Як встановлювати інфрачервоні обігрівачі?

Монтаж Білюкс

Економія без складнощів

 • Використання інфрачервоних пристроїв відрізняється від конвективних систем не тільки ергономічністю і функціональністю, але і більш зручним монтажем.
 • Інфрачервоні системи стали незамінні, коли на вулицях сильні морози, а централізоване опалення знаходиться в режимі «під загрозою промерзання».
 • Оскільки в разі використання конвекційного опалення повітря здебільшого випаровується до стелі, і тільки через години прогрівання поширюється по всій кімнаті, цей спосіб став невигідним і недоцільним.
 • Інфрачервоні системи знаходяться на стелі, тому максимально висока температура зосереджується в районі підлоги.

Підключення та монтаж інфрачервоних систем

 • Почніть з придбання інфрачервоного обладнання. Важливою умовою є покупка сертифікованих виробів в компанії, яка є лідером споживчого ринку.
 • На Україні такою компанією є ТМ Білюкс – виробник інфрачервоних стельових систем.

Місця розташування ІЧ – систем Білюкс

 • Стеля.
 • Стіни.
 • Підвіси (троси або ланцюги).

Економічні електрообігрівачі дозволяють створити комфорт в приміщенні досить швидко. Оскільки обігрівачі випускаються в корпусах прямокутної форми, вони візуально нагадують накладні світильники. Простота установки інфрачервоного обладнання дозволить будь-якому господареві впоратися з монтажними роботами самостійно.

Шурупами дюбелями закріплюють кронштейни на стелі. Далі до кронштейну підвішують інфрачервоний обігрівач і фіксують його саморізами. Через отвір в корпусі проводиться провід, який підключають до термостійкої колодці. Щоб зменшити теплопередачу на провід від корпусу, вставляється заглушка з отвором.

Добре, якщо в приміщенні дерев’яні або підвісні стелі. Тоді кріпильна система, якою комплектуються інфрачервоні обігрівачі, буде дуже до речі. Щоб вкрутити металеві гачки в дерево, не буде потрібно особливих зусиль, а ось для установки стельового системи на бетонну стелю знадобиться перфоратор.

Гачки кріплення Білюкс

При високих стелях або наявності дерев’яних і пластикових підстав, можна використовувати підвіси. Відстань від інфрачервоного обігрівача до голови людини, що стоїть повинно бути не менше півметра, таким чином, мінімальна висота установки – не менше 2,5 метрів.

Особливості монтажу

 • Заборонено включення обігрівачів до того, як процес монтажу повністю завершиться.
 • У приміщеннях з підвищеною вологістю повітря слід застосовувати тільки моделі обігрівачів, які призначені для таких умов.
 • Панель кріпиться через готові отворі в виробі, які вже є в корпусі, оскільки кріплення не повинне торкатися нагрівального елементу.
 • Інфрачервоні обігрівачі не встановлюють біля вікна, щоб уникнути тепловтрат.
 • При самостійному монтажі дотримуйтесь відстань між поверхнею і корпусом – не менше 3-6 міліметрів.
 • Установка обігрівачів на стіні під кутом знижує ефективність роботи на 25-30%.
 • Перед початком експлуатації протерти тепловипромінюючу пластину спиртом або спиртовим миючим засобом

У побуті і виробництві часто використовують механічні або електронні терморегулятори, щоб мати можливість підключити кілька обігрівачів . Важливо, щоб сумарна потужність систем не перевищувала допустиму для конкретної модифікації термостата, інакше необхідно використовувати магнітний пускач. Так маленький пристрій буде вести строгий контроль не тільки температурних змін, але і витрат на електроенергію.

Інструментарій і робочі моменти

Встановлюючи інфрачервоний обігрівач, не обійтися без набору інструментів – викрутки, плоскогубців, шуруповерта і рулетки. Використовуйте трижильні дроти і розбірну вилку. Завдяки бистрозажімної клемної колодки, підключаються дроти. Клема сірого кольору – земля, білого – фаза і нуль без урахування полярності.

Просвердлюючи отвори, виберіть діаметр менше, ніж самі кронштейни: тоді вкрутити їх буде набагато зручніше. Далі обігрівач просто підвішується на кронштейни, які розташовані на поверхні.

Після того, як вибрано місце для терморегулятора, можна підключити дроти.

Інфрачервоні обігрівачі Білюкс відмінно зарекомендували себе для обігріву невеликих площ: квартир, дачних будиночків, балконів, офісів.

Ознайомитися з Інструкцією по монтажу Білюкс.