Виріб підключається від розетки тільки в тому випадку, якщо сума споживаного струму не перевищує 10А. Інакше живлення здійснюється від розподільної коробки за допомогою окремого кабелю. Лінію слід захистити вимикачем-автоматом.

Розрахунок перетину кабелю по струму обов’язковий, якщо ведеться окремий провідник від розподільчої коробки. Вибір недостатнього діаметра жили може вивести електропроводку з ладу. Електронні терморегулятори більш функціональні, ніж механічні, а також дозволяють економити електроенергію, завдяки використанню особливих режимів.