Автономне опалення своїми руками приватного будинку, квартири

Стельове опалювання

Існують наступні види опалення будинків:

  1. Опалення газом;
  2. Опалення електрикою;
  3. Опалення твердим паливом;
  4. Опалення дизельним паливом

Ми розглянемо опалення стельовими обігрівачами, тому що це найефективніше і малозатратне альтернативне опалення електрикою. Для опалення приватного будинку стельовими інфрачервоними панелями Вам не треба бути інженером, але встановити люстру або розетку ви повинні вміти. Дана стаття присвячена монтажу електричного енергозберігаючого опалення та ефективній роботі стельових панелей, які можуть бути встановлені “своїми руками“, слідуючи декільком правилам з інструкції.

Опалення довгохвильове

Конструкція обігрівача

Для початку необхідно оформити всі документи на опалення будинку і узаконити увесь цей захід. Якщо електроопалення монтується як додаткове, то спеціальних дозволів не потрібно, достатньо набору документів на продукцію (подивитися Сертифікати).

Проект автономного опалення приватного будинку

Попередньо треба намалювати план розміщення стельових панелей, відповідно до правил їх розміщення (див. на мал. 1) і так, щоб тепловтрати приміщення відповідали настановної потужності обігрівачів (1 кВт приблизно на 10 м2, точно дивіться програму теплорозрахунку в каталозі або замовте теплорозрахунок у фахівців компанії).

Розміщення стельових панелей

Мал. 1 Розміщення стельових панелей

Для опалення будинку прорахуйте підсумкову потужність силового навантаження і встановіть щиток з диференціальними автоматами під кожну кімнату. Від нього починайте розведення проводки для опалення. Продумайте, де, скільки і яких побутових стельових обігрівачів ви будете встановлювати і чи будуть у вас теплі підлоги і в яких кімнатах. Зазвичай стельові панелі встановлюються над вікнами на стелю в одному метрі від стіни (Мал. 1), потужність яких попередньо прораховується. Встановити стельові панелі також просто як лампу денного світла, досить просто і ви зможете це зробити своїми руками маючи перфоратор і необхідну фурнітуру, яка йде в комплекті з панеллю.
Далі закладаєте теплі підлоги, якщо вони у вас є і заливаєте їх шаром стяжки.

Альтернативне автономне опалення приватного будинку. Економія 50%. Монтаж своїми руками!

Тепер ви можете прорахувати скільки метрів кабелю вам знадобиться для створення опалення у вашому будинку, проводку можна заховати в штробу на етапі ремонту, а якщо ремонт готов то в короб-канал. Вам досить промальовувати схему вашого опалювання, яку ви розміщуватимете у будинку на папері з усіма дрібницями поворотами і відгалуженнями електропроводки.

Рекомендується використовувати кабель ПВС 3х1,5 мм. Він більш м’який і надійний і його можна без проблем закладати своїми руками не вдаючись до допомоги фахівців маючи з собою викрутку і перфоратор (його можна купити або взяти в оренду).

Система опалення інфрачервона. Схема розміщення стельових обігрівачів

Система опалення інфрачервона. Схема розміщення стельових обігрівачів

Монтаж опалення своїми руками

Схеми підключення стельових панелей

Мал. 2 Електричні схеми підключення стельових панелей

Після того як ви купили все необхідне. Починайте розводити вашу систему опалення промальоване раніше на папері по квартирі або будинку. Варіанти підключення до терморегулятора опалення сумарною потужністю до 3,5 кВт (Мал. 2) – це, в середньому, для приміщення площею до 50 м2. Якщо електроопалення монтується, як додаткова система, то можна “живити” панелі від вже існуючих розеток, просто підключивши кабель з вилкою в найближчу. Після того як ви проклали електропроводку своїми руками, підключіть всі стельові панелі і теплі підлоги.


Пуск опалення

Пуск системи стельового опалювання можна проводити самостійно, проконтролювавши температурні режими на кожній панелі з допомогою пірометра або термодатчика. Приміщення повинно прогрітися, після чого система вийде на робочий режим і буде включатися тільки на догрів предметів (підлог, стін) до 20-22С всього на 20 хвилин на годину! Ніяких спусків повітря, води і повітряних пробок.

Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам своїми руками зробити систему енергозберігаючого опалення, змонтувати і запустити її.

Приклади опалення приватного будинку своїми руками:

Опалення кімнати в квартирі

Стельове опалювання

Опалення кімнат в будинку