Як вибрати терморегулятор для будинку?

499


Зміст:

Завжди тримати температуру повітря у приміщенні під контролем та економити електроенергію при використанні опалювальних приладів, які працюють від електромережі, дозволяє підключення терморегулятора.

Принцип роботи такого пристрою нескладний:

 • він слідкує за рівнем обігріву приміщення;
 • як тільки досягнуто заданих параметрів, регулятор температури опалення вимикає обігрівач;
 • коли в кімнаті становиться холодніше, ніж потрібно, знову вмикає його.

Завдяки терморегулятору, обігрівач працює тільки тоді, коли це необхідно для підтримки заданих температурних параметрів, а в кімнаті зберігається стабільний мікроклімат без зайвого перегріву чи надмірного охолодження.

За якими параметрами та як підібрати

Принцип дії всіх кімнатних регуляторів практично однаковий – датчик реагує на нагрівання чи охолодження повітря і, в залежності від заданих параметрів, ініціює замикання чи розмикання контакту. По типу подачі команди розрізняють три основні різновиди:

 1. сигнал поширюється від вуличного датчика – такий регулятор буде реагувати на зміну погоди за межами будівлі;
 2. подача команди від теплоносія – вважається малоефективним варіантом. Навіть якщо параметри в мережі теплопостачання відповідають нормі, температура в приміщенні може виявитися надто високою або, навпаки, низькою через вплив зовнішніх факторів (погоду на вулиці, тепловтрати);
 3. реагування на зміни температурного режиму приміщення. Такі пристрої користуються попитом у власників будинків з теплою підлогою. Застосовують їх також і власники, які використовують опалювальні електроприлади через співвідношення їх ціни та ефективності.

Практично у всіх регіонах України можна знайти терморегулятори різних типів, призначені для контролю роботи опалювальних систем, кондиціонерів, котлів.

Важливим критерієм для людини, яка планує придбати терморегулятор для застосування при обігріві, буде спосіб управління:

 • механічні – максимально прості пристрої. Необхідні параметри задаються обертанням коліщатка. Як тільки прилад нагріється до вказаного значення, реле подасть сигнал на відключення, і обігрівач тимчасово перестане працювати. Головний плюс – низька ціна. Проте такі моделі підходять тільки для невеликих приміщень і не дозволяють регулювати температуру з високою точністю (відхилення зазвичай складає 2–3 градуси);
 • електричні – за принципом роботи дуже схожі на механічні, але відрізняються від них надійністю і більш точним регулюванням параметрів. Часто використовуються для регулювання роботи теплої підлоги, кондиціонерів, обігрівачів;
 • електромеханічні – висока чутливість дозволяє пристроям цього типу реагувати на зміну температури в межах 1 °C, тому недогрів або перегрів приміщення зовсім виключається. Використовувати електромеханічну модель неважко – на шкалу температур наноситься чітке маркування, а завдяки сучасному дизайну, вони добре вписуються практично в будь-який інтер’єр. Для контролю роботи електричних систем опалення часто використовують пристрої марки EBERLE – в Києві такі регулюючі пристрої будуть коштувати близько 800 грн.;
 • запрограмовані (їх ще називають програматорами) – дозволяють встановлювати певний температурний режим на одну добу або запрограмувати потрібні параметри на кожний день тижня. Це прекрасний варіант регулювання мікроклімату у великих приміщеннях. Програмовані моделі використовують також люди, які часто знаходяться в роз’їздах або зрідка відвідують будівлю.

Під час вибору пристрою для регулювання необхідно обов’язково звернути увагу на силу комутованого струму. Навіть якщо у кімнаті розміщено кілька опалювальних пристроїв, один термостат зможе контролювати їх усі. Аби визначити потрібні характеристики регулятора, необхідно розрахувати сумарну потужність усіх обігрівачів (або інших пристроїв, які необхідно контролювати) і помножити її на 1,15.

Як правильно підключати

Для того щоб термостат служив довго та ефективно працював, важливо правильно його встановити. У першу чергу знадобиться вибрати місце монтажу. Незалежно від того, роботу якого саме приладу буде контролювати регулятор, встановлювати його категорично заборонено:

 1. у приміщенні, яке обігріває інфрачервоний обігрівач, ІЧ-промені підвищують температуру об’єктів, які знаходяться в зоні їх дії. Якщо розмістити тут термостат, то він буде нагріватися набагато раніше, ніж повітря в кімнаті і давати неправильний сигнал на відключення пристрою опалення, коли в кімнаті ще не встановилася потрібна температура;
 2. на протязі – постійний рух повітря в місці, де встановлено терморегулятор, спотворює дані, які надходять від датчиків, і він показує більш низьку температуру. Через це обігрівачі працюють довше, ніж потрібно, і використовують зайву енергію;
 3. в безпосередній близькості від елементу нагрівання.

Розміщувати датчик потрібно на висоті 150 см від підлоги, тоді в кімнаті буде підтримуватися комфортний температурний режим.

Перед тим як приступати до монтажних робіт та підключати пристрій, необхідно ретельно вивчити інструкцію від виробника і паспорт терморегулятора. В таких документах завжди є схема підключення, а також вказані необхідні параметри кабелю. Обов’язково необхідно робити все за інструкцією, в іншому випадку пристрій може вийти з ладу або стати причиною пожежі.

Зазвичай для підключення використовують дріт, аналогічний до того, який використовує обігрівач. Найчастіше це 3-жильні дроти типу ПВС (з’єднувальні проводи в ПВХ-ізоляції).

Особливості схеми підключення будуть залежати і від сумарної потужності пристроїв обігріву у кімнаті. Наприклад, якщо вона складає 3,5 кВт і вище, то в неї, окрім обігрівачів і термостату, рекомендовано включити магнітний пускач.

Терморегулятор Эберле настройка
Настройка еберле на максимум 20С

Доступні терморегулятори

EBERLE RTR-E 6121

499 ГРН
0.0002 BTC

Термостат EBERLE RTR-E 6121 – Термостат EBERLE RTR-E 6121 – типові пристрої, які використовують в якості одного з компонентів управління системою центрального і стельового опалення.