Харківська область впроваджує альтернативне опалення без газу

У Золочівському районі Харківської області впроваджується програма опалення за допомогою електроенергії. За словами керівників установ освіти і охорони здоров’я району, довгий час будівлі опалювалися вугіллям. Однак, якість вугілля і його коефіцієнт корисної дії керівників не влаштовує.

Як повідомляє прес-служба Харківської облагосадміністраціі, як приклад “вигідного використання електроенергії” для опалення в області орієнтувалися на Одноробівську амбулаторію. Так, якщо в опалювальному сезоні 2008-2009 років на опалення будівлі було витрачено 23 тис.грн., То в минулому осінньо-зимовому сезоні, після переходу на електрообігрів, – 15 тис.грн. За даними першого заступника голови області Володимира Бабаєва, на Харківщині вже відібрано близько 50 об’єктів для переходу на опалення електроенергією.

У свою чергу, начальник Золочівського районного Управління освіти Олексій Соломаха зазначив, на прикладі Лютівської школи, яку не так давно перевели на електрообігрів, керівництво району прийняло рішення про переведення всіх шкіл району на таке опалення. За словами А.Соломахі, в районі, крім Лютівської школи, вже переведені на електроопалення кілька шкіл, дитсадків в с. Івашка, Одноробівці, а також музична школа в Одноробівці. Крім того, готова документація на переведення ще однієї музичної школи і двох клубів в районі.

В. Бабаєв також зазначив, що, безумовно, “поголовний перехід на опалення електроенергією неефективний і нереальний”. “Переводити потрібно ті об’єкти, які неможливо опалювати газом”, – підкреслив він і навів як приклад кілька населених пунктів Валківського, Вовчанського та інших районів області, де “низький рівень газифікації і немає можливості розвивати мережу газифікованих пунктів”.

ЛIГАБiзнесIнформ
Інформаційне агентство