Як працює інфрачервоний обігрівач?

2199
14699
14999
14549


Зміст:

Інфрачервоні обігрівачі знаходять застосування в якості основних або додаткових джерел тепла в приміщеннях – від осель до промислових підприємств. Крім того, вони можуть використовуватися для обігріву відкритих та напіввідкритих майданчиків.

Інфрачервоні обігрівачі з’явилися на ринку відносно недавно і власникам важко дізнатися принцип їх дії, аби свідомо приймати рішення про встановлення такого пристрою.

Принцип дії ІЧ-обігрівачів

Принцип дії ІЧ-обігрівача можна порівняти з процесом опалення сонячними променями – під їх впливом відбувається нагрівання об’єктів (у випадку з опалювальними пристроями це стіни, підлога, меблі, інша побутова техніка), що знаходяться в радіусі їх дії.

Спрощена схема роботи обігрівача виглядає так: після вмикання в мережу електричний струм проходить крізь нагрівальний елемент. Температура останнього підвищується, він віддає тепло спеціальній пластині, яка починає випромінювати в інфрачервоному діапазоні. Розрізняють короткохвильові, середньохвильові та довгохвильові інфрачервоні обігрівачі:

  • короткохвильові нагріваються від +700 до +1200 °C;
  • середньохвильові – від +400 до +699 °C;
  • довгохвильові – від +273 до +399 °C.

«Білюкс» — стельові інфрачервоні обігрівачі, які працюють в довгохвильовому та середньохвильовому діапазоні.

Одна із основних деталей ІЧ-обладнання – нагрівальний елемент. Він необхідний для того, щоб забезпечити температурний режим, який потрібен для випромінювання інфрачервоних хвиль. В різних моделях ІЧ-обігрівачів можуть використовуватися наступні типи нагрівальних елементів:

  • лампа (карбонова або кварцова) – економічний та зручний елемент, який підходить для системи опалення, принцип дії якої заснований на короткохвильовому ІЧ-випромінюванні. Такі лампи дають можливість швидко досягти необхідної температури і не випромінювати у видимому діапазоні;
  • лампа накалювання – у сучасних пристроях виробники використовують такі елементи все рідше, оскільки під час роботи вони світяться;
  • металева нитка – дає необхідний опір електричного струму, забезпечуючи високу надійність роботи пристрою.

Для того щоб надати форму і направлення ІЧ-хвилям, пристрій оснащується відбивачем – стальним або алюмінієвим.

Схема ІЧ-обігрівача також повинна включати в себе комплект датчиків – вони необхідні для відслідковування зміни температури навколишнього повітря, або своєчасно вимкнути чи увімкнути пристрій. Окрім того, датчики дозволяють зафіксувати перекидання обігрівача та ініціювати його вимкнення – так досягається безпечне використання пристрою.

Незалежно від типу обігрівача, його корпус виготовляють з термостійкого матеріалу (зазвичай це металевий сплав)

Як і де виробляють довгохвильові інфрачервоні обігрівачі

Виробництво інфрачервоних обігрівачів розвивається в країнах Європи, в тому числі і в Україні. Сьогодні на ринку представлено багато брендів регіонального і глобального рівня, які пропонують своє бачення сучасного електроопалення.

Провідні виробники ІЧ-обігрівачів, продукція яких представлена на українському ринку:

  1. «Білюкс» — українська компанія, яка випускає інфрачервоні опалювальні прилади. Модельний ряд включає в себе компактні пристрої для побутового використання, лінійку вуличних обігрівачів і системи для підтримки комфортної температури на підприємствах і в промислових приміщеннях.
  2. «Фріко» — шведський виробник, який займається випуском опалювальних систем (від тепловентиляторів і повітряних завіс до інфрачервоних обігрівачів). Входить у число провідних постачальників теплового обладнання Європи завдяки співвідношенню скандинавської якості та сучасного дизайну. Одним з небагатьох недоліків ІЧ-систем від «Фріко» є їх відносно висока вартість.
  3. BALLU — ще одна компанія, яка займається випуском кліматичної та інженерної техніки. Це промисловий концерн світового рівня, виробничі потужності якого розташовані не тільки на батьківщині бренду – в Німеччині, але і в Італії, Росії, Китаї. Компанія позиціонує себе як виробника, який орієнтується на надійність, інновації та постійно оновлює свій асортимент, що дозволяє їй заслуговувати на виключно позитивні відгуки клієнтів.

Під час вибору необхідної моделі опалювального пристрою рекомендовано порівняти варіанти, обов’язково проконсультуватися у офіційних дилерів виробника.

Якщо незрозумілими є принцип дії обладнання, спосіб його монтажу, необхідні додаткові послуги при встановленні або проектуванні, то необхідно уточнити всі деталі завчасно – до придбання тієї або іншої системи опалення.

Доступні обігрівачі

Білюкс Б400

2199 ГРН
0.0008 BTC

Новинка 2018! Молодша модель із серії «Б». Для обігріву невеликих теплиць, ванної, туалету, маленької кімнати. Це також оптимальний варіант для тваринницьких ферм, птахоферм і господарських приміщень з низькими стелями

Білюкс П4000

14699 ГРН
0.0052 BTC

Старша в модельному ряду промислового довгохвильового обладнання. Основне призначення – опалення виробничих площ. Максимальна висота стелі – не більше 20 м.

Білюкс У6000

14999 ГРН
0.0053 BTC

Якщо ви шукаєте варіант для локального або повного обігріву теплиці або не знаєте, як зігріти відвідувачів під час проведення виставки, скористайтесь перевагами вуличної серії «Білюкс».

Білюкс У4000

14549 ГРН
0.0051 BTC

Вуличний обігрівач, ефективний як на відкритому повітрі, так і в приміщенні. У4000 можна використовувати в якості основного джерела тепла або для локального обігріву в парниках чи теплицях.