Скільки електроенергії витрачає інфрачервоний обігрівач?

Інфрачервоний обігрівач

З огляду на дрібниці, досягаємо головного!

  • Одним з важливих питань при виборі обігрівача є навіть не вартість системи, а сумарне споживання електроенергії.
  • Якщо запланувати цю статтю витрат спочатку, то за пару років можна заощадити значну суму.
  • Лідерами по економії серед опалювальних систем є інфрачервоні обігрівачі.

Ефективність очевидна: ІЧ-переваги

  • Променисті системи гріють не повітря, а поверхні в приміщенні: простір прогрівається набагато швидше, особливо окремі зони.
  • Теплоємність предметів, нагрітих інфрачервоним обігрівачем, вища за теплоємність повітря, отже, теплова інерція більше.
  • Люди будуть себе почувати набагато комфортніше в приміщенні з нагрітими стінами і прохолодним повітрям, ніж у студеному приміщенні з «крижаними» поверхнями і прогрітим повітрям.

Порівняємо?

Для опалення приміщення площею 15 м2 і висотою стелі до 3 метрів, необхідний довгохвильовий інфрачервоний обігрівач номінальною потужністю – близько 1,5 кВт. Порівнюючи з традиційними опалювальними системами, можна отримати наступні розрахунки.

Найбільш витратні по витраті енергії – тепловентилятори. Вони «мотають» до 2,5 Квт, при цьому, мають знижений ККД, так як частина енергії витрачається на роботу вентилятора.

Масляні радіатори, що повільно прогріваються, мають витрату 1-2 кВт.

Конвекційні види обігрівачів витрачають близько 1-1,5 кВт, але для створення теплового комфорту витрачається багато енергії. Адже конвектори гріють повітряну масу в кімнаті.

Найвищий ККД – у інфрачервоних обігрівачів, а витрата енергії не більше 0,5 кВт*год! Щоб досягти певного температурного режиму в приміщенні, інфрачервоний обігрівач Білюкс витрачає зовсім небагато енергії. Так для приміщення описаного вище:

За годину він споживає 0.5 кВт*год електроенергії. За 6 годин – 0.5 кВт · 6 год = 3 кВт. А за місяць при використанні терморегулятора, він буде працювати 10 годин кожен день – 0.5 кВт · 10 год · 30 днів = 150 кВт* або 45 грн на основне опалення однієї кімнати!

* за умови що за вікном – 20С, а в приміщенні + 20С. Для того щоб Ваші витрати на опалення були мінімальні, необхідний повний теплотехнічний розрахунок і розробка індивідуальної схеми розміщення обладнання. У Білюкс – ця послуга БЕЗКОШТОВНА!

Однак, для ІЧ-опалення невеликих приміщень, можна керуватися основами наданими нижче.

Визначаємо потужність

Вибираючи інфрачервоний обігрівач, важливо правильно вибрати потужність приладу. Якщо купити обігрівач, потужність якого менше, ніж потрібно, то гроші будуть викинуті даремно. Невеликий запас потужності дозволить досягти конкретного температурного режиму стовідсотково. Чим більше запас потужності, тим швидше прогріється кімната.

Поряд з цим, можна не турбуватися про витрату електрики, так як по досягненню максимальної потужності терморегулятор вимкне систему. Для правильного визначення потужності, треба вирішити, яку роль буде грати опалювальна система – основного джерела тепла або додаткового?

Основне тепло

Якщо інфрачервоний електричний обігрівач встановлюється в приміщенні в якості основного джерела тепла, то слід керуватися розрахунками 100 Вт на один квадратний метр площі.

Наприклад, для 10 м2 підійде інфрачервоний обігрівач Білюкс Б1000 потужністю 1 кВт.

Додаткове тепло

Якщо поряд з інфрачервоним обігрівачем в приміщенні є й інші джерела тепла, які здатні підтримувати температурний режим в рамках +8 +10 градусів, значить мова йде про додаткове опалення. У міжсезонний період ІЧ-обігрівач стане в нагоді в дачному будиночку, квартирі.

Потужність приладу розраховується за формулою – 50 Вт на квадрат опалювальної площі. Таким чином, обігрівача потужністю в 1000 Вт цілком вистачить для площі 20 м2.

Якщо заявлена потужність інфрачервоного обігрівача становить 1,5 кВт, то на ділі прилад буде споживати точно 1,5 кВт енергії на годину. Працюючи без відключень, прилад споживає протягом доби 36кВт*год.

Встановлюючи терморегулятор в приміщенні, можна істотно змінити енергоспоживання обігрівача.

В залежності від встановленої температури, ІЧ-обігрівач буде працювати від 10 хвилин до 30 хвилин кожну годину.

Зрозуміло, загальне споживання енергії зменшиться. Слід потурбуватися про відповідну проводку для роботи інфрачервоного обігрівача. Занадто велика потужність опалювання приведе до автовідключення електромережі або займання проводки.

Доведено: максимальна ефективність!

Серед електронагрівальних приладів інфрачервоні обігрівачі Білюкс стрімко набирають популярність. І не дивно: адже економія енергії при експлуатації ІЧ приладів досягає 50%.

Конвекційні системи, батареї нагрівають повітря, яке розподіляється в приміщенні нерівномірне або сповільнено. Джерело тепла – батарея – є локальним, тому найбільш тепло буде саме там. Варто подути невеликому протягу, як тепло моментально випарується з кімнати, а зігрітися можна буде тільки, поклавши руки на обігрівач.

Батареї водяного опалення відрізняються хорошою теплопередачею, але швидко зношуються від хімічних реактивів, які потрапляють в систему при очищенні труб.

Монтаж інфрачервоного обігрівача на стелі дозволяє досягти рівномірного розподілу тепла в кімнаті.

Енергія випромінювання надходить безпосередньо на підлогу, предмети, стіни, нагріваючи їх. Поступово приміщення заповнюється теплом, від низу до верху. У міру прогріву приміщення до заданої позначки, система терморегулятора відключає обігрівач, а потрібна температура підтримується в кімнаті за допомогою акумуляції тепла предметами і поверхнями. При зниженні рівня тепла система запрацює знову.

Як же досягається економія електроенергії при роботі інфрачервоного обігрівача Білюкс?

 

  • Більш швидкий прогрів повітря на відміну від інших нагрівальних приладів.
  • Підлога, стіни, предмети стають «акумуляторами тепла», продовжуючи виділяти тепло навіть після виключення випромінювача.
  • Контроль роботи інфрачервоного приладу здійснюється за допомогою терморегулятора.