Як навчитися економити?

Як навчитися економити

Враховуйте всі витрати

  • Враховуйте всі витрати, незалежно від того, що купуєте – хлібопічку або курагу.
  • Виходячи з дому, подивіться, скільки грошей в гаманці.
  • Після здійснення покупок, подивіться на решту суми.
  • Ще один спосіб – розрахуйте приблизну суму витрат на місяць, і розділіть на чотири частини, тобто, на чотири тижні.
  • Укладаючись в строго відведену кількість грошей, можна здорово заощадити.

Перш ніж придбати річ, подумайте!

  • Проходячи повз магазину, де виставлена остання модель смартфона або нова колекція одягу, напевно ви відчуваєте бажання зробити покупку.
  • Перш ніж придбати річ, подумайте, чи потрібна вона вам.
  • Зазвичай, це черговий телефон, який доповнить набір гаджетів, що валяються вдома – планшет, нетбук.

Щоденник щасливого життя, або Як досягти фінансової гармонії?

Андрій і Юлія, молода сім’я, Київ

«Недавня економічна криза привела до безлічі скорочень, тому багато людей залишилися без роботи. Ситуація досить складна, а нова хвиля випробувань не за горами, тому краще навчитися економити, щоб не перетворювати своє життя на низку неприємностей.»

«Навіщо ми економимо? Найчастіше, нами рухає бажання купити холодильник, телевізор, машину, квартиру. Зрозуміло, можна взяти кредит в банку, і отримати бажане одразу. Але перспектива жити в боргах років двадцять приваблює небагатьох, до того ж, період «добровільного рабства» також призведе до жорсткого обмеження бюджету сім’ї. Ми вирішили поділитися своїм рецептом «щастя», який допоміг не тільки заощадити, але і приніс реальну користь.»

На чому можна заощадити?

«Харчування, їжа. На продукти харчування йде значна частина заробітку. Підійдіть до покупки продуктів інакше: купуйте їжу в супермаркеті за дисконтними знижками. Якщо магазин пропонує карту знижок, обов’язково оформите її. У будні ціни дешевше, ніж у вихідні, так як на уїк-енди припадає основна маса придбань. Дієта – не тільки корисний спосіб поліпшити фігуру, а й економія бюджету

«Транспорт. Друге місце у витратах займають поїздки – на роботу, в університет, школу, магазини. Щоб заощадити, краще купити проїзний квиток, або практикувати піші прогулянки. Якщо офіс знаходиться недалеко від будинку, в теплу пору доби можна пересісти на велосипед. У Європі взагалі багато жителів добираються до потрібної точки на роликах і скейтборді.»

«Комунальні послуги. Щоб заощадити бюджет сім’ї, намагайтеся економити на комуналці. Прості правила – це заміна ламп розжарювання енергозберігаючими та вимикання невикористовуваних приладів при виході з будинку. Йдучи з дому, вимикайте з розетки комп’ютери, музичні центри, мікрохвильовки і посудомийки. Поки ви не користуєтеся побутовими приладами, вони продовжують споживати електроенергію.»

«Установка лічильників на воду, газ, електроенергію допоможе контролювати всі витрати. Якщо ви не будете тримати кран з водою відкритим цілий день, можна здорово заощадити гроші. Опалення з деяких пір стало однією з найбільш витратних статей в бюджеті.»

«Ми вважаємо за краще нові способи отримання тепла. Інфрачервоні обігрівачі «Білюкс» в тандемі з терморегулятором здорово економлять електрику, і дають можливість не замерзнути в найхолодніший день. Ми придбали обігрівач, випадково наткнувшись на акцію: як то кажуть, готуй сани влітку.»

«Одяг. Багато хто вважає, що економити на одязі можна тільки в разі її вічного «доношування». Ніхто не змушує вас ходити в рваному лахмітті. Купити одяг в брендовому магазині може собі дозволити той, у кого немає проблем з фінансами. Щоб заощадити, підберіть товар в магазині, приміряйте його і повністю перепишіть дані про моделі, розмір з ярлика.»

«На офіційному сайті в інтернеті можна знайти бажану річ, правда, за ціною набагато нижчою. Власники торгових площ повинні заробляти на покупцях, тому така схема традиційна. Якщо наявність модного лейбла байдуже для вас, можна придбати одяг на розпродажі, в стоке

«Строгий контроль своїх бажань – основне правило економії. Отже, виконуючи всі вищевказані правила, створені нами ж самими, ми помітили, що близько 30% загальної суми сімейного доходу, залишається зекономленої.»

«Живучи за суворим «статутом» три місяці, ми зуміли відкласти гроші для покупки нового трюмо в передпокій. Тепер, приводячи себе в порядок перед дзеркалом, щоразу думаємо про те, які ми розумні та економні.»